آموزش PHP
بستن دسته بندی
۱۹۸
تعداد کلیدهای این موضوع
لیست همه کلیدهای این موضوع
نمایش دسته بندی ها (۱۹۸ آموزش)
مباحث اولیه برای آشنایی با PHP
مباحث اولیه برای آشنایی با PHP
16
آرایه ها (Array)، در PHP
آرایه ها (Array)، در PHP
23
انواع متغیرها و تبدیلات متغیرها در PHP
انواع متغیرها و تبدیلات متغیرها در PHP
13
چاپ متن در خروجی، در PHP
چاپ متن در خروجی، در PHP
3
رشته ها (متن ها - Strings) و کاراکترها، در PHP
رشته ها (متن ها - Strings) و کاراکترها، در PHP
25
حلقه ها (Loop)، در PHP
حلقه ها (Loop)، در PHP
3
توابع (Function)، در PHP
توابع (Function)، در PHP
3
کوکی ها (cookie) در PHP
کوکی ها (cookie) در PHP
3
تاریخ و زمان در PHP
تاریخ و زمان در PHP
4
توقف موقتی یا کامل اجرای کدها، در PHP
توقف موقتی یا کامل اجرای کدها، در PHP
2
عملیات های ریاضی، در PHP
عملیات های ریاضی، در PHP
14
فرم ها (Form)، در PHP
فرم ها (Form)، در PHP
7
عکس ها (Image)، در PHP
عکس ها (Image)، در PHP
7
فایل ها (File) و پوشه ها (Folder)، در PHP
فایل ها (File) و پوشه ها (Folder)، در PHP
37
ایمیل (Email)، در PHP
ایمیل (Email)، در PHP
1
برنامه نویسی شیء گرا (OOP) در PHP
برنامه نویسی شیء گرا (OOP) در PHP
4
Extension ها (ماژول ها - Module)، در PHP
Extension ها (ماژول ها - Module)، در PHP
2
پردازش فایل های XML ، در PHP
پردازش فایل های XML ، در PHP
1
امنیت در PHP
امنیت در PHP
1
پیاده سازی درگاه های پرداخت آنلاین، با کدهای PHP
پیاده سازی درگاه های پرداخت آنلاین، با کدهای PHP
1
خطاها و خطایابی، در PHP
خطاها و خطایابی، در PHP
1
حافظه (Memory)، در PHP
حافظه (Memory)، در PHP
3
کار با نرم افزار شبیه ساز سرور wampserver
کار با نرم افزار شبیه ساز سرور wampserver
1
کار با نرم افزار شبیه ساز سرور XAMPP
کار با نرم افزار شبیه ساز سرور XAMPP
1
مشاهده مشخصات کلی PHP
مشاهده مشخصات کلی PHP
2
تغییر مشخصات کلی PHP
تغییر مشخصات کلی PHP
1
کتابخانه CURL در PHP
کتابخانه CURL در PHP
2
ساختار JSON ، در PHP
ساختار JSON ، در PHP
2
مباحث عمومی در PHP
مباحث عمومی در PHP
15

نویسنده علیرضا گلمکانی
شماره کلید 26388
گزینه ها

ساخت فایل XML نقشه وب سایت (sitemap.xml) با قابلیت به روزرسانی لحظه ای و خودکار بر اساس نمایش محتوا از یک فایل PHP و با کمی کدنویسی در فایل htaccess. وب سایت

یکی از موارد مهم در وب سایت ها، داشتن فایل مربوط به نقشه وب سایت (Sitemap) می باشد که باعث می شود صفحات مورد نظرمان از وب سایت را به موتورهای جستجو معرفی کنیم تا سریعتر توسط موتورهای جستجو، شناسایی شده و در نتایج جستجوی آنها، نمایش داده شوند (البته در صورت index شدن صفحات توسط موتورهای جستجو).

برای ساخت فایل نقشه وب سایت (Sitemap)، روش های مختلفی وجود دارد. مثلا یک روش ساده، ساخت یک فایل با پسوند txt و قرار دادن فهرست ساده آدرس اینترنتی (URL) صفحات در آن می باشد (هر آدرس URL در یک خط). اما یک روش استانداردتر، ساخت فایل XML می باشد (مثلا با نام sitemap.xml) که در آن، اطلاعاتی بیش از آدرس اینترنتی (URL) صفحات، درج خواهد شد.

اما با توجه به اینکه فایل XML ، یک فایل شامل کدهای استاتیک است (کد XML) و نمی توان کدهای زبان های دینامیک مثل PHP را در آن اجرا نمود، معمولا آن را به این صورت می سازند که یا اطلاعات به صورت دستی در آن درج می شود و یا اینکه صفحه ای در وب سایت وجود دارد (شامل کد یک زبان دینامیک مثل PHP) که با کلیک بر روی دکمه ای (Button) در آن صفحه، محتوای آن فایل XML را به روزرسانی می کند (فایل XML را بازنویسی می کند). ولی ما در این کلید آموزشی، قصد داریم روشی را توضیح دهیم که دیگر نیازی به تغییر دستی و یا تغییر توسط کلیک بر روی یک دکمه (Button) در صفحه ای دیگر، نمی باشد و محتوای فایل XML ، به صورت مستقیم از یک فایل PHP دریافت می شود و بنابراین هر بار که فایل XML از سرور دریافت شود، همان لحظه محتویات فایل (فهرست صفحاتی که در نقشه وب سایت قرار می گیرند) بر اساس پایگاه داده (Database) وب سایت، ایجاد می شوند (اطلاعات به صورت لحظه ای، به روزرسانی می شوند).

در این روش، حتی نیازی نیست که حتما فایل XML ساخته شود و تنها کافی است که کدهایی در فایل htaccess. از وب سایت نوشته شود که در صورت درخواست برای مشاهده آن فایل XML (با آدرسی که برای آن تعیین کرده ایم)، خروجی (پاسخ) یک فایل با پسوند php برگردانده شود (البته بنده معمولا یک فایل XML در همان مسیر به صورت نمادین می سازم تا اگر نگاهی به ساختار وب سایت انداختم، فراموش نکنم که چنین موردی در ساختار وب سایت، در نظر گرفته شده است).

قبل از هر چیز، ساختار یک فایل xml برای نقشه وب سایت (Sitemap)، که تنها دارای دو آدرس URL است را ذکر می کنیم تا درک درستی از خروجی نهایی فایل XML داشته باشید (باید چنین ساختاری را با کدهای PHP ایجاد نماییم) :

طرح رنگ

در ادامه، مراحل ساخت نقشه وب سایت (Sitemap) مورد نظر خود را شرح خواهیم داد.

1- تعیین آدرس فایل XML :

فایل اصلی نقشه وب سایت (Sitemap) می تواند دارای نام sitemap.xml بوده و در پوشه اصلی وب سایت قرار بگیرد. مثل آدرس زیر :

طرح رنگ

یا برای سایر فایل ها (به جز فایل اصلی که با نام و مسیر پیش فرض قرار می گیرد)، می توانیم نام و مسیر دلخواه خود برای قرارگیری آن در وب سایت را در نظر بگیریم (مهم این است که آدرس آن را به موتورهای جستجو اعلام کنیم، مثلا با درج آدرس آن در خود فایل اصلی نقشه وب سایت) :

طرح رنگ

بنده در این کلید آموزشی ترجیح می دهم که یک آدرس دلخواه در یک پوشه (Folder) از وب سایت را در نظر بگیرم. بنابراین نقشه وب سایت (Sitemap) مورد نظر با آدرس زیر در دسترس خواهد بود :

طرح رنگ

2- ساخت فایل php برای ایجاد محتوای مربوط به فایل XML :

همان طور که گفتیم، وقتی درخواستی برای خواندن فایل XML مربوط به نقشه وب سایت (Sitemap) صورت می گیرد، محتوای آن از یک فایل با پسوند php دریافت خواهد شد که شامل مقداری کد PHP است که وظیفه آنها، دریافت اطلاعات مربوط به مباحث وب سایت از پایگاه داده (Database) است و بر اساس آن اطلاعات، محتوای مربوط به فایل XML مربوط به نقشه وب سایت (Sitemap) را ایجاد می کند.

در مرحله قبل، آدرس فایل XML را به صورت زیر در نظر گرفتیم :

طرح رنگ

بنده ترجیح می دهم که فایل php مورد نظر نیز در مسیر مشابه و با نام مشابه باشد و تنها تفاوت آن، وجود پسوند php برای فایل باشد :

طرح رنگ

کدهای فایل sitemap-keys.php را به صورت زیر می نویسیم :

طرح رنگ

دقت شود که در کد بالا، اطلاعات مربوط به اتصال به پایگاه داده (Database) وب سایت و خواندن از جدول (Table) مربوط به مباحث وب سایت را به صورت نمادین نوشته ایم و شما باید آنها را مطابق اطلاعات پایگاه داده (Database) وب سایت خود تغییر دهید.

همچنین مقادیر changefreq (مدت زمان تغییر : روزانه یا هفتگی یا سالیانه) و priority (اولویت) برای هر URL را ما به صورت ثابت برابر weekly (هفتگی) و 1.0 در نظر گرفته ایم و شما می توانید مطابق میل خود، آنها را برای URL های مختلف از وب سایت خود، تغییر دهید.

3- کدنویسی در فایل htaccess. از وب سایت، برای دریافت محتوای فایل XML از صفحه php :

اکنون باید کدهایی را در فایل htaccess. از وب سایت بنویسیم که هر گاه کاربر آدرس زیر را از سرور درخواست کند :

طرح رنگ

آنگاه خروجی (پاسخ) صفحه php زیر از وب سایت را دریافت نماید (حتی در صورتیکه فایل XML اصلا در وب سایت وجود نداشته باشد) :

طرح رنگ

برای این منظور، باید کدهای زیر را به کدهای فایل htaccess. از وب سایت، اضافه نماییم (فایل htaccess. در پوشه اصلی وب سایت قرار دارد و اگر وجود ندارد، باید آن را بسازید، برای یافتن آن، بهتر است راهنماهای اینترنتی را بخوانید) :

طرح رنگ

اگر خط RewriteEngine On قبلا در کدهای فایل htaccess. نوشته شده، نیازی به نوشتن دوباره آن نمی باشد.

کپی برداری توسط سایر وب سایت ها، ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. (بیشتر بدانید)

گزینه ها
به اشتراک گذاری (Share) در شبکه های اجتماعی
نظرات 3 3 0
Shadow
۱۳۹۸/۰۳/۰۶
۱۸:۳۹

سلام ، برای یک سایت فروشگاهی نیازه که از کدام table ها اطلاعات رو بخونیم، محصولات یا table های دیگه؟

programedu
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
۰۵:۳۵

عرض سلام و ادب

سوالی خودمتتون داشتم و اگر مکان درج آن صحیح نیست، لطفا راهنمایی بفرمایید.


به عنوان نمونه صفحه یک صرافی را در نظر بگیرید که در آن صفحه تمامی سفارشات باز کاربران در دو بخش خرید و فروش درج شده است و امکان ثبت سفارش خرید و فروش برای کاربر نیز محیا است. یعنی با ثبت درخواست از سوی یک کاربر، برای سایر کاربران قابل رویت و انتخاب است(ثبت سفارش جدید) و ....
سوالم این است که با زبان php، چه برنامه ها و سرویس هایی لازم است.
یعنی برای اینکه به محض درج سفارش شما، برای سایرین قابل نمایش باشد و برعکس، سفارش جدید سایرین نیز برای شما قابل ... و بسیاری از موارد دیگر صفحه که مدام آپدیت شده و داده ها به سمت سرور میروند و پاسخ را دریافت میکنند.

کدام سرویس ها بهترین گزینه هستند و کاربرد دارند. آیا از وب سرویس کمک گرفته میشود و .....

ممنون میشوم که علاوه بر زبان ها و سرویس ها، توضیح مختصری ارائه دهید. 


لطفا اگر در گذشته به این موضوع پرداخته شده است، راهنمایی کنید. چون من کلید سوال خود را پس از چستجو پیدا نکردم.

با تشکر از شما

admin
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
۲۳:۰۶

سلام.
با توجه به اینکه قرار است به محض تغییر اطلاعات (درخواست خرید یا فروش جدید)، همه کاربران، آن تغییرات جدید را بلافاصله در صفحه خروجی سایت مشاهده کنند، بنابراین باید نیازی نباشد که کاربر برای دیدن به روزترین اطلاعات، دکمه Refresh (یا Reload) مرورگر اینترنت را بزند، بلکه خود صفحه، هر چند ثانیه یک بار، اطلاعات درون خود که نمایش داده است را به روزرسانی کند. در این حالت، ما به استفاده از وب سرویس ها (Web Service) نیاز داریم.
وب سرویس (Web Service) چیز چندان پیچیده ای نیست. در حالت معمولی (یعنی بدون استفاده از وب سرویس)، اطلاعات خروجی صفحه در همان لحظه اجرای فایل PHP صفحه (در سمت سرور)، تولید شده و به صورت کد HTML به مرورگر اینترنت کاربر تحویل داده می شوند (نمایش HTML در سمت کاربر) و دیگر تغییری در مرورگر اینترنت کاربر نخواهند داشت و ثابت باقی می مانند. بنابراین اگر کاربر بخواهد دوباره آخرین اطلاعات (به روزترین اطلاعات) را ببیند، باید بر روی دکمه Refresh مرورگر اینترنت کلیک کند تا درخواست اجرای دوباره فایل PHP آن صفحه به سرور حاوی سایت فرستاده شده و نتیجه حاصل از آن، به صورت کد HTML توسط مرورگر اینترنت کاربر دریافت گردد و آن صفحه مجددا از نو نمایش داده شود.
اما اگر بخواهیم که کاربر نیازی به زدن دکمه Refresh مرورگر اینترنت نداشته باشد و خود اطلاعات صفحه به روزرسانی شوند (یعنی حالت استفاده از وب سرویس (Web Service))، آنگاه باید در خروجی ناشی از اجرای فایل PHP (در واقع در میان کدهای آن صفحه PHP)، مقداری کد اجراشونده در سمت کاربر (مثلا به زبان JavaScript) در میان کدهای HTML قرار دهیم که وظیفه اش این است که هر چند ثانیه یک بار، از یک صفحه PHP دیگر در سرور سایت،  اطلاعاتی را دریافت کرده و آنها را در بخشی از صفحه فعلی که کاربر در حال حاضر دارد می بیند، نمایش دهد (البته به عنوان یک مثال، زبان JavaScript را بیان کردیم و زبان ها یا چارچوب های دیگری می توانند به کار روند (مثلا چارچوب هایی که خودشان بر اساس زبان JavaScript می باشند)).
به عنوان مثال، فرض کنید که صفحه اصلی ما که کاربر مشاهده می کند، بر اساس اجرای فایلی با نام index.php می باشد. جدا از این صفحه اصلی، ما یک فایل PHP دیگر با نام myWebService.php می سازیم که وظیفه آن، تولید کد HTML ای است که برای نمایش یک سری اطلاعات مورد نظر ما به کار می رود (با اجرا شدن، آن کد HTML را در خروجی خود تولید می کند).
اکنون ما در میان کد HTML خروجی صفحه اصلی index.php ، مقداری کد (مثلا به زبان JavaScript) قرار می دهیم که وظیفه دارد هر 5 ثانیه یک بار، درخواستی به سرور سایت فرستاده شود که فایل myWebService.php اجرا گردد و کد HTML حاصل از اجرای آن، دریافت شده و در بخشی از خروجی صفحه اصلی index.php که در حال حاضر در مرورگر اینترنت کاربر نمایش داده شده، قرار گرفته و نمایش داده شود.
این قرار گرفتن در صفحه اصلی، می تواند به دو صورت زیر باشد :
1- کد HTML به ابتدا یا انتهای محتوای یک عنصر از صفحه (مثلا یک عنصر div با id برایر kelidestan)، افزوده شود، بدون اینکه محتوای قبلی عنصر مورد نظر، حذف شود
2- کد HTML جایگزین محتوای قبلی یک عنصر از صفحه (مثلا یک عنصر div با id برایر kelidestan) شود، یعنی محتوای قبلی عنصر مورد نظر، حذف می شود

نکته : برخی اوقات، از فایل myWebService.php ، مستقیما کد HTML دریافت نمی شود، بلکه ابتدا اطلاعات به صورت ساختار JSON دریافت می شوند و بعد در خود کدهای صفحه (مثلا با کدهای زبان JavaScript)، کد HTML ای بر اساس آن اطلاعات، تولید شده و در صفحه جایگذاری می شود.
استفاده از ساختار JSON ، می تواند در کاهش ترافیک سرور تاثیر زیادی داشته باشد، چون نیازی نیست که قالب نمایش اطلاعات (که همان کد HTML حاوی اطلاعات است)، هر دفعه از سرور دریافت شود و صرفا هر بار، تنها اطلاعات اصلی دریافت می شوند

نکته : برای صرفه جویی در ترافیک سایت، موراد دیگری را نیز می توان به کار برد. مثلا به جای اینکه کل اطلاعات دریافت شود، شماره id منحصربفرد آخرین ردیف از جدول پایگاه داده (یک عدد افزایشی در هنگام ثبت ردیف جدید در جدول پایگاه داده) را دریافت می کنیم و با مقدار قبلی که چند ثانیه قبل گرفته ایم، مقایسه می کنیم و اگر جدید بود، یعنی اطلاعات جدید در جدول پایگاه داده ثبت شده و اکنون باید آن اطلاعات را دریافت نماییم (البته این مورد می تواند در زمانی که سایت واقعا با مشکل ترافیک و تعداد کاربر زیاد مواجه است، به کار برده شود)

حجم اطلاعاتی که برای استفاده از وب سرویس (Web Service) در صفحه می نویسیم، به زبان برنامه نویسی (یا کتابخانه یا چارچوب) انتخاب شده بستگی دارد. مثلا JavaScript ساده ترین انتخاب است، که البته حجم کد آن زیاد خواهد بود، اما مثلا کتابخانه jQuery که بر اساس JavaScript است و به همراه کدهای JavaScript عمل می کند، حجم کمتری کد را برای این منظور به کار می برد و کدنویسی این عملیات بر اساس آن راحت تر است. یا مواردی دیگری مثل چارچوب AngularJS که البته نیاز به کمی تغییر در کد HTML صفحه دارد و موارد دیگر که باید خودتان جستجو کنید و نظر دیگران را در مورد آنها در سایت ها ببینید و انتخاب نمایید (بنده چند مورد ساده را مثال زدم و می توانید به دنبال موارد پیشرفته تر باشید).
بد نیست یک کد بر اساس jQuery را مثال بزنم :

کد پی‌اچ‌پی:
<script>
    // jQuery Ajax
    var data_for_send = {name:"ali"age:"33"}; 
    $.ajax({
        url'../web-service/myWebService.php',
        type'POST',
        data data_for_send,
        // async: false, // اگر این خط از کد از حالت توضیحات در بیاید : برای اینکه قبل از اجرای ادامه کدها، حتما پاسخ دریافت شود
        cachefalse,
        timeout1000,
        error: function(xhrajaxOptionsthrownError){
            // نمایش وضعیت و پیام خطا
            alert(xhr.status);
            alert(thrownError);
            alert(xhr.responseText);
        },
        success: function(msg){
            // alert(msg);
            // نمایش اطلاعات دریافتی در یک عنصر از صفحه
            $('#kelidestan').html("<div style='color: red; font-size: 30px;'>"msg +"</div>");
        }
    });
</script> 

که البته برای اجرای صحیح آن، حتما باید کتابخانه jQuery در صفحه ذکر شده باشد (آموزش های اولیه jQuery را بخوانید) (ما یک آدرس فرضی را برای فایل کتابخانه در کد زیر در نظر گرفته ایم) :

کد پی‌اچ‌پی:
<script src="../jquery/jquery-3.5.0.js"></script> 

کد مورد نظر، یک کد نمونه است که از یک صفحه PHP با نام myWebService.php ، حاصل اجرای آن را دریافت کرده و سپس نتیجه را به همراه مقداری کد HTML که به آن اضافه کرده ایم، در یک عنصر با id برابر kelidestan قرار می دهد.
علاوه بر این، اطلاعتی را هم به صفحه myWebService.php ارسال می کند. مثلا در اینجا، مقادیر زیر :

کد پی‌اچ‌پی:
name:"ali"age:"33" 

پس حتی می توانیم یک صفحه PHP داشته باشیم و تعیین کنیم بر اساس مقادیر ورودی که به آن می دهیم، یک خروجی متناظر با ورودی خود را به ما بدهد (نه اینکه مثلا برای 10 سری اطلاعات، 10 صفحه PHP مختلف بسازیم).
در کد بالا، خروجی صفحه در یک متغیر با نام msg ذخیره می شود.
در استفاده از اینگونه کدها، نکات فراوانی مثل خطایابی، میزان صبر برای دریافت پاسخ از صفحه، استفاده از روش POST یا GET برای دریافت اطلاعات از صفحه مورد نظر، async بودن یا نبودن و ... وجود دارد که باید با تحقیق در مورد آنها، کاربردشان را بدانید و متناسب با نیاز خود، از آنها بهره ببرید.
تجربه ثابت کرده است که اگر اولین بار است که با وب سرویس ها (Web Service) کار می کنید، مهمترین چیز، خطایابی است که اگر کدها به درستی عمل نکردند، بر اساس خطایابی بتوانید محل دقیق بروز مشکل را بیابید.
در آخر می توانید کدی را بنویسید که تعیین کند این عملیات، مثلا هر 5 ثانیه یک بار، تکرار شود (اجرا شود) (کد تکرار عملیات در JavaScript ، ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد، اما توصیه می شود کدنویسی افراد مختلف را ببینید و بهینه ترین کدها را به کار ببرید).

---------------------

ثبت اطلاعات جدید کاربران، از دو طریق عادی و استفاده از وب سرویس (Web Service) امکان پذیر است. در طریق عادی که ثبت اطلاعات نیاز به بارگذاری مجدد صفحه دارد، اما در روش استفاده از وب سرویس (Web Service)، اطلاعات وارد شده در فرم (Form) توسط کاربر را فراخوانی می کنید و به یک صفحه PHP دیگر می فرستید (مشابه کد قبل) که مسئول ثبت اطلاعات است و بر اساس خروجی آن صفحه (باید موفق بودن یا نبودن عملیات را اعلام کند)، پیامی را به کاربر در صفحه نمایش می دهید.

Flower

ارسال نظر جدید (بدون نیاز به عضو بودن در وب سایت)

جستجو در کلیدستان، توسط گوگل

جستجو در عنوان کلیدها

دسترسی سریع

×

شماره کلید


کلید
×

شماره دسته کلید


دسته کلید
×

جستجو


جستجو

راهنمای توابع PHP

راهنمای توابع PHP بر اساس حرف اول تابع :

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

آموزش MySQL
بستن دسته بندی
۵۵
تعداد کلیدهای این موضوع
لیست همه کلیدهای این موضوع
مباحث اولیه برای آشنایی با MySQL
مباحث اولیه برای آشنایی با MySQL
16
خواندن اطلاعات کلی پایگاه های داده (databases)، در MySQL
خواندن اطلاعات کلی پایگاه های داده (databases)، در MySQL
3
خواندن اطلاعات از جدول ها (tables)، در MySQL
خواندن اطلاعات از جدول ها (tables)، در MySQL
14
تغییر دادن اطلاعات جدول ها (tables)، در MySQL
تغییر دادن اطلاعات جدول ها (tables)، در MySQL
5
تبدیل های مرتبط با پایگاه داده MySQL
تبدیل های مرتبط با پایگاه داده MySQL
1
query های آماده برای ساخت جدول های دارای اطلاعات، برای تست های کدنویسی، در MySQL
query های آماده برای ساخت جدول های دارای اطلاعات، برای تست های کدنویسی، در MySQL
2
کار با اعداد، در MySQL
کار با اعداد، در MySQL
3
استفاده از کلاس mysqli در PHP ، برای کار با پایگاه داده MySQL
استفاده از کلاس mysqli در PHP ، برای کار با پایگاه داده MySQL
4
برنامه phpMyAdmin ، برای کار با پایگاه داده MySQL
برنامه phpMyAdmin ، برای کار با پایگاه داده MySQL
2
مباحث عمومی در MySQL
مباحث عمومی در MySQL
5
آموزش HTML
بستن دسته بندی
۱۰۴
تعداد کلیدهای این موضوع
لیست همه کلیدهای این موضوع
مباحث اولیه برای آشنایی با HTML
مباحث اولیه برای آشنایی با HTML
24
نمایش متن (Text)، در HTML
نمایش متن (Text)، در HTML
16
نمایش عکس (Image)، در HTML
نمایش عکس (Image)، در HTML
6
لینک ها (Link)، در HTML
لینک ها (Link)، در HTML
2
فهرست ها (لیست ها - List)، در HTML
فهرست ها (لیست ها - List)، در HTML
1
جدول ها (Table)، در HTML
جدول ها (Table)، در HTML
7
فرم ها (Form)، در HTML
فرم ها (Form)، در HTML
21
کلاس های (Class) عنصرها، در HTML
کلاس های (Class) عنصرها، در HTML
1
id عنصرها، در HTML
id عنصرها، در HTML
0
چیدمان عنصرها (Element) در کنار هم، در HTML
چیدمان عنصرها (Element) در کنار هم، در HTML
2
تعیین مشخصات کلی صفحه (Page)، در HTML
تعیین مشخصات کلی صفحه (Page)، در HTML
7
ساختار کلی و بخش بندی صفحه (Page)، در HTML
ساختار کلی و بخش بندی صفحه (Page)، در HTML
2
نمایش یا عدم نمایش عنصرها (Element)، در HTML
نمایش یا عدم نمایش عنصرها (Element)، در HTML
1
عناصر گرافیکی، در HTML
عناصر گرافیکی، در HTML
1
رنگ ها (Color) و تعیین رنگ، در HTML
رنگ ها (Color) و تعیین رنگ، در HTML
1
دکمه ها (Button)، در HTML
دکمه ها (Button)، در HTML
2
پخش صدا (Audio)، در HTML
پخش صدا (Audio)، در HTML
1
کار با کیبورد (Keyboard)، در HTML
کار با کیبورد (Keyboard)، در HTML
2
اطلاعات و پردازش اطلاعات، در HTML
اطلاعات و پردازش اطلاعات، در HTML
1
مباحث عمومی، در HTML
مباحث عمومی، در HTML
6
ویدئوهای آموزشی برنامه نویسی PHP (ویدئوهای رایگان از سایت های انگلیسی زبان)
بستن دسته بندی
۵۳۶
تعداد کلیدهای این موضوع
لیست همه کلیدهای این موضوع
مجموعه ویدئوهای آموزشی PHP - مجموعه PHP Tutorials - از thenewboston.com
مجموعه ویدئوهای آموزشی PHP - مجموعه PHP Tutorials - از thenewboston.com
200
مجموعه ویدئوهای آموزشی PHP - مجموعه PHP Tutorials
مجموعه ویدئوهای آموزشی PHP - مجموعه PHP Tutorials
69
مجموعه ویدئوهای آموزشی PHP برای مبتدیان - مجموعه PHP beginners tutorials
مجموعه ویدئوهای آموزشی PHP برای مبتدیان - مجموعه PHP beginners tutorials
55
مجموعه ویدئوهای آموزشی ساخت دانلودر اینستاگرام با استفاده از PHP - مجموعه PHP Instagram Downloader Tutorial - از thenewboston.com
مجموعه ویدئوهای آموزشی ساخت دانلودر اینستاگرام با استفاده از PHP - مجموعه PHP Instagram Downloader Tutorial - از thenewboston.com
10
مجموعه ویدئوهای آموزشی PHP Stock Market Analyzer - مجموعه PHP Stock Market Analyzer - از thenewboston.com
مجموعه ویدئوهای آموزشی PHP Stock Market Analyzer - مجموعه PHP Stock Market Analyzer - از thenewboston.com
20
مجموعه ویدئوهای آموزشی امنیت در PHP - مجموعه PHP Security
مجموعه ویدئوهای آموزشی امنیت در PHP - مجموعه PHP Security
10
مجموعه ویدئوهای آموزشی امنیت در PHP - مجموعه PHP Security
مجموعه ویدئوهای آموزشی امنیت در PHP - مجموعه PHP Security
6
مجموعه ویدئوهای آموزشی برنامه نویسی شیء گرا (OOP) در PHP - مجموعه PHP Object Oriented Programming (OOP)
مجموعه ویدئوهای آموزشی برنامه نویسی شیء گرا (OOP) در PHP - مجموعه PHP Object Oriented Programming (OOP)
13
مجموعه ویدئوهای آموزشی ساخت شبکه اجتماعی، با استفاده از PHP - مجموعه Social Network with PHP
مجموعه ویدئوهای آموزشی ساخت شبکه اجتماعی، با استفاده از PHP - مجموعه Social Network with PHP
37
مجموعه ویدئوهای آموزشی ساخت سیستم شناسایی کاربران، با استفاده از PHP - مجموعه PHP Authentication System
مجموعه ویدئوهای آموزشی ساخت سیستم شناسایی کاربران، با استفاده از PHP - مجموعه PHP Authentication System
33
مجموعه ویدئوهای آموزشی ساخت آپلودر فایل (برای چندین فایل) با امکان نمایش پیشرفت آپلود، با استفاده از AJAX و بر اساس PHP - مجموعه AJAX Multiple File Uploader & Progress Bar
مجموعه ویدئوهای آموزشی ساخت آپلودر فایل (برای چندین فایل) با امکان نمایش پیشرفت آپلود، با استفاده از AJAX و بر اساس PHP - مجموعه AJAX Multiple File Uploader & Progress Bar
10
مجموعه ویدئوهای آموزشی ثبت نام و ورود و خروج کاربران، در PHP - مجموعه Register & Login
مجموعه ویدئوهای آموزشی ثبت نام و ورود و خروج کاربران، در PHP - مجموعه Register & Login
47
مجموعه ویدئوهای آموزشی PHP و MySQL ، با استفاده از MySQLi - مجموعه PHP and MySQL with MySQLi
مجموعه ویدئوهای آموزشی PHP و MySQL ، با استفاده از MySQLi - مجموعه PHP and MySQL with MySQLi
9
مجموعه ویدئوهای آموزشی ساخت فایل PDF از HTML و CSS ، در PHP - مجموعه Generating PDF files from HTML and CSS
مجموعه ویدئوهای آموزشی ساخت فایل PDF از HTML و CSS ، در PHP - مجموعه Generating PDF files from HTML and CSS
7
ویدئوهای آموزشی MySQL (ویدئوهای رایگان از سایت های انگلیسی زبان)
بستن دسته بندی
۳۳
تعداد کلیدهای این موضوع
لیست همه کلیدهای این موضوع
مجموعه ویدئوهای آموزشی پایگاه داده MySQL - مجموعه MySQL Database Tutorial - از thenewboston.com
مجموعه ویدئوهای آموزشی پایگاه داده MySQL - مجموعه MySQL Database Tutorial - از thenewboston.com
33