انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سایز ماتریس در متلب (خطای Out of memory)

سایز ماتریس در متلب (خطای Out of memory)

(۱۳۹۳/۰۸/۲۴, ۰۲:۴۹ ب.ظ)'Fahrenheit' نوشته:
(۱۳۹۳/۰۸/۲۳, ۰۷:۴۴ ب.ظ)'admin' نوشته: مطابق روشی که من گفتم (که متغیرها را در فایل ها ذخیره کرده و هنگام پردازش، آنها را از فایل خوانده و بعد نتیجه پردازش را در فایل هایی جدید ذخیره کنیم)،

منظورتون از این جمله چیه ؟
یعنی اطلاعات رو در یک فایل متنی ذخیره کنم بجای ذخیره شدن در RAm ؟ و اونو لود کنم(با چیزایی که در ادامش فرمودید)

اصلا هدف ما از ذخیره کردن در فایل، اینه که دیگه توی RAM نباشه. چون ما RAM کم میاریم.
من دقیقا توی ارسال های قبلی روند عملیات رو براتون گفتم، همون ارسال ها را دوباره بخوانید.

(۱۳۹۳/۰۸/۲۴, ۰۲:۴۹ ب.ظ)'Fahrenheit' نوشته: خب قسمت اولش رو به چه شکل انجام بدم ؟

آخه وقتی مثلا می نویسم save.. ذخیره میکنه ، بعدش بیام clear کنم؟ خب دوتا مشکل پیش میاد ، اول اینکه چون توی for داره میچرخه هردفعه باید آپدیت بشه ، (سایز ماتریس بزرگ میشه) دفعه اول اوکی هست ، اما دفعه دوم که باید ردیف بهش اضافه بشه ارور میده!
دوم اینکه ، مگه اول نباید در خود متلب ماتریس ساخته بشه ، بعدش save کنم؟ خب در این صورت که وقتی ساخته میشه بازم RAM و درواقع حافظه بالا میره و تا مرحله بعدش که clear کنم نمی رسه!
شاید هم من بد فهمید منظورتونو

با دستور save یک MAT-file ساخته میشه که متغیرها درون اون ذخیره شده اند که اصلا برای مورد شما مناسب نیست چون اندازه فایل، خیلی بزرگ میشه. شما باید فایل متنی بسازید.
هر بار ما یک ردیف جدید برای ماتریس به دست می آوریم، پس هر بار یک خط جدید در فایل متنی (با پسوند txt) می نویسیم (اطلاعات قبلی ماتریس در فایل متنی ذخیره است، نه در RAM). اگر قرار باشه کل ماتریس رو توی حافظه نگه داریم که فرقی نمیکنه.
در هر مرحله ای که نیاز به اطلاعات ماتریس بود، آن اطلاعات را از فایل می خوانیم (مثلا ردیف 50000 یا عنصر با ردیف 60000 و ستون 500).

(۱۳۹۳/۰۸/۲۴, ۰۲:۴۹ ب.ظ)'Fahrenheit' نوشته: اصلا از چی استفاده کنم ؟
dlmwrite
csvwrite

میشه با یه مثال کوچیک کوچیک توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این دو دسته را ببینید :

http://www.kelidestan.com/keys/categorie...ategory=18

http://www.kelidestan.com/keys/categorie...Category=9

خودتون متوجه می شوید که چگونه اطلاعات را در فایل متنی ذخیره کنید و چگونه اطلاعات ذخیره شده را بخوانید (مثال هایی در مورد نوشتن و خواندن از فایل های متنی در آن دسته بندی ها است).

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط Fahrenheit

پیام‌های این موضوع
RE: سایز ماتریس - توسط admin - ۱۳۹۲/۰۴/۲۴, ۱۰:۵۲ ب.ظ
RE: سایز ماتریس - توسط Fahrenheit - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱, ۰۴:۴۴ ق.ظ
RE: سایز ماتریس - توسط نوترینو90 - ۱۳۹۲/۰۴/۲۵, ۱۲:۴۰ ق.ظ
RE: سایز ماتریس در متلب - توسط admin - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱, ۱۲:۰۵ ب.ظ
RE: سایز ماتریس در متلب - توسط Fahrenheit - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱, ۰۳:۲۰ ب.ظ
RE: سایز ماتریس در متلب - توسط Fahrenheit - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱, ۰۶:۳۴ ب.ظ
RE: سایز ماتریس در متلب - توسط admin - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱, ۰۷:۲۶ ب.ظ
RE: سایز ماتریس در متلب - توسط Fahrenheit - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱, ۰۷:۳۲ ب.ظ
RE: سایز ماتریس در متلب - توسط admin - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱, ۰۸:۰۹ ب.ظ