قوانین و مقررات

قوانین زیر، قوانین عمومی سایت کلیدستان می باشد و چنانچه شخصی، آنها را قبول نداشته باشد، باید سریعا از سایت کلیدستان خارج شده و از محتوای آن استفاده ننماید (همچنین کاربران باید هر از مدتی، به این صفحه سر بزنند تا از جدیدترین قوانین آگاهی بیابند، بنابراین آگاهی از جدیدترین قوانین، به عهده خود کاربران است و نمی توانند از عدم آگاهی از قوانین جدید شکایت کنند) :

1- با توجه به اینکه سایت کلیدستان در زمینه های تکنیکی به ارائه آموزش می پردازد، چنانچه شخص یا شرکتی از آموزش های سایت استفاده کند، باید خود صحت اطلاعات تکنیکی را بررسی نماید و سایت کلیدستان هیچگونه ضمانتی در مورد صحت اطلاعات را متضمن نخواهد شد و در صورت بروز هرگونه خسارت مادی، جانی و ... (در کل هرگونه خسارت امکان پذیر)، سایت کلیدستان هیچگونه مسئولیتی در قبال آن بر عهده نخواهد داشت.

2- محتوای سایت کلیدستان، دارای حق کپی رایت می باشد. برای درک بهتر این موضوع، به بخش ((حقوق محتوای سایت)) مراجعه نمایید و قوانین آن را مطالعه کنید.

3- در بخش هایی از سایت کلیدستان که امکان ایجاد محتوا به کاربران را می دهد (مثل انجمن سایت)، باید محتوای ایجاد شده مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و شامل مواردی مثل گرایش های سیاسی یا توهین به اشخاص، اقوام و ملت ها نباشد. در غیر این صورت، با متخلفین برخورد شده و مسئولیت انتشار آن مطالب نیز به عهده خودشان می باشد.

4- اگرچه کلیدستان تلاش می کند که سایت امنیت کامل داشته باشد، اما در دنیایی که سرور حاوی ایمیل های وزیر امور خارجه آمریکا هک می شود و ایمیل های وی در اختیار عموم قرار می گیرد، اینکه وب سایتی تضمین 100 درصد در مورد عدم هک شدن بدهد، کمی دور از واقعیت است. حتی گاهی یک باگ در نرم افزارهای مشهور بارگذاری شده بر روی سرورهای اینترنتی شناسایی می شود و مشخص می شود که تا آن زمان، تمامی آن سرورها دارای امنیت کامل نبوده اند (موردی که حتی از اختیار مدیران وب سایت ها نیز خارج بوده است). بنابراین کلیدستان هیچگونه تعهدی در مورد کلیه خسارات (مادی، معنوی و ...) ناشی از هک سایت تقبل نمی کند (اگرچه برای امنیت کامل سایت تلاش می کند). مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران، هک کردن سایت ها و دسترسی به محتوای خصوصی افراد، مجازات زندان و جریمه های سنگین دارد و اگر مورد مهمی پیش بیاید، سایت کلیدستان اطلاعات کافی را برای شکایت در اختیار کاربرانی که دسترسی غیر مجاز به اطلاعات آنها صورت گرفته، می گذارد تا شکایت خود را پیگیری نمایند (جدا از پیگیری خود کلیدستان).

5- کلیدستان تمام تلاش خود را بر ارائه بهتر خدمات رایگان و غیررایگان گذاشته است. در بخشی از خدمات غیررایگان، فروش محتوای ارائه شده توسط همکاران (نویسندگان) را داریم. با توجه به اینکه مرتبا در حال کدنویسی و تغییر بخش های ارائه محتوا هستیم، چنانچه اشتباهی پیش بیاید و تا زمانی که ما آن اشتباه را متوجه شویم، بخشی از فایل های غیررایگان در اختیار کاربران قرار بگیرند (کاربرانی که هنوز آن را خریداری نکرده اند)، هیچیک از همکاران (نویسندگان) حق شکایت از کلیدستان و طلب خسارت را ندارند (کلیدستان همه تلاش خود را می کند، اما در عین حال، تعهدی در این زمینه قبول نخواهد کرد).

6- در انجمن سایت و همچنین در محتواهایی که توسط همکاران (نویسندگان) ارائه می شود، کلیدستان نقش نظارتی دارد، اما نمی تواند که به صورت 100 درصد از عدم مخرب بودن آنها اطمینان حاصل کند (اگرچه تلاش خود را می کند)، بنابراین کاربرانی که فایل ها را دریافت می کنند، باید خود نیز به جدیدترین آنتی ویروس های ممکن مجهز باشند و فایل ها را بررسی کنند تا از عدم مخرب بودن آنها، اطمینان حاصل نمایند. بحث شناسایی ویروس ها و هرگونه بدافزارهای ممکن، بحث پیچیده ای است و گاهی برخی بدافزارها، سال ها فعالیت می کنند و بعد توسط شرکت های بزرگ شناسایی می شوند. بنابراین شناسایی تمامی عوامل مخرب، غیرممکن است و اگرچه کلیدستان تمام تلاش خود را برای شناسایی این موارد می کند، اما هیچگونه مسئولیتی در مورد هرگونه خسارت ممکن در این زمینه را تقبل نخواهد کرد. اگر عمدی در ارائه فایل های مخرب تشخیص داده شود، اطلاعات لازم برای شکایت از کاربر مورد نظر، در اختیار شما قرار می گیرد.

7- در بخش هایی مثل ((کدهای آماده برای طراحی وب سایت))، تعدادی از کدهای ارائه شده، از اینترنت گرفته شده اند، چنانچه شخص یا شرکتی، صاحب حق کپی رایت هر یک از این کدها می باشد، با ارائه مدرک تذکر بدهند تا کد مربوطه از سایت حذف شود. کلیدستان صرفا کدهایی را ارائه می دهد که یا خود تولید کرده باشد و یا اینکه بدون حق کپی رایت باشند و به صورت عمومی و رایگان در اینترنت عرضه شده باشند، بنابراین روند کاری وب سایت کلیدستان، رعایت کردن حق کپی رایت سایر اشخاص و شرکت ها است.