چک کردن برابر بودن مقدار یک ستون (Column) از جدول (Table)، با یکی از عناصر قرار گرفته در یک آرایه (Array) (آرایه تعریف شده با زبان PHP)، در پایگاه داده MySQL

فرض کنید بخواهیم که مقدار یک ستون (Column) از جدول (Table)، با یکی از عناصر قرار گرفته در یک آرایه (Array) (آرایه تعریف شده با زبان PHP)، برابر باشد. به عنوان مثال، فرض کنید که مقادیر زیر را در آرایه داریم و می خواهیم که اگر ردیف هایی که مقدار یک ستون خاص از آنها برابر یکی از این عناصر است، برگردانده شوند (کد زیر، کد PHP می باشد) :

مشاهده می کنید که اعداد، پیوسته (پشت سرهم) نیستند و نمی توانیم یک بازه پیوسته برای آنها مشخص کنیم تا یک عبارت ساده برای query نوشته شود. شاید اولین راه حلی که به نظر می آید، استفاده از شرط هایی بر اساس OR می باشد. یعنی query را به صورت زیر بنویسیم (که البته راه مناسبی نیست) :

که در آن، table_name برابر نام جدول (Table) و column_name برابر نام ستون (Column) می باشد.

اما روش بالا، اصلا مناسب نیست و ما قصد نداریم query های به این طولانی بنویسیم. بنابراین، به عنوان راه برتر، ابتدا کدهای PHP زیر را اجرا می کنیم :

سپس بر اساس متغیر my_array_new ، باید query به صورت زیر نوشته شود :

که نتیجه آن دقیقا مشابه query قبلی می باشد.

مثال

به عنوان مثال، هنگام استفاده از تابع mysql_query در PHP (هنگام کار با پایگاه داده)، عبارت query باید به صورت زیر اجرا شود :

نویسنده علیرضا گلمکانی
شماره کلید 3373
گزینه ها
به اشتراک گذاری (Share) در شبکه های اجتماعی
نظرات 0 0 0

ارسال نظر جدید (بدون نیاز به عضو بودن در وب سایت)

جستجو در کلیدستان، توسط گوگل

جستجو در عنوان کلیدها

دسترسی سریع

کلید
×

شماره کلید


دسته بندی
×

شماره دسته کلید


جستجو
×

جستجو