انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حل n معادله و n مجهول

حل n معادله و n مجهول

سلام خسته نباشید...
راستش یه سوال در رابطه با حل دستگاه n معادله n مجهول داشتم .ماتریس ضرایبم داخلش درایه های صفر هم داره که کم هم نیستن برای حلش از تابع چولسکی و LU استفاده کردم ولی error میده .
اکه تابعی هست که این جور دستگاه رو حل کنه راهنماییم کنید لطفا
1 نمونه از ماتریس ضرایب رو توی پیوست گذاشتم

دانلود Book1.xlsx

نام فایل Book1.xlsx
نوع فایل .xlsx
دفعات دانلود 561
اندازه 11.35 KB
ارسال کننده فایل arman
پاسخ

حل n معادله و n مجهول

سلام.
از دستور solve استفاده کنید.
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط arman

حل n معادله و n مجهول

دستور solve مگه نباید معادلات رو جلوی دستور توی پرانتز بنویسیم؟؟؟
من میخوام این دستگاه معادله رو حل کنم Ax=b که ماتریس A یه ماتریس مثلا 200*200 هست که 1 نمونه کوچکشو قبلا براتون فرستادم ،حالا برای بدست آوردن بردار x میشه از solve استفاده کرد؟؟؟؟
پاسخ

حل n معادله و n مجهول

بنابراین می توانید از دستور linsolve استفاده کنید. این دستور برای حل دستگاه معادلات خطی AX=B به کار می رود. براتون یک مثال می زنم :
کدهای متلب :

کد:
clear all
close all
clc

% AX=B  --> X=?
A=[2 4;5 3];
B=[10;11];

X=linsolve(A,B)

نتیجه اجرای کدهای متلب :

کد:
X =

1
     2
bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

حل n معادله و n مجهول

ممنون از اینهمه کمکی که میکنید Yes
و اینکه اگه بخوام داخل یه حلقه با تعداد تکرار مشخص در هر تکرار شکلی که رسم میشه رو یه مدت چند ثانیه نمایش بدم و بعد شکل مربوط به تکرار بعدی و... چه دستوراتی باید به برنامم اضافه کنم که شکلا روی هم نیوفتن؟؟؟؟
از hold off استفاده کردم نشد
پاسخ

حل n معادله و n مجهول

(۱۳۹۲/۰۵/۱۶, ۱۱:۵۷ ب.ظ)arman نوشته: ممنون از اینهمه کمکی که میکنید Yes
و اینکه اگه بخوام داخل یه حلقه با تعداد تکرار مشخص در هر تکرار شکلی که رسم میشه رو یه مدت چند ثانیه نمایش بدم و بعد شکل مربوط به تکرار بعدی و... چه دستوراتی باید به برنامم اضافه کنم که شکلا روی هم نیوفتن؟؟؟؟
از hold off استفاده کردم نشد

دستور hold on رو قبل از حلقه بنویسید که پنجره شکل جدید باز نشود. سپس درون حلقه و در انتهای کدهای آن، دو خط زیر را اضافه کنید :

کد:
pause(5)
clf

توسط کدهای متلب حلقه، شکل رسم می شود، سپس به دستور pause که می رسد، 5 ثانیه برنامه متوقف می شود تا کاربر بتونه شکل رو در این 5 ثانیه ببینه و سپس دستور clf باعث میشه که شکل فعلی نمایش داده شده در پنجره شکل، پاک بشود. با اجرای دوباره حلقه، شکل بعدی رسم می شود.

در ضمن، لطفا سوالات جدید را در موضوع جدید بپرسید. Wink
bookbook 
پاسخ
 سپاس شده توسط arman

حل n معادله و n مجهول

سلام خسته نباشید .. اگر به جای ماتریس A معادله خطی باشه و به جای ماتریس B یه مقدار که باید خودمون مثلا از ۱ تا ۲۰۰۰ متغیر باشه وارد کنیم در اون صورت کد چجوری میشه؟؟ ممنون از اینکه وقت میذارید..
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان