انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه مدت زمان ماندن کاربر در یک صفحه را محاسبه کنیم؟ (طراحی وب سایت)

با سلام
من میخواهم چند صفحه متوالی پرسش پاسخ طراحی کنم. میخواهم توی هر صفحه مدت زمانی که کاربر صرف پاسخ دادن میکنه رو محاسبه کنم مثلا 50 ثانیه منتظر بوده بعد روی دکمه Next کلیک میکنه میره برای سوال بعدی.
چگونه مدت زمان رو محاسبه کنم که بریزمش توی یک Textbox و ازش استفاده کنم برای آمارگیری مدت زمان پاسخگویی به سوالات؟

با تشکر
پاسخ

سلام.
تابع time در PHP ، عدد متناظر با زمان را به ما می دهد (بر حسب ثانیه) :

کلید شماره 2595

پس هنگام ساخت فرم برای نمایش در خروجی (که لحظه شروع پاسخگویی است)، ابتدا باید بر اساس تابع فوق، عدد متناظر با زمان را داشته باشیم، اما چون خروجی ما تنها کد HTML است، پس زمان شروع را به صورت یک field پنهان در فرم قرار می دهیم :

کلید شماره 457

بعد در کدهای پردازش فرم که با همان زبان PHP خواهد بود، زمان شروع را دریافت کرده و دوباره زمان حال را هم با همان تابع time حساب کرده و تفاضل این دو، برابر زمان پاسخگویی بر حسب ثانیه می باشد.

------------------------------------

البته با زبان javascript می توان کدهایی نوشت که در سمت کاربر اجرا شود (نه مثل PHP در سمت سرور باشد)، که آزادی عمل بیشتری داشته باشیم (مثلا به محض کلیک در یکی از field ها، شمارش شروع شود و ...)، که البته باید کدهای آن طراحی شود. برای javascript ، دو دسته بندی زیر را ببینید :

http://www.kelidestan.com/keys/categorie...Category=8

http://www.kelidestan.com/keys/categorie...Category=6

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان