انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لیست کشویی (در برنامه نویسی اندروید)

سلام من میخوام یک اکتیویتی بسازم که داخلش سه تا لیست کشویی باشه(هرکدوم از این لیست 2گزینه داشته باشد)بعد وقتی روی button کلیک میکنی دو حالت داشته باشه یا به صفحه اول یا صفحه دوم بره ممنون میشم راهنمایم کنید مرسی
پاسخ

سلام.
منظورتان از لیست کشویی، همان ExpandableListView می باشد ؟
شکل  ExpandableListView به صورت زیر است :

برای ExpandableListView ، نگاهی به لینک های زیر بیندازید :

http://www.androidhive.info/2013/07/andr...-tutorial/

http://theopentutorials.com/tutorials/an...w-example/

http://androidexample.com/Custom_Expanda...7&aaid=129

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط alidarbedar ، Rahaa ، sohrabjam

مرسی ادمین ولی منظور من spinner است
پاسخ

برای spinner ، لینک های زیر را ببینید :

http://examples.javacodegeeks.com/androi...t-example/

http://www.mkyong.com/android/android-sp...t-example/

bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط alidarbedar

ممنون آدمین

پاسخ
 سپاس شده توسط admin

سلام مدیر جان-سایتت از عالی اونورترهممنونم بابت زحماتتون
چنتا سوال دارم چطور میشه برای ExpandableListView  لیست علاقه مندی ها ساخت؟ میشه کدش رو قرار بدید؟آخه من تازه کار هستم و با تلاش شبانه روزی و با کمک شما و سایت های دیگه تونسم یه کتاب که فهرستش Expandable ListView  هست بنویسم ، برای قسمت تنظیمات :تنظیم قونت (سایز و نوع فونت )رو گذاشتم،ولی سرعت اسکرول متن به شدت کم شده! میشه بفرمائید چکار کنم که قسمت تنظیمات رو حفظ کنم با اسکرول طبیعی ک سرعتش مثل لیست ویو های معمولی باشه؟ اگه قسمت تنظیماتش رو هم حذف کنم کتابم خیلی معمولی میشه !لطف میکنید لیست علاقه مندی هارو هم توضیح بدید؟خیلی بهش احتیاج دارم
ممنون از زحماتتون
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۲/۰۷, ۰۶:۴۱ ب.ظ)'Rahaa' نوشته: سلام مدیر جان-سایتت از عالی اونورترهممنونم بابت زحماتتون
چنتا سوال دارم چطور میشه برای ExpandableListView  لیست علاقه مندی ها ساخت؟ میشه کدش رو قرار بدید؟آخه من تازه کار هستم و با تلاش شبانه روزی و با کمک شما و سایت های دیگه تونسم یه کتاب که فهرستش Expandable ListView  هست بنویسم ، برای قسمت تنظیمات :تنظیم قونت (سایز و نوع فونت )رو گذاشتم،ولی سرعت اسکرول متن به شدت کم شده! میشه بفرمائید چکار کنم که قسمت تنظیمات رو حفظ کنم با اسکرول طبیعی ک سرعتش مثل لیست ویو های معمولی باشه؟ اگه قسمت تنظیماتش رو هم حذف کنم کتابم خیلی معمولی میشه !لطف میکنید لیست علاقه مندی هارو هم توضیح بدید؟خیلی بهش احتیاج دارم
ممنون از زحماتتون

سلام.
خیلی ممنون. 
در مورد ExpandableListView تجربه زیادی ندارم، ولی برای مواردی که گفتید، منطق لیست علاقه مندی و جستجو برای انواع برنامه های اندروید و ساختارهای مختلف اطلاعات، یکسان است. بنابراین مباحث مربوط به آنها را خوانده و اجرا کنید و بعد از یادگیری منطق آنها، کد آنها را برای ساختار جدید بازنویسی کنید.
در مورد سرعت اسکرول، نمیشه نظر داد و بستگی به کدها دارد.

bookbook 
پاسخ

ممنونم
برای تنظیمات فونت از آموزش این صفحه استفاده کردم :
http://p30droid.com/Thread-%D8%A2%D9%85%...%AF-%D9%88

اگه میشه راهنماییم کنیدتازه کارم..

پاسخ

من دقیقا متوجه سوالاتون نشدم.
اینکه میگید میخوام واسه لیست ExpandableListView لیست علاقه مندی بسازم.اگر منظورتون برای محتوای متن هست،خب عملا ارتباطی با شکل و ساختار لیست نداره،اگر منظورتون چیز دیگه است ،واضح تر بگید.

اینکه میگید تنظیمات اسکرول متن رو کند کرده،منظورتون چیه؟
اگه بهتر سوالتون مطرح کنید،میشه به راه حلهایی رسید
پاسخ
 سپاس شده توسط Rahaa ، admin

(۱۳۹۴/۰۲/۱۰, ۰۱:۰۶ ق.ظ)'داش بهروز' نوشته: من دقیقا متوجه سوالاتون نشدم.
اینکه میگید میخوام واسه لیست ExpandableListView لیست علاقه مندی بسازم.اگر منظورتون برای محتوای متن هست،خب عملا ارتباطی با شکل و ساختار لیست نداره،اگر منظورتون چیز دیگه است ،واضح تر بگید.

سلام
ممنونم که پاسخگو هستید..
من تازه کار هستم و حدود یک ماه هست شروع به یادگیری برنامه نویسی اندروید با اکلیپس کردم..نمیدونم چطور میشه برای ExpandableListView لیست علاقه مندی بسازم..
فهرست مطالبم در قالب ExpandableListView  در اکتیویتی Fehrest هستش و وقتی در هر یک اززیرآیتم ها یا به قولی بچه های فهرست کلیک میشه وارد اکتیویتی Text میشه که دراون متن رو قرار دادم..میخواسم برای این متن ها لیست علاقه مندی ها بسازم..ولی همونطور که گفتم نتونسم بسازمشبانه روز خیلی تلاش کردم..میشه کدش رو برام بگذارید؟
در مورد قسمت تنظیمات فونت و سایز فونت ها از آموزش این صفحه استفاده کردم:

که درآن TextView به .CustomTextView تبدیل شد یعنی اینجوری:
Name package barnamam.CustomTextView
قسمت تنظیمات رو درست کردم و فونت و سایز TextView تغییر میکرد و مشکلی نداشت به غیرازاینکه وقتی در TextView متن رو اسکرول میکنم متن تیکه تیکه اسکرول میشه و سرعتش خیلی کمه!در همان سایت که آدرسش رو قرار دادم هم چندنفر همین مشکل رو داشتند ولی پاسخی هنوز داده نشده..در این صورت(TextView به .CustomTextView تبدیل شده)قسمت اشتراک گذاری هم که در متنم گذاشته بودم اسکرولش کند شد:اسکرول برنامه هایی که میشه باهاش اشتراکگذاری کرد!
وقتی TextView رو معمولیش کردم یعنی وقتی قسمت تنظیمات رو برداشتم این مشکلات حل شد!ولی برنامم خیلی سادس اینجوری و هیچ امکاناتی ندارهدرصورتی که تلاشهای بسیاری انجام دادم هم برای گرافیکش هم کدنویسیش
لطفا راهنماییم کنید
ممنونم
پاسخ

دوست عزیز متنهای نمایش داده شده داخل دیتابیس ذخیره کردید؟اگر اینکار رو کردید ،برای اضافه کردن علاقه مندی ،کار سختی ندارید،کافیه یه ستون عددی که مقدار صفر و یکر رو میگیره د به دیتابیس اضافه کنید و از آن برای تشخیص علاقه مندی استفاده کنید.(اگر از دیتابیس استفاده میکنید،بگید تا ساختار کلی رو دوستان یا بنده توضیح بدم)..
در مورد سوال دومتون: اینکه یک دکمه اشتراک گذاری باعث کندی اسکرول بشه ،عملا دور از ذهن هست،ومشکل از بخش دیگر است.
در مورد سوال CustomTextView   :مشکل کندی اسکرولتون بر میگرده به احتمال زیاد به این قسمت ..به کجای قسمت مربوطه؟.اگر کدهایی که در سایت مذبور گفتید رو نگاه کنید میبینید در داخل کلاس CustomTextView که در زیر کد آوردم(ازسایتی که خودتون گفتید)

کد پی‌اچ‌پی:
public class CustomTextView extends TextView {
    private static final 
String FONT "font";
    private static final 
String SIZE "size";

SharedPreferences sp;

private 
void inti(Context context) {

sp=PreferenceManager.getDefaultSharedPreferences(context);

Typeface face=Typeface.createFromAsset(context.getAssets(), sp.getString(FONT"BZar.ttf"));

this.setTypeface(face);

this.setTextSize(sp.getInt(SIZE22));
    } 

این کد بالا میاد هر دفعه که تکست ویو ساخت میشه ،دستور زیر که در بدنه این کلاس قرار داره اجرا میشه.. یعنی هربار میاد context.getAssets رو اجرا میکنه.که این خودش باعث کندی میشه.

کد پی‌اچ‌پی:
Typeface face=Typeface.createFromAsset(context.getAssets(), sp.getString(FONT"BZar.ttf")); 

که این عملا باعث کندی و لاگ هنگام اسکرول میشه..برای مطمئن شدن از اینکه این خط باعث کندی اسکرول شده،کافیه این دوخط زیر رو از کلاستون حذف کنید

کد پی‌اچ‌پی:

this.setTypeface(face); 

و برنامه رو اجرا کنید،ببنید  مشکل کندی حل میشه یا نه..اگر مشکل حل شد،پس همون طور که حدس زدم مشکل از خطهای بالا بود..امتحان کنید و خبرش بدید،
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۲/۱۲, ۰۲:۰۷ ق.ظ)'داش بهروز' نوشته: دوست عزیز متنهای نمایش داده شده داخل دیتابیس ذخیره کردید؟اگر اینکار رو کردید ،برای اضافه کردن علاقه مندی ،کار سختی ندارید،کافیه یه ستون عددی که مقدار صفر و یکر رو میگیره د به دیتابیس اضافه کنید و از آن برای تشخیص علاقه مندی استفاده کنید.(اگر از دیتابیس استفاده میکنید،بگید تا ساختار کلی رو دوستان یا بنده توضیح بدم)..
در مورد سوال دومتون: اینکه یک دکمه اشتراک گذاری باعث کندی اسکرول بشه ،عملا دور از ذهن هست،ومشکل از بخش دیگر است.
در مورد سوال CustomTextView   :مشکل کندی اسکرولتون بر میگرده به احتمال زیاد به این قسمت ..به کجای قسمت مربوطه؟.اگر کدهایی که در سایت مذبور گفتید رو نگاه کنید میبینید در داخل کلاس CustomTextView که در زیر کد آوردم(ازسایتی که خودتون گفتید)

کد پی‌اچ‌پی:
public class CustomTextView extends TextView {
    private static final 
String FONT "font";
    private static final 
String SIZE "size";

SharedPreferences sp;

private 
void inti(Context context) {

sp=PreferenceManager.getDefaultSharedPreferences(context);

this.setTypeface(face);

this.setTextSize(sp.getInt(SIZE22));
    } 
این کد بالا میاد هر دفعه که تکست ویو ساخت میشه ،دستور زیر که در بدنه این کلاس قرار داره اجرا میشه.. یعنی هربار میاد context.getAssets رو اجرا میکنه.که این خودش باعث کندی میشه.
کد پی‌اچ‌پی:
که این عملا باعث کندی و لاگ هنگام اسکرول میشه..برای مطمئن شدن از اینکه این خط باعث کندی اسکرول شده،کافیه این دوخط زیر رو از کلاستون حذف کنید
کد پی‌اچ‌پی:

this.setTypeface(face); 
و برنامه رو اجرا کنید،ببنید  مشکل کندی حل میشه یا نه..اگر مشکل حل شد،پس همون طور که حدس زدم مشکل از خطهای بالا بود..امتحان کنید و خبرش بدید،

_ وای واقعا ممنونممممم اسکرولش درست شد ولی وقتی در صفحه تنظیمات SeekBar رو حرکت میدم که سایز متن تغییر کنه و همچنین با تغییر فونت عملا در صفحه settingتغییری انجام نمیشه که کاربر بدونه چه تغییری ایجاد شده!ولی در تکست ویوی اصلی این تغییر یعنی سایز متن صورت گرفته و مشکلی نداره..ولی فونت متن تغییری نمیکنه!
_ در مورد متن های نمایش داده شده: نمیدونم از دیتابیس چطور باید استفاده کرد من متن ها رو در قالب txt در آدرس res > raw قرار دادم و این کد رو برای فراخوانیش استفاده کردم:

کد پی‌اچ‌پی:
            int begir1 getIntent().getExtras().getInt("btn");

String displayText "";

InputStream tarjomer null;
        try {
        switch (
begir1) {

case 
0:

Onvan.setText("متن اول");

tarjomer getResources().openRawResource(R.raw.ly);
        break;
        case 
1:

Onvan.setText("متن دوم");

tarjomer getResources().openRawResource(R.raw.lu);
            break;
        ...

default:
            break;
        }

int fileLen tarjomer.available();

byte fileBuffer = new byte[fileLen];

tarjomer.read(fileBuffer);

tarjomer.close();

displayText = new String(fileBuffer);

} catch (
IOException e) {
            }

Matn.setText(displayText); 

تعداد متن هام هم فکنم تا حدود 85-90 برسه..
بازم ممنونم که پاسخگو بودید
روز مرد و این عید بزرگ رو هم بهتون تبریک میگم
پاسخ

پس درست حدس زدم مشکل از خط زیر بوده .چون برای تغییر فونت ،نرم افزار مجبوره هر بار کانتکس رو بگیره وهمین  باعث لاگ وکندی اسکرول  میشد..

کد پی‌اچ‌پی:

دوست عزیز خب عملا نباید تغییری در فونت انجام شود..چون با حذف اون دوخط ،قابلیت تغییر فونت برداشته شد...خب ایراد این روشی که شما استفاده کردید و سایت مزبور هم آموزش داده همینه..که به کند شدن اسکرول توجه نکرده..اینکه بشه با این روش سایت مزبور قابلیت فونت رو اضافه کرد و عملا هم باعث کندی اسکرول نشه،دقیقا و کامل فکر نکردم که چه راه حلی باید بکار برد الان..شاید دوستان بتونند کمک کنند،اگر روشی اومد به ذهنم که بشه  به کدهای سایت مزبور اضافه کرد،اطلاع میدم.
پاسخ

(۱۳۹۴/۰۲/۱۳, ۱۲:۱۱ ق.ظ)'داش بهروز' نوشته: پس درست حدس زدم مشکل از خط زیر بوده .چون برای تغییر فونت ،نرم افزار مجبوره هر بار کانتکس رو بگیره وهمین  باعث لاگ وکندی اسکرول  میشد..
کد پی‌اچ‌پی:

دوست عزیز خب عملا نباید تغییری در فونت انجام شود..چون با حذف اون دوخط ،قابلیت تغییر فونت برداشته شد...خب ایراد این روشی که شما استفاده کردید و سایت مزبور هم آموزش داده همینه..که به کند شدن اسکرول توجه نکرده..اینکه بشه با این روش سایت مزبور قابلیت فونت رو اضافه کرد و عملا هم باعث کندی اسکرول نشه،دقیقا و کامل فکر نکردم که چه راه حلی باید بکار برد الان..شاید دوستان بتونند کمک کنند،اگر روشی اومد به ذهنم که بشه  به کدهای سایت مزبور اضافه کرد،اطلاع میدم.

واقعا ممنونم  از پیگیری و پاسخگوییتون
در مورد لیست علاقه مندی ها چکار کنم؟!

پاسخ

لطفا راهنماییم کنید

پاسخ

دوست عزیز برای اضافه کردن لیست علاقه مندی،باید راحتی کار از دیتابیس استفاده کنید...اینکه فایلها رو در res ریختید،و بخواهید برای آن لیست علاقه مندی بگزارید،عملا  دشوار و غیر استاندارد هست، و مطمئنا کسی چون از روش شما استفاده نمیکنه اغلب ،پس راه حلی مطمئنا برای شما ارائه نمیشه داد،
پس پیشنهاد بنده این شما باید از روشهای استاندارد (که استفاده از دیتابیس برای  اینجور قابلیتها است) استفاده کنید.
چون فرض کنید بخواید عمل جستجو هم قرار بدید ،باز هم با همین مشکل روبرو میشید و عملا کاری از پیش نمیبرید.
پس اول بهتره کار با دیتابیس رو در این سایت یا سایتهای مشابه یاد بگیرید،بعدش به راحتی میتونید به راحتی لیست علاقه مندی یا جستجو یا اعمال قستمهایی مختلف برای برخی مطالب و.
رو به راحتی برای متنهای خود داشته باشید...
چون ساختار کد شما  رو ندیدم نمیشه گفت بدون دیتابیس از چه روشی باید استفاده کنید

پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، Rahaa

(۱۳۹۴/۰۲/۱۶, ۰۳:۰۵ ب.ظ)'داش بهروز' نوشته: دوست عزیز برای اضافه کردن لیست علاقه مندی،باید راحتی کار از دیتابیس استفاده کنید...اینکه فایلها رو در res ریختید،و بخواهید برای آن لیست علاقه مندی بگزارید،عملا  دشوار و غیر استاندارد هست، و مطمئنا کسی چون از روش شما استفاده نمیکنه اغلب ،پس راه حلی مطمئنا برای شما ارائه نمیشه داد،
پس پیشنهاد بنده این شما باید از روشهای استاندارد (که استفاده از دیتابیس برای  اینجور قابلیتها است) استفاده کنید.
چون فرض کنید بخواید عمل جستجو هم قرار بدید ،باز هم با همین مشکل روبرو میشید و عملا کاری از پیش نمیبرید.
پس اول بهتره کار با دیتابیس رو در این سایت یا سایتهای مشابه یاد بگیرید،بعدش به راحتی میتونید به راحتی لیست علاقه مندی یا جستجو یا اعمال قستمهایی مختلف برای برخی مطالب و.
رو به راحتی برای متنهای خود داشته باشید...
چون ساختار کد شما  رو ندیدم نمیشه گفت بدون دیتابیس از چه روشی باید استفاده کنید

ممنونم

پاسخ

(۱۳۹۴/۰۲/۱۱, ۰۵:۰۰ ب.ظ)Rahaa نوشته:
داش بهروز\ dateline='\'1430339762' نوشته: من دقیقا متوجه سوالاتون نشدم.

سلام
ممنونم که پاسخگو هستید..
من تازه کار هستم و حدود یک ماه هست شروع به یادگیری برنامه نویسی اندروید با اکلیپس کردم..نمیدونم چطور میشه برای ExpandableListView لیست علاقه مندی بسازم..
فهرست مطالبم در قالب ExpandableListView  در اکتیویتی Fehrest هستش و وقتی در هر یک اززیرآیتم ها یا به قولی بچه های فهرست کلیک میشه وارد اکتیویتی Text میشه که دراون متن رو قرار دادم..میخواسم برای این متن ها لیست علاقه مندی ها بسازم..ولی همونطور که گفتم نتونسم بسازمشبانه روز خیلی تلاش کردم..میشه کدش رو برام بگذارید؟
در مورد قسمت تنظیمات فونت و سایز فونت ها از آموزش این صفحه استفاده کردم:

که درآن TextView به .CustomTextView تبدیل شد یعنی اینجوری:
Name package barnamam.CustomTextView
قسمت تنظیمات رو درست کردم و فونت و سایز TextView تغییر میکرد و مشکلی نداشت به غیرازاینکه وقتی در TextView متن رو اسکرول میکنم متن تیکه تیکه اسکرول میشه و سرعتش خیلی کمه!در همان سایت که آدرسش رو قرار دادم هم چندنفر همین مشکل رو داشتند ولی پاسخی هنوز داده نشده..در این صورت(TextView به .CustomTextView تبدیل شده)قسمت اشتراک گذاری هم که در متنم گذاشته بودم اسکرولش کند شد:اسکرول برنامه هایی که میشه باهاش اشتراکگذاری کرد!
وقتی TextView رو معمولیش کردم یعنی وقتی قسمت تنظیمات رو برداشتم این مشکلات حل شد!ولی برنامم خیلی سادس اینجوری و هیچ امکاناتی ندارهدرصورتی که تلاشهای بسیاری انجام دادم هم برای گرافیکش هم کدنویسیش
لطفا راهنماییم کنید
ممنونم

من هم قبلا با پرش اسکرول مشکل داشتم برای رفعش بایدMinimum Required SDK را در هنگام ساخت اپلیکیشن APIرا بالاتر 13 قرار بدید البته این راه درست نیست ولی بر اساس تجربه خودمه
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان