انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال» ادیت تکست (EditText) نامحدود (در برنامه نویسی اندروید)

سلام دوستان
من در برنامم یک صفحه ی تنظیمات دارم که یک ادیت تکست داره و کاربر با وارد کردن یک عدد و زدن کلید ذخیره اون رو ذخیره می کنه بوسیله ی preference.اما من می خوام یک دکمه مثبت در کنارش قرار بدم که با هر بار زدن روی اون مثبت یک ادیت تکست جدید باز بشه و اطلاعات درونش بعد از وارد کردن متن و زدن دکمه ی ذخیره، ذخیره بشه.تقریبا شبیه دفترچه یادداشت می مونه که با زدن روی دکمه جدید یک ادیت تکست جدید باز می شه که می تونی متن مورد نظرت رو بنویسی و ذخیره کنی.راه استانداردش چیه و آموزش تصویری یا مشابهی دارید لطفا بفرمایید.
پاسخ

سلام.
اگر قصد دارید که EditText در بک صفحه جدید (یعنی روی لایه گرافیکی فعلی) نمایش داده شود، باید یا از Dialog استفاده کنید (حاوی عنصر EditText) :

کلید شماره 227

یا از یک Activity با پس زمینه شفاف :

کلید شماره 2836

----------------------------------

اگر می خواهید که به همین لایه گرافیکی فعلی افزوده شود، کلید زیر را بخوانید :

کلید شماره 324

------------------------------------

اگر قصد دارید که کاربر بتواند به صورت همزمان، چندین EditText (به تعداد دلخواه) را باز کند، تنها کافی است که کدهای مربوط به نمایش EditText (حالا با هر روشی) را برای Button تعریف کنید، فقط باید برای هر EditText (هر بار نمایش یک EditText جدید)، متغیر متفاوتی را برای ذخیره مقادیر وارد شده در آن، در نظر بگیریم.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

ممنون. اما چجوری با هر بار کلیک یک ادیت تکست جدید درست بشه؟
من می تونم فقط یک ادیت تکست اینجوری درست کنم چون یک آی دی بیشتر نمی تونم بدم.

پاسخ

(۱۳۹۴/۰۱/۱۹, ۱۱:۰۴ ب.ظ)'hvm' نوشته: ممنون. اما چجوری با هر بار کلیک یک ادیت تکست جدید درست بشه؟
من می تونم فقط یک ادیت تکست اینجوری درست کنم چون یک آی دی بیشتر نمی تونم بدم.

در کلید زیر شرح داده ایم که چگونه با کدهای java ، تعداد دلخواهی عنصر را به لایه گرافیکی اضافه کنیم :

کلید شماره 324

در مورد id یا هر پارامتر دیگری که برای EditText ها می خواهید متفاوت باشد، باید مقادیر متفاوتی را با هر بار اشاره بر روی Button داشته باشید، بنابراین یک متغیر تعریف کنید که با هر بار اشاره بر روی Button ، یک واحد به آن اضافه شود، سپس بر اساس مقدار آن متغیر، پارامترها را بسازید تا متفاوت باشند.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان