انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تعریف تابع هزینه در الگوریتم ژنتیک

سلام
در الگوریتم ژنتیک در صورتیکه که بخواهیم همزمان جند پارامتر را بهینه سازی کنیم که محدوده تغییرات این پارامترها رو هم میدونیم (حد بالا و حد پایین این تغییرات) تابع هزینه چطوری تعریف میشه؟
با تشکر
پاسخ

سلام.
برای سوال شما، این مبحث رو نوشتم :

http://www.kelidestan.com/mathematics/mathematics-1.php

اگر باز هم سوال داشتید، بپرسید تا مبحث مورد نظر رو کامل تر کنم.
در ضمن، شاید این موضوع نیز مفید واقع بشه :

http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=3731

همچنین نگاهی به دستور ga در help متلب بیندازید. (دستور ga برای پیاده سازی الگوریتم ژنتیک در متلب است و مثالی هم برای یافتن بهینه چند پارامتر به طور همزمان دارد)

حد بالا و پایین پارامترها، هنگام تولید جواب های جدید توسط الگوریتم ژنتیک، باید در نظر گرفته شوند. در واقع باید تنها جواب های صحیح تولید گردد و بعد با تابع هزینه ببینیم که کدام جواب ها، بهینه تر می باشند. بنابراین هنگام تعریف تابع هزینه، این حدها اهمیتی ندارد و باید ببینیم که می خواهیم هر پارامتر تا چه حد در تابع هزینه تاثیر داشته باشد.
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

سلام
من میخام از الگوریتم ژنتیک استفاده کنم برای پیدا کردن کوتاه ترین مسیر بین دو نقطه از گراف
کسی برنامه ای نداره من ازش ایده بگیرم ؟ Smile
پاسخ

سلام به همگی
کسی میتونه راجب الگوریتم ژنتیک و دستورالعمل ها و دستوراتش  راهنماییم کنه؟
من راجب انتقال حرارت جابجایی اطراف استوانه عمودی و تحلیل ان با الگوریتم ژنتیک باید تحقیق کنم
پاسخ

سلام من میخواستم یک تابع هزینه رو تو مطلب پیاده سازی کنم کسی میتونه کمکم کنه
تابع اینه:

COST= (A* c p *nH^2 )+(b*c op *nL^2 )+ (c*mseh )
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان