انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت فهرست در برنامه اندروید

با سلام به شما
من از آموزش ساخت کتاب و اس ام اس سایت اسفندونه استفاده کردم میخواستم بدونم چجوری میشه توی activity_main در برنامه اس ام اس ۲۰ دکمه باشه مثلا طنز یا فلسفی و… که کاربر با کلیک روی هر دکمه موضوع مربوط به اون دکمه رو نشون بده در اکتیویتی دیگه مثلا علاقه مندی ها جدا و طنز جدا و…
با تشکر.
لطفا راهنمایی کنید

پاسخ

مثلا میخوام تو یه اکتیویتی 20 دکمه باشه و که با کلیک بر روی طنز به اکتیویتی main بره و طنز رو نشون بده در یک لیست وبرای همه دکمه هم همینطور.در ضمن از بانک اطلاعاتی استفاده شده
با تشکر
پاسخ

سلام.
شما دو راه دارید :
1- ساخت یک فهرست با استفاده از ListView
2- ساخت تعدادی دکمه (Button) (یا مثلا ساخت تعدادی ImageButton)

معمولا صفحه اصلی برنامه اندروید که فقط شامل چند گزینه برای رفتن بخش های مختلف (Activity های مختلف) برنامه اندروید است را با تعدادی دکمه (Button) می سازند، اما برای بخش های مربوط به محتوا که باید لیست دسته بندی های مختلف نمایش داده شود، از ListView استفاده می شود.

برای ساخت تعدادی دکمه (Button)، کلید زیر را بخوانید :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=830

البته روش زیر هم هست، ولی چون تعداد دکمه هاتون زیاده، همون قبلی بهتره :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=820

برای ساخت ListView ، مباحث موجود در دسته بندی زیر را بخوانید :

http://www.kelidestan.com/keys/categorie...Category=9

اگر در برنامه اندروید شما، از محتوای زیادی استفاده می شود، بد نیست کلید زیر را هم بخوانید :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=2253

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

با سلام به شما و با تشکر از آموزش های خوبتون 

activity_main من اینه :

در اینجا وقتی رو هر یک از دکمه ها کلیک میکنم مثلا طنز رو از بانک اطلاعاتی میخونه و در همون اکتیویتی در لیست ویو نشون میده
واکتیویتی که دکمه ها رو قرار دادم اینه :

میخوام وقتی روی دکمه طنز کلیک کردم طنز رو در یک اکتیویتی که در آن فقط یه لیست ویو قرار داره رو نشون بده .اگه بخوام برای هر دکمه یه کلاس بنویسم باید 20 تا کلاس بنویسم ولی من میخوام فقط با یه کلاس برای همه دکمه هام مثلا برای طنز یه دستور و برای علاقه یه دستور که همه رو به طور جدا تو اون لیست ویو نشون بده.
با تشکر از شما 
پاسخ

خیلی ممنون.
با توجه به اینکه نمی خواهیم کد جداگانه برای آن 20 مورد بنویسیم، تنها یک Activity می سازید که در آن یک ListView تعریف شده است. چون 20 دسته مطلب دارید (یعنی 20 دسته بندی مختلف بر اساس موضوع)، بنابراین یک شماره بر اساس دسته بندی انتخاب شده (دکمه ای که بر روی آن اشاره شده، یا item ای از ListView که بر روی آن اشاره شده --> منظورم در Activity اول است که تنها لیست موضوعات را نمایش می دهد)، به Activity شامل ListView می فرستید (یعنی ارسال شماره دسته بندی انتخاب شده به Activity دوم)، بنابراین آن Activity ، بر اساس شماره ای که دریافت کرده، تمام مطالب موجود در آن دسته را از پایگاه داده می خواند و در ListView نمایش می دهد.
نگاهی به کلید زیر بیندازید، خیلی از مواردی که گفتم در آن شرح داده شده است و فقط در آن می توانید Activity دوم را هم شامل ListView در نظر بگیرید که با دریافت شماره دسته از Activity اول، اطلاعات را خوانده و نمایش می دهد (در پایگاه داده، شماره دسته مربوط به هر مطلب، باید مشخص باشد) :

http://www.kelidestan.com/keys/keys.php?key=843

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

البته کلیدی که ذکر کردم، در صورتی به دردتون میخوره که بخواهید Activity اول با ListView ساخته شود، در غیر این صورت، می توان از تعدادی دکمه (Button) در Activity اول استفاده کرد، ولی روند ارسال مقدار به Activity دوم و سایر مراحل که گفته شد، همان خواهد بود.

bookbook 
پاسخ

مرسی آقا
خیلی ممنون .با تشکر از سایت خوبتون

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

سلام جناب هر کاری کردم نشد اگه میشه شما ایملتوننو بفرستید به faygh002@gmail.com تا من پروژه رو بفرستم براتون به همراه یک فایل راهنما
پاسخ

لطفا اگ میشه و وقتشو دارید
پاسخ

شرمنده ام. چنین فرصتی ندارم.
تمام نکات در همان مباحث شرح داده شده است.

bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان