آموزش PHP
دسته بندی ( ۱۹۸ آموزش )
نمایش دسته بندی ها (۱۹۸ آموزش)

نوشتن اطلاعات، در یک فایل موجود، با تابع fwrite ، در PHP

با استفاده از PHP ، می توانیم اطلاعات مورد نظرمان را درون فایل های متنی (text files) بنویسیم. برای این منظور، تابع fwrite در PHP به کار می رود. ابتدا باید فایل مورد نظر را با تابع fopen باز کنیم، سپس با تابع fwrite ، اطلاعات مورد نظرمان را در فایل متنی می نویسیم و در آخر، با تابع fclose ، فایل را می بندیم. البته با این روش، تمامی اطلاعات موجود در فایل، پاک می شود و فایل دوباره از نو نوشته می شود، اما در ادامه، روشی را هم برای نوشتن اطلاعات، در ادامه اطلاعات قبلی فایل، شرح خواهیم داد.

به مثال زیر توجه کنید :

مثال

نتیجه :

فایل با نام myFile.txt ، توسط PHP باز می شود و سپس عبارت www.kelidestan.com ، در ابتدای آن نوشته خواهد شد (اگر اطلاعاتی قبلا در آن موجود باشد، آن اطلاعات پاک می شود). دقت داشته باشید که اگر دستور fopen ، فایلی با این نام، پیدا نکند، یک فایل با این نام خواهد ساخت (این مورد، ویژگی دستور fopen می باشد).

نوشتن اطلاعات، در ادامه اطلاعات یک فایل موجود، با تابع fwrite در PHP :

همان طور که قبلا شرح دادیم، روش قبل باعث می شود که تمامی اطلاعات فایل متنی، حذف شده و فایل از نو نوشته شود. ولی شاید بخواهیم که اطلاعات جدید، در ادامه همان اطلاعات قبلی فایل نوشته شود، برای این منظور، کدهایی مشابه آن کدها باید بنویسیم و تنها تفاوت این است که این بار باید فایل را در حالت append (کلمه append به معنای افزودن یا الحاق کردن می باشد) باز کنیم. بنابراین درون پرانتز دستور fopen ، به جای حرف w که از اول کلمه write گرفته شده است، حرف a از اول کلمه append را می نویسیم تا فایل در حالت append باز شود.

به مثال زیر توجه کنید :

مثال

نتیجه :

فایل با نام myFile.txt ، توسط PHP باز می شود و سپس عبارت www.kelidestan.com ، بعد از اطلاعات موجود در آن، نوشته خواهد شد.

نویسنده علیرضا گلمکانی
شماره کلید 454
گزینه ها
به اشتراک گذاری (Share) در شبکه های اجتماعی
نظرات 3 3 0
ali
۱۳۹۵/۰۷/۰۵
۱۵:۰۴

عالی هر چقدر بگم عالی کمه
عــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــالـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
Heart

آریا
۱۳۹۶/۰۷/۲۲
۰۹:۴۰

سلام
ممنون از راهنمایی هاتون
فقط یه سوال 
اگه تو فایل مثلا یک سری تگ html باشه و بخواهیم تغییر بدیم به چه صورت میشه انجام داد
برای مثال تگ داره میخوام به جاش بشه
 

علی
۱۳۹۷/۰۵/۲۵
۱۱:۴۸

اگه بخوایم متن مورد نظر رو از تو فایل پاک کنیم باید چیکار کرد؟

ارسال نظر جدید (بدون نیاز به عضو بودن در وب سایت)

جستجو در کلیدستان، توسط گوگل

جستجو در عنوان کلیدها

دسترسی سریع

کلید
×

شماره کلید


دسته بندی
×

شماره دسته کلید


جستجو
×

جستجو


راهنمای توابع PHP

راهنمای توابع PHP بر اساس حرف اول تابع :

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z