انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل اتصال در سیمولینک متلب

سلام

من یه مشکلی در سیمولینک دارم.میخوام مدار اشمیت تریگر رو به یه مدار دیگه وصل کنم  اما هر کاری میکنم اتصال برقرار نمیشه

اتصالات قرمز رنگ رو نمیتونم برقرار کنم
میتونید کمکم کنید؟

پاسخ

سلام.
فایل سیمولینک رو پیوست کنید تا بررسی کنم.
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط zahra

بسیار بسیار سپاس گزار میشم بگید مشکل کار من کجاست ؟!؟

فایل‌های پیوست

دانلود fuzzy_1.zip

نام فایل fuzzy_1.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 346
اندازه 7.96 KB
ارسال کننده فایل zahra
پاسخ

من یک فایل سیمولینک خیلی ساده رو پیوست کردم و تصویری از اون رو هم اینجا قرار میدم :

اگر در تصویر دقت کنید، مقاومت ها یکسان نیستند (دو نوع بلوک مقاومت به کار برده ایم). هر دو به عنوان مقاومت تعریف شده اند اما دو بلوک متفاوت می باشند (از شکل متفاوت آنها می توان تشخیص داد).
جالب اینه که ما می تونیم هر دو مقاومت مشابه (دارای بلوک یکسان) رو به هم وصل کنیم اما دو مقاومت با دو بلوک متفاوت را نتوانسته ایم و اتصال آنها به صورت یک دایره تو خالی قرمز رنگ نمایش داده شده است.

بنده قبلا هم با این مورد برخورد کرده بودم زیرا یک کاربر برایم یک مدل سیمولینک فرستاد که دقیقا همین مشکل را داشت، مدل وی شامل مقاومت و سلف بود اما بلوک مقاومت و بلوک سلف به یکدیگر متصل نمی شدند. من یک بلوک مقاومت که با بلوک سلف فعلی سازگار (قابل اتصال) باشد را پیدا کردم و جایگزین بلوک مقاومت فعلی کردم و بنابراین مشکل آن کاربر حل شد.

با توجه به این تجربه، شما یا باید به دنبال بلوک های سازگار با هم باشید یا در اینترنت به دنبال روشی بگردید که بتوانید بلوک های ناسازگار را به هم متصل کنید. اگر بعدا روش مناسبی را پیدا کردید، لطفا در اینجا بنویسید تا بنده و کاربران سایت کلیدستان نیز از آن روش استفاده کنیم.

در واقع شما در روند مدل سازی سیمولینک، اشتباهی مرتکب نشدید و این بلوک ها هستند که قابلیت اتصال را به یکدیگر ندارند.

فایل‌های پیوست

دانلود example.zip

نام فایل example.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 343
اندازه 7.14 KB
ارسال کننده فایل admin
bookbook 
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط zahra

خیلی خیلی ممنونم
لااقل الان میدونم باید دنبال چی بگردم

چشم حتما راه حل و پیدا کردم اینجا هم می گذارم

روزتون پر از شادی
عیدتونم پیشاپیش مبارک
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

خیلی ممنون.
عید شما هم مبارک.
موفق باشید.
bookbook 
پاسخ

درباره ی مشکلی که برام پیش اومده بود یه سری اطلاعات جدید به دست آوردم

مشکل اتصال شاید موارد زیر باشه:

خروجی X به ورودی y متصل نمی شه -

1-ممکنه جنس ورودی و خروجی ها یکسان نباشه یعنی خروجی شکل موج باشه اما ورودی نیاز به ورودی Dc داشته باشه

2-ممکنه مشکل متلب باشه
2-1 با استفاده از راست کلیک یه وقتایی حل میشه
2-2- یه عضوی که راحت به هر دو متصل میشه رو وستشون بزاریم و بعد از اتصال اون عضو رو برداریم

Yes
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

(۱۳۹۲/۰۳/۱۶, ۰۹:۲۷ ق.ظ)zahra نوشته: بسیار بسیار سپاس گزار میشم بگید مشکل کار من کجاست ؟!؟

سلام زهرا خانوم خوبی؟
منم یه همچین مداری دارم و همین مشکل را
شما مشکلتون حل شد؟ میشه به منم بگید؟
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان