انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارسال یک سرور به یک کابر بدون درخواستی از کاربر

سلام.
خسته نباشید.
نمیدونم چطور دنبال جواب موضوعم بگردم.
من یک سایتی از یک هاست رایگان درست کردم.
میخوام دو کاربر رو با هم در ارتباط بذارم.
یعنی هر دو کاربر به اینترنت وصل هستن و هر وقت یکی به دیگری پیامی میده دیگری بدون اینکه صفحه ای رو چک کنه با خبر بشه.
یا جوره دیگه بگم. اگه کاربری پیامی به سایت فرستاد، سایت خودش اقدام به فرستادن این اطلاعات به کاربر دیگه کنه.
من تنها با HttpGet بلدم کار کنم. البته اگه چیزه دیگه ام باید بلد باشم مهم نیست، میرم دنبالش.
از دوستان کسی میتونه کمکم کنه؟
خیلی مخلصیم.
باتشکر
پاسخ

سلام.
اگر منظورتان مشابه سیستم های پیام رسانی انجمن ها است، باید ببینید که قصد دارید کاربر دوم چگونه مطلع شود که کاربر اول برای وی پیام فرستاده است.
یعنی وقتی به سایت سر می زند، مطلع شود و یا مثلا به وی یک ایمیل ارسال کنیم که پیامی برای او ارسال شده است.

معمولا پیام ها در یک جدول از پایگاه داده ذخیره می شوند. سپس روش های مختلفی برای مطلع کردن کاربر می تواند به کار رود :
1- ارسال ایمیل به وی که به سایت مراجعه کرده و پیام ذخیره شده را بخواند
2- ارسال ایمیل به وی و خود پیام نیز در ایمیل ذکر شود (معمولا در این حالت، پیام در سایت نیز ذخیره می شود)
3- نمایش یک پیام به کاربر در بخشی از سایت، که هرگاه کاربر به سایت مراجعه نمود، مثلا در header سایت یک پیام به وی نمایش داده شود (در سایت، بر اساس id کاربران چک می کنیم که پیامی برای آنها وجود دارد یا خیر).
4- ترکیب حالت های بالا

----------------------------------------------------

اگر منظورتان چت (chat) می باشد که به محض ارسال پیام، کاربر آنلاین دیگر مطلع شود، معمولا روش هایی مثل Ajax به کار می روند که هر چند لحظه یک بار، بدون load شدن دوباره صفحه، به جدول حاوی پیام ها مراجعه می شود و اگر پیام جدیدی ثبت شده باشد، آن را دریافت کرده و در صفحه نمایش می دهد.

Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط Quark

سلام.
آقا واقعاً ممنون. نمیدونم چطور از شما تشکر کنم. این سوال رو تو چندتا فروم گذاشته بودم ولی اصلاً جواب نمیدادن.
دقیقاً درسته من میخوام یک چت بسازم. ولی اصلاً هیچ ظاهری نمیخوام داشته باشم. خام خام. اطلاعات بیاد و بره.
من یک نرم افزار اندرویدی (به کمک سایت خوبتون) ساختم و میخوام با یک SIM900 ارتباط برقرار کنم. از طریق اینترنت.
من میخوام این دو دستگاه بدون اینکه هی به هاست سر بزنن و ببینن که پیامی اومده یا نه، مثله یک چت روم وقتی یکی پیام داد، اون یکی مطلع بشه.
چون SIM900 از سیم کارت استفاده میکنه و مصرف سیم کارت هم باید کنترل بشه که زود به زود احتیاج به شارژ کردن نباشه باید از یه راهی استفاده کنم که کم هزینه باشه.
حالا این Ajaxی که گفتید سخته؟؟؟؟ دیگه خسته شدم از بس زبون یاد گرفتم. Sad
من به چی احتیاج دارم؟؟ با یه هاست رایگان میشه کار کرد. اصلاً هیچی در این موردا نمیدونم. یک زره راهنمایی کنید ممنون میشم.
من خودم رشتم الکترونیکه و کلا یه C داریمو یه بیسیک.
راستی با PHP نمیشه هیچ کاری کرد؟؟؟
نظر شما در مورد TCP چیه؟؟؟؟
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان