انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افزودن چند سطر به ماتریس موجود در متلب (MATLAB)

سلام به همگی
من یه فایل داده در اکسل دارم که 3000 سطر و 15 ستون داره، محتوای بعضی از سلول ها کاراکتر هست و بقیه اسکالر هستند.
میخوام بعد از هر دو سطر، یه سطر جدید اضافه کنم که یکسری از سلولهاش محتوای صفر رو داشته باشن و مابقی سلولهاش با مقادیر سطر قبلی پر بشه.
آیا راهکاری هست که بشه اینکار رو کرد.
تصویر جدول رو ضمیمه کردم. (میخوام سطرهای iC به آرایه اصلی اضافه بشن)
با تشکر از توجهتون.

فایل‌های پیوست

عکس(ها)

پاسخ

سلام.
ابتدا برای وارد کردن اطلاعات از Excel به درون متلب، کلید زیر را بخوانید :

کلید شماره 141

بنابراین اطلاعات را به صورت یک ماتریس در متلب خواهیم داشت.
اکنون باید یک ماتریس جدید بر اساس آن بسازیم. تعداد ردیف های ماتریس را به دست آورده (کلید شماره 45) و سپس با استفاده از حلقه for (کلید شماره 30)، دوتا دوتا، ردیف های آن را خوانده و در ماتریس جدید ذخیره کرده و بعد یک ردیف هم اضافه می کنیم (هر دو ردیف، تبدیل به سه ردیف می شود). در انتها نیز اطلاعات ماتریس جدید را به صورت فایل Excel ذخیره نمایید.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ferin

[font]درود،
ادمین عزیز، سپاس از پاسختون.
فایل اکسل من، بصورت دیتاست هست و سطر اول و برخی از ستونها کاراکتری هستن.
فایلها رو میتونم بصورت دیتاست ایمپورت کنم، ولی برای تشکیل دیتاست جدید، با 15 ستون، چه پارامترهایی رو برای ورودی دیتاست باید در نظر بگیرم؟
ممنون از لطفتون.[/font]

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

اگر فایل به صورت dataset بوده (عنوان هایی برای ستون ها و ردیف ها به صورت کاراکتر وجود دارد)، هنگام وارد کردن اطلاعات، حاصل به صورت آرایه سلولی (cell array) می باشد (نه ماتریس)، زیرا اطلاعات تنها به صورت عدد نبوده، بنابراین دسته بندی زیر را هم ببینید :

http://www.kelidestan.com/keys/categorie...ategory=14

اگر ساختار آرایه سلولی مناسب باشد، می توانید بخش ماتریس عددی آن را استخراج کنید.

--------------------------------

بنده این مسئله را بر روی یک فایل آزمایش کردم، دقت کنید که در نسخه های جدید متلب، شما در همان مرحله وارد کردن اطلاعات، می توانید تعیین کنید که چه قسمت هایی از اطلاعات وارد شوند و یا اینکه نوع ساختار متغیری که تعریف می کنیم، چه باشد (ماتریس باشد یا آرایه سلولی). بنابراین اگر می خواهید تنها اعداد وارد شوند، نوع را برابر ماتریس انتخاب کرده و تنها اعداد را انتخاب نمایید (اگر مقادیر کاراکتری هم انتخاب شوند، به NaN تبدیل می شوند) :

اما اگر می خواهید که آرایه سلولی شامل کاراکترها باشد، نوع را برابر آرایه سلولی انتخاب کرده و ستون های کاراکتری را هم انتخاب نمایید :

فایل xlsx ، پیوست شده است.

فایل‌های پیوست

دانلود myFile.xlsx

نام فایل myFile.xlsx
نوع فایل .xlsx
دفعات دانلود 211
اندازه 7.94 KB
ارسال کننده فایل admin
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ferin

درود
سپاس از راهنمایی تون.
الان اگه بخوام دیتاست تشکیل بدم، چه پارامترهایی رو باید برای ورودی در نظر بگیرم؟ مثل برنامه نویسی باید نوع متغیر رو همراه با لیبل تعریف کنم؟
ممنون از توجهتون.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان