انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی کتاب مغازه جادویی اثر جیمز آر دوتی

معرفی کتاب مغازه جادویی اثر جیمز آر دوتی

کتاب مغازه جادویی نوشتۀ جیمز آر دوتی جراح مغز و اعصاب است که در سال 2016 منتشر شد. کتاب مغازه جادویی یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا است که تقریبا به 40 زبان ترجمه شده. مغازه جادویی داستان جادوی ذهن است، جادویی که می‌تواند ذهنمان را دگرگون سازد.
رمان مغازه جادویی اثر جیمز آر دوتی با ترجمۀ فروزان صاعدی زندگی‌نامۀ خودنوشتِ دوتی است و یک کتاب خودیاری هم محسوب می‌شود. دوتی در کودکی زندگی سختی داشت و خاطراتش را در کتاب مغازه جادویی به نگارش درآورده است. بخشی از کتاب علمی است، بخشی از آن می‌تواند الهام‌بخش باشد و بخشی هم راهنمایی عملی است که به ما نشان می‌دهد چگونه می‌توانیم با ایجاد تغییر در مغز و قلب خود، زندگی‌مان را تغییر بدهیم

جیمز آر دوتی در صحرای کالیفرنیا بزرگ شد و بسیار فقیر بود. پدرش دائم‌الخمر بود و مادرش به دلیل سکته فلج شده بود و افسردگی مزمن داشت. اما امروز دوتی جراح مغز و اعصاب موفق و مدیر مرکز تحقیقات و آموزش CCARE در دانشگاه استنفورد است و تنزین جیاتسو، دالایی لامای چهاردهم - رهبر دینی بوداییان تبت و برندۀ جایزۀ صلح نوبل - یکی از خیرین این مؤسسه است. اما دوتی در گذشته زندگی‌اش به بن بست رسیده بود تا این‌که در دوازده سالگی موقع شعبده‌بازی انگشت پلاستیکی‌اش را گم کرد و برای خریدن یک انگشت پلاستیکی وارد یک مغازۀ جادویی شد

آن‌جا با روث آشنا شد، زنی که به او یک سری آموزش‌ها داد تا رنجش را کاهش دهد و بزرگ‌ترین آرزوهایش آشکار شود. آخرین آموزش روث این بود که دوتی باید قلبش را باز نگه دارد و این تکنیک‌ها را به دیگران نیز آموزش دهد. روث اولین بار ذهن دوتی را باز کرد و او را با رابطۀ منحصر به فرد بین مغز و قلب آشنا کرد. دوتی تمرین‌های روث را انجام می‌داد و به نتایج خارق‌العاده‌ای رسید. قدرت و ثروثی که او به عنوان یک نوجوان دوازده ساله تنها در خواب می‌دید.

بریده‌هایی از کتاب مغازه جادویی
«آن روز صبح متوجه گم شدن انگشت شستم شدم. من جعبه‌ای چوبی در زیر تختم داشتم که تمام دارایی‌های باارزشم را در آن نگه می‌داشتم. دفترچه‌ی کوچکی که حاوی خط‌خطی‌ها، اشعار مخفیانه و حقایق دیوانه‌وار تصادفی‌ای بود که یاد گرفته بودم، حقایقی مثل این‌که هر روز بیست بانک در دنیا را دزد می‌زند، حلزون‌ها می‌توانند سه سال بخوابند و دادن سیگار به میمون در ایندیانا غیرقانونی است. در این جعبه، نسخه‌ی فرسوده‌ای از کتاب چگونه دوست پیدا کنیم و بر مردم تأثیر بگذاریم دیل کارنگی را هم نگه می‌داشتم. آن صفحاتی که شش راه برای جلب علاقه‌ی مردم در آن‌ها فهرست شده بود، از کهنگی و استفاده‌ی زیاد، تا خورده بودند. می‌توانستم آن شش مورد را از حفظ بخوانم

«
امروز می‌دانم که بخش بزرگی از آن‌چه روث در آن روز اول به من یاد داد، مربوط به مغز و واکنش حاد بدن در برابر استرس بود، یا چیزی که اکثر مردم آن را «واکنش جنگ یا گریز» می‌نامند. اگر مغز متوجه تهدیدی شود یا برای بقای خود در هراس باشد، آن بخش از سیستم عصبی خودمختار به نام «سیستم عصبی سمپاتیک» وارد شده و هورمونی به نام «اپی‌نفرین» ترشح می‌کند. غده‌‌ی آدرنالین نیز توسط هورمون‌های آزاد شده از هیپوتالاموس تحریک می‌شود و کورتیزول ترشح می‌کند. من مطمئنم که حتی در دوازده‌سالگی، سطح کورتیزول بالایی داشتم. طبق واکنش جنگ یا گریز، اساساً هر چیزی در بدن که برای جنگیدن در زندگی ضوروری نیست، خاموش می‌شود
اگر از کتاب مغازه جادویی خوشتان آمده، این کتاب‌ها را از دست ندهید.
کتاب اثر پیونگ سون رمان‌نویس و فیلمساز کرۀ جنوبی که در آن داستان نوجوانی 15 ساله را روایت می‌کند که به بیماری نادر آلکسی‌تایمیا مبتلا است و نمی‌تواند هیچ چیزی احساس کند یا از خودش احساس خاصی بروز بدهد.

کتابخانۀ نیمه‌شب 
اثر داستانی و خودیاری مت هیگ‌، که پرفروش‌ترین کتاب در دنیا شد. مت هیگ در این کتاب داستان نورا را تعریف می‌کند که دست به خودکشی می‌زند و وارد دنیایی بین مرگ و زندگی می‌شود.
می‌توانید کتاب مغازۀ جادویی را با تخفیف ویژه از فروشگاه اینترنتی کتاب 30بوک تهیه نمایید.

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان