آموزش بهینه سازی سایت (SEO)
۹ آموزش
نمایش دسته بندی ها (۹ آموزش)

ثبت سایت در موتور جستجوی گوگل

پس از آنکه سایت خود را بر روی اینترنت قرار دادید ، اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که آن را در موتور جستجوی گوگل ثبت کنید . در واقع گوگل باید به نحوی بداند که سایت شما وجود دارد و برای این منظور شما باید آدرس سایت خود را در گوگل ثبت کنید . گوگل خود تمامی اینترنت را برای یافتن صفحات و سایت های جدید جستجو می کند و اگر لینکی از سایت شما در یک سایت دیگر قرار داشته باشد آنگاه گوگل سایت شما را شناسایی می کند اما مسلما بهترین کار این است که خودتان آدرس سایت را در گوگل ثبت کنید . برای این منظور به آدرس زیر مراجعه کنید :


http://www.google.com/intl/fa/add_url.html

با مراجعه به آدرس بالا ، صفحه ای باز می شود که در آن بخش هایی برای ورود آدرس و اطلاعات سایت شما به صورت شکل زیر وجود دارد :

ثبت سایت در موتور جستجوی گوگل

ابتدا آدرس صفحه اصلی سایت خود را در قسمت ((آدرس)) وارد کنید و در قسمت ((نکته ها)) نیز می توانید توضیح مختصری در مورد سایت و یا تعدادی کلمات کلیدی را بنویسید . دقت کنید که تنها ثبت آدرس صفحه اصلی سایت در گوگل کافی است و موتور جستجوی گوگل خودش تمامی صفحات سایت شما را از طریق لینک های مختلف درون سایتتان ، پیدا خواهد کرد .

نکته :

باید هر صفحه جدیدی که در سایت خود می سازید را با یک یا چند لینک به سایر صفحات سایت پیوند دهید (لینک از صفحات دیگر به این صفحه جدید) تا گوگل آن را از طریق لینک ها پیدا و ثبت نماید .

دقت کنید که فرآیند ثبت سایت در گوگل مدتی طول می کشد و نباید انتظار داشته باشید به محض ثبت سایت در گوگل ، سایت شما در میان نتایج گوگل قرار بگیرد . ما به ثبت شدن صفحات سایت در گوگل ، index شدن در گوگل نیز می گوییم و بهتر است با این اصطلاح آشنا شوید . چناچه می خواهید چک کنید که چه صفحاتی از سایت شما در گوگل index شده است باید عبارت زیر را در گوگل جستجو کنید :

site:yoursite.com

گوگل تمامی صفحاتی که در دامنه yoursite.com قرار دارند و در گوگل index شده اند را به صورت نتایج جستجو نمایش خواهد داد . اگر تازه سایت خود را در گوگل ثبت کرده اید ممکن است تا مدتی ، هیچ نتایجی برای سایتتان نمایش داده نشود و باید کمی صبر کنید .

گوگل صفحه اصلی سایت ها را ثبت می کند و به مرور که شما سایت خود را گسترش می دهید گوگل تصمیم می گیرد که کدام صفحات شما را index کند و کدام را index نکند بنابراین این انتظار را هم نداشته باشید که گوگل حتما تمامی صفحات سایت شما را index کند اما در کل با گذشت زمان و گسترش سایت شما ، تعداد صفحات index شده روز به روز بیشتر خواهد شد .

نویسنده علیرضا گلمکانی
شماره کلید 616
گزینه ها
به اشتراک گذاری (Share) در شبکه های اجتماعی
نظرات 1 1 0
ramin2bus
۱۳۹۵/۰۴/۱۱
۱۵:۳۹

با عرض سلام و خسته نباشید

خیلی دوستت دارم کلیدستان و
زحمت کشان

ممنون از سایت خوب و پرمحتوا و.........تون

ارسال نظر جدید (بدون نیاز به عضو بودن در وب سایت)