انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خطا در فایل استایل (Style) (برنامه نویسی اندروید)

سلام دوستان من برنامه ای رو از اندروید استدیو وارد اکلیپس کردم و کتابخونه هم بهش اضافه کردم
اما الان این خطا رو بهم میده
لطفا بگید مشکلش کجاست؟

اینم متن خطا
error: Error: No resource found that matches the given name: attr 'colorPrimary'.
فهمیدن بهتر از دانستن است.
پاسخ

سلام.
شما باید در فایل colors.xml ، رنگ های مورد نظر را تعریف کنید (کلید شماره 346). در واقع، نام رنگ هایی ذکر شده است، که در فایل colors.xml تعریف نشده اند (یا اصلا فایل colors.xml ساخته نشده).
همچنین به جای موارد ذکر شده در کد، می توانید کد رنگ دلخواه خود را بنویسید :

دسته کلید شماره 331

Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط s.saeid

استاد خیلی ممنون از پاسختون ولی من چک کرده بودم که رنگ ها در فایل color.xml دقیقا مثل روشی که خودتون در سایت گفتید وارد شده اند
ولی نمیدونم این خطا برای چیه
اگر راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم
پاسخ

(۱۳۹۵/۰۶/۱۷, ۰۹:۲۴ ب.ظ)s.saeid نوشته: استاد خیلی ممنون از پاسختون ولی من چک کرده بودم که رنگ ها در فایل color.xml دقیقا مثل روشی که خودتون در سایت گفتید وارد شده اند
ولی نمیدونم این خطا برای چیه
اگر راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم

دوستان خطا رو برطرف کردم کتابخانه (اکشن بار شرلوک) رو اضافه کردم ولی سورس خطایی نداره اما هنگام اجرا کردن پروژه اینجوری میشه

پاسخ

در این مواقع توصیه می شود که متن خطا را در گوگل جستجو کنید تا راه حل های مناسب برای آنها را بیابید (در سایت های انگلیسی زبان). زیرا در نتایج جستجو، راه حل هایی برای انواع حالت ها ارائه می شود.

مواردی که تذکر داده می شود که قبلا تعریف شده اند، گاهی به این دلیل است که در پروژه مربوط به کتابخانه (library) مورد نظر نیز وجود دارند (یا حتی برخی مواقع، یک کتابخانه jar در هر دو وجود دارد).

در ضمن، کتابخانه ActionBarSherlock قدیمی شده است و استفاده از روش های استاندارد ارائه شده مثل AppCompatActivity و ...  توصیه می گردد. که برای استفاده از آنها، خود برنامه Android Studio ، پروژه های ساده ای را در اختیار شما قرار می دهد (در همان مرحله ساخت پروژه اندروید جدید). 
برنامه Android Studio در کاهش تعداد خطاها نیز تاثیر دارد (معمولا با خطاهای کمتری نسبت به Eclipse روبرو می شویم).

Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط s.saeid

با تشکر از شما Smile
توضیحات مثل همیشه کامل بود
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان