بستن منو
۱۶
تعداد کلیدهای این موضوع
لیست همه کلیدهای این موضوع
موفقیت
موفقیت
1
حافظه و حفظ کردن اطلاعات
حافظه و حفظ کردن اطلاعات
3
یادگیری
یادگیری
2
هوش و هوشمندانه عمل کردن
هوش و هوشمندانه عمل کردن
2
خلاقیت
خلاقیت
1
کتاب و مطالعه
کتاب و مطالعه
1
زمان و مدیریت زمان
زمان و مدیریت زمان
2
اهداف
اهداف
1
انرژی و پرانرژی بودن
انرژی و پرانرژی بودن
1
اجرای وظایف و کارها
اجرای وظایف و کارها
1
یادگیری زبان خارجی
یادگیری زبان خارجی
1

28112

نویسنده

علیرضا گلمکانی ( admin )

شماره کلید
دسته کلید - دسته بندی

12 استراتژی یادگیری قدرتمند برای کمک به شما در حفظ کردن سریع اطلاعات

12 استراتژی یادگیری قدرتمند برای کمک به شما در حفظ کردن سریع اطلاعات

یادگیری باعث رشد می شود. این یک جنبه مهم زندگی است. اگر می خواهید رشد را در همه جنبه های زندگی خود تجربه کنید، پس باید در یادگیری سرمایه گذاری کنید.

با این حال، یادگیری زمان می برد و زمان یک دارایی نادر است. بنابراین چگونه می توانید با یادگیری و حفظ سریع اطلاعات، وقت باقیمانده خود را به حداکثر برسانید ؟ در اینجا 12 استراتژی یادگیری قدرتمند وجود دارد که می تواند افق شما را گسترده تر کرده و به شما در حفظ اطلاعات با سرعت نور کمک کند.

1- مهارت های یادداشت برداری خود را بیشتر کنید

من متوجه شده ام که شیوه یادداشت برداری قدیمی، از تایپ کردن یادداشت ها در برنامه های یادداشت کننده ارائه شده توسط دستگاه الکترونیکی شما، موثرتر است. اگر می خواهید سریعتر یاد بگیرید، لپ تاپ را فراموش کنید و از قلم و کاغذ خود برای یادداشت برداری استفاده کنید. تحقیقات نشان داده است که دانش آموزانی که از کاغذ و قلم برای یادداشت برداری در کلاس استفاده می کنند، اطلاعات بیشتری را نسبت به افرادی که یادداشت های درسی خود را بر روی لپ تاپ تایپ می نمایند، حفظ می کنند.

مهارت نوشتن، از بخش های مختلف بیشتری از مغز شما نسبت به مهارت خواندن استفاده می کند. هنگامی که وقت خود را برای نوشتن یک تفکر در دفترچه یادداشت خود صرف می کنید، باعث فراگیری مجدد آن مفهوم خواهید شد. این امر مورد علاقه یادگیرندگان دیداری است، در حالی که یادگیرندگان شنوایی می توانند علاوه بر نوشتن آن، مطالب را با صدای بلند بخوانند.

اگرچه به جای تایپ کردن، نوشتن یادداشت با دست، دشوار و کندتر خواهد بود، اما نوشتن باعث حفظ و درک مطلب می شود. شما وقتی با دست خود می نویسید، باعث شکل دهی مجدد اطلاعات در ذهن شما می شود. این بدان معنی است که می توانید اطلاعات را به سرعت فراخوانی کرده و عملکرد بهتری در بازخوانی آن داشته باشید.

در حقیقت، یادداشت های با کیفیت به یادگیری سریعتر کمک می کنند. توسعه قابلیت یادداشت برداری دقیق به شما در درک مفاهیم و درک کاملی از موضوع کمک می کند. بنابراین، بهتر است قبل از یادگیری یک ایده جدید، هنر و راهکارهای یادداشت برداری را یاد بگیرید.

این مهارت به شما کمک می کند تا یادداشت های کلاس خود را در قسمت های قابل درک سازماندهی کنید. به عنوان مثال، اگر در یک دوره آنلاین شرکت می کنید، فقط تماشا نکنید و موارد زیر را انجام دهید :

گوش دهید، دانشی که به دست آورده اید را خلاصه کرده و سپس یادداشت برداری کنید.

خطوط و فاصله هایی بین مفاهیم اصلی ایجاد کنید تا بتوانید در هنگام مرور آنها، اطلاعات بیشتری را اضافه کنید.

برای صرفه جویی در وقت از نمادها و اختصارات استفاده کنید.

به جای جملات کامل، عبارت هایی را بنویسید.

اطلاعات ضروری را بیرون بکشید و چیزهای بی اهمیت را کنار بگذارید.

2- مطالعه، خواب و مطالعه بیشتر

آیا یک کنفرانس مهم دارید و زمان لازم برای آماده کردن آن ندارید ؟

اکثر افرادی که خود را در این شرایط می بینند ترجیح می دهند که آن را در شب قبل انجام دهند. نکته جالب این است که این کار نتیجه می دهد، حتی اگر در روز بعد خسته باشید. با این حال، این موثرترین استراتژی یادگیری برای حفظ سریع اطلاعات نیست.

اکنون واقعیت این است :

تحقیقات نشان داده است که بین خواب و یادگیری، ارتباط وجود دارد. خواب با بهینه کردن تمرکز، به یادگیری کمک می کند. اگر خود را از خواب با کیفیت محروم کنید، نمی توانید تمرکز کنید. علاوه براین، خواب باعث تثبیت حافظه می شود، که برای یادگیری بسیار مهم است.

خوابیدن باعث می شود مغز شما سریع تر اطلاعات را به یاد بیاورد. خواب عمیق در قبل از یادگیری اطلاعات جدید، باعث تقویت حافظه می شود. اگر مطالعه کنید و بعد از مدتی چشمان خود را ببندید، نه تنها قادر خواهید بود که اطلاعات بیشتری را کشف کنید، بلکه در تجربه یادگیری خود به اوج عملکرد خود خواهید رسید.

3- تمرین خود را افزایش دهید

برخی می گویند شما نمی توانید یک عمل را تکرار کنید و بعد به نتیجه متفاوتی برسید. به جای اینکه پایبند به یک روند تکراری باشید، انجام برخی از تغییرات و تنظیمات در دوره های تکرار تمرین، باعث می شود که شما بتوانید یک مهارت جدید را سریعتر به دست آورید.

با تماشای فیلم های YouTube ، بازی کردن بازی های کامپیوتری یا خواندن راهنما در یک کتاب درسی، می توانید یک مهارت را یاد بگیرید. مثالی دیگر، تغییر اندازه راکت تنیس شما، در هنگام انجام بازی تنیس روی چمن می باشد.

4- از یک استراتژی حفظ کردن اطلاعات استفاده کنید

با استفاده از یک روش حفظ کردن اطلاعات، شما می توانید هر چیزی را سریعتر یاد بگیرید. مواردی مثل آهنگ ها، الگوهای حروف یا روش های دیگری که به شما در یادگیری یک مفهوم کمک می کنند. معمولا این عمل را در مهد کودک، برای یادگیری حروف الفبا انجام می دهند. کودکان می توانند به لطف آهنگ الفبای خود، حروف الفبا را بشناسند و این اطلاعات را حتی تا بزرگسالی حفظ کنند.

روش های حفظ اطلاعات به شما کمک می کنند تا اطلاعات را به طور خلاصه، ساده و فشرده سازی شده، در بیاورید، بنابراین حفظ کردن آنها راحت تر خواهد بود. این استراتژی برای دانشجویان رشته های پزشکی یا حقوق یا افرادی که یک زبان را مطالعه می کنند، مفید است.

بنابراین اگر می خواهید اطلاعات زیادی را حفظ کنید، یک روش حفظ اطلاعات را به کار ببرید و متوجه خواهید شد که می توانید فراتر از حد تصور خود، اطلاعات را به یاد بیاورید.

5- زمان اوج عملکرد خود را کشف کنید، هنگامی که بیشترین توجه و هوشیاری را دارید

شما در یک دوره خاص از روز، تمرکز شدید دارید. این مورد از شخصی به شخص دیگر، متفاوت است. برخی سحرخیز هستند، در حالی که برخی دیگر همانند جغدها در شب کار می کنند. کشف حالت مربوط به خود، به شما کمک می کند تا بدانید در کدام دوره از روز می توانید اطلاعات را سریعتر حفظ کنید.

6- تمرکز بر روی موضوعات را به صورت یکی پس از دیگری انجام دهید

برخی از مفاهیم برای درک کامل، نیاز به تمرکز بیشتری دارند. پرش از یک موضوع به موضوع دیگر، می تواند تلاش های شما را بی فایده کند و همین امر باعث می شود شما نتوانید آن طور که باید اطلاعات را حفظ کنید.

7- مکث کنید

ما همیشه می خواهیم که به صورت متوالی و پیوسته، اطلاعات را بخوانیم. نتیجه این کار، کسب اطلاعات محدود می باشد.

اطلاعات را در بخش های کوچک بخوانید، مکث کنید تا به آنچه خوانده اید فکر کنید، مفهوم را مرور کنید و سپس ادامه دهید.

8- آن را لذت بخش کنید

اگر برای یادگیری یک موضوع تلاش می کنید، آن را شخصی سازی کنید. شما می توانید این کار را با فهمیدن چگونگی اعمال آن در زندگی شخصی یا شغلی خود انجام دهید.

9- برای بازیابی مجدد تمرکز، از شکست های ذهنی استفاده کنید

سرریز کردن اطلاعات، یک اتفاق واقعی است. آیا می دانید در مغز شما برای ذخیره اطلاعات جدید، باید سیگنال های ارتباطی با گیرنده های حسی ارتباط برقرار کند ؟ استرس می تواند مانع این فرآیند شود.

مغز شما هنگام اضطراب، گیجی یا فعالیت بیش از حد، به طور خودکار خاموش می شود. می توانید در طول یک درس طولانی، متوجه این موارد در بین یادگیرندگان شوید. آنها توجه خود به آنچه در حال آموزش است را از دست می دهند. آنها فقط نمی توانند اطلاعات را در دستگاه ذخیره حافظه خود حفظ کنند.

یکی از بهترین راهبردهای یادگیری برای مقابله با این روش، رفتن به "شکست مغز" یا توجه کردن شما به چیزی دیگر است. شما می توانید یک فیلم انگیزشی پنج دقیقه ای را مشاهده کنید تا ذهن شما را از حالت قفل خارج کند یا کاری انجام دهید که مورد علاقه شما می باشد.

10- آبرسانی به بدن

شما حتما خوانده اید که آب برای سیستم بدن و پوست مفید است. این مورد، عملکرد بدن شما را بهینه کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می نماید. آبرسانی به بدن، همچنین بر عملکرد شناختی شما تاثیر می گذارد. وقتی آب می نوشید، می توانید باهوش تر باشید.

یک مورد مهم :

یک مطالعه نشان داده است که دانش آموزانی که به همراه خود، آب را به سالن امتحانات می آورند، در مقایسه با افرادی که آب به همراه خود ندارند، بهتر عمل می کنند.

کم آبی بدن می تواند بر توانایی های شناختی شما تاثیر بگذارد. هنگامی که آب نمی نوشید، مغز خود را دچار استرس می کنید.

11- آنچه را که یاد می گیرید، با دانش قبلی خود مرتبط کنید

اگر مفاهیم جدید را با یک ایده موجود که در حال حاضر دارید، مرتبط کنید، اطلاعات جدید را سریعتر درک خواهید کرد. در کتاب Make It Stick ، ​​نویسندگان نوشته اند که عادت های مربوط به مطالعه، در بیشتر اوقات، غیرسازنده هستند. آنها ممکن است توهم درک و تسلط را ایجاد کنند، اما دانش کسب شده، به سرعت از حافظه ما پاک می شود.

حافظه برای اجرای وظایف شناختی دشوار مانند استفاده از دانش در کارهای جدید و ترسیم درک کلی از جزئیات یا واقعیت های شناخته شده، بسیار مهم است. شما با کشف راه های در کنار هم قرار دادن دانش جدید با تجربه قبلی، لایه های دیگری از درک کردن آن موضوع جدید را پیدا خواهید کرد. این به شما کمک می کند که سریعتر یاد بگیرید و اطلاعات را با سرعت نور حفظ کنید.

حدس بزنید چه کسی عاشق استفاده از این تکنیک است ؟ ایلان ماسک، بنیانگذار SpaceX و تسلا. ایلان ماسک، دانش را با یک درخت معنایی مقایسه می کند. او توصیه می کند که ابتدا مطمئن شوید اصول (تنه و شاخه های درخت) را درک کرده اید، قبل از اینکه در جزئیات (برگ های درخت) غوطه ور شوید. به این ترتیب، شما چیزی را پیدا خواهید کرد که به آن آویزان شوید. شما هنگامی که دانش جدید را به دانش قدیمی مرتبط می کنید، یک قلاب ذهنی را ایجاد می نمایید.

12- به دیگران یاد دهید

اگر فکر می کنید توضیح دادن یک مفهوم برای دیگران سخت است، ممکن است حفظ کردن آن مفهوم نیز برایتان سخت باشد. مطالعات نشان داده است که تنها زمانی افراد می توانند 90٪ از آنچه آموخته اند را به یاد بیاورند که آن را به دیگران آموزش می دهند یا فورا آن مفهوم را تمرین می کنند. شما می توانید نقاط ضعف خود را هنگام انجام یا آموزش آن مفهوم، کشف کنید.

آیا می خواهید اطلاعات را سریعتر حفظ کنید ؟ پس مطالب را دوباره مرور کنید تا زمانی که مطمئن شوید که می توانید آن دانش را به دیگران منتقل نمایید.

کلام آخر

یادگیرندگان بزرگ هنوز هم در حال یادگیری این موضوع هستند که چگونه یاد بگیرند. از آنجا که یادگیری یک امر مادام العمر است، استراتژی های یادگیری که برای شما مناسب هستند را کشف کنید. سعی نکنید در یادگیری یک مفهوم عجله کنید، مفاهیم ساده را بیاموزید و در هنگام یادگیری مفاهیم پیچیده، آنها را بر دانش قبلی خود پایه گذاری نمایید.

هرچه بیشتر این استراتژی های یادگیری را تمرین کنید، بهتر می توانید که یک یادگیرنده بزرگ مانند ایلان ماسک باشید.

منابع و لینک های مفید

کپی برداری از محتوای سایت کلیدستان، ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. (تنها استفاده شخصی کاربر، مجاز است) (کپی برداری توسط سایر وب سایت ها = حرام) (بیشتر بدانید)

به اشتراک گذاری (Share) در شبکه های اجتماعی
نظرات 0 0 0

ارسال نظر جدید (بدون نیاز به عضو بودن در وب سایت)

جستجو در کلیدستان، توسط گوگل

جستجو در عنوان کلیدها

دسترسی سریع

×

شماره کلید


کلید
×

شماره دسته کلید


دسته کلید
×

جستجو


جستجو