انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 2 رای - 3.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دستور sum

دستور sum

سلام. من یک سوالی داشتم که از دوستان خواهشمندم اگه بلدن کمکم کنن؛
[align=justify]برای اینکه بخوایم یک سری رو بنویسیم که مثلا درایه ی از 1,1 از ماتریس A, ضربدر(x(1 بشه, درایه ی 1,2 ضربدر (x(2 بشه, ....درایه ی 1,n ضربدر (x(n  بشه؛ باید چطوری این دستور رو در قالب یک سری بنویسم؟

پاسخ

دستور sum

سلام.
فکر می کنم منظورتون نمایش یک سری با ضرایب آن است. باید جملات سری را به صورت سمبلیک تعریف کنید و سپس ضرایب را فراخوانی کرده و در آنها ضرب نمایید.
نگاهی به مبحث زیر بیندازید :

http://www.kelidestan.com/matlab/matlab-4.php

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط s.miri

دستور sum

(۱۳۹۲/۱۰/۲۷, ۱۱:۱۲ ب.ظ)'admin' نوشته: سلام.
فکر می کنم منظورتون نمایش یک سری با ضرایب آن است. باید جملات سری را به صورت سمبلیک تعریف کنید و سپس ضرایب را فراخوانی کرده و در آنها ضرب نمایید.
نگاهی به مبحث زیر بیندازید :

http://www.kelidestan.com/matlab/matlab-4.php

تشکر میکنم از وقتی که اختصاص دادید.
قبلا در یکی از مطالب سایت درباره ی دستور symsum مطلبی را خواندم که(برای سری به کار میرود) و syms نشان دهنده ی ابتدا و انتهای بازه بود, مثلا اگر بخواهم برنامه ی ماتریسی با شرایط خاصی را بنویسم, برای یافتن ریشه ی از 1 تا nام آن مجبور به استفاده از سری همچون سری زیر هستم که میخواهم بدانم متلب چگونه به طور مثال, حاصل عبارت زیر رو به صورت سمبلیک نمایش میدهد؟ 
(x(n)=1-n*(A(n,1)*x(1)+A(n,2)*x(2)+A(n,3)*x(3)+...A(n,m)*x(m
m=n-1

پاسخ

دستور sum

پس شما حاصل جمع جملات سری را می خواهید، نه نمایش جملات سری. به جز همان دستور symsum ، مورد دیگری به ذهنم نمیرسه. سری را برای دستور symsum بنویسید و ببینید که آیا می تواند مجموع را محاسبه کند یا خیر.

bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان