انجمن سایت کلیدستانضروری: فراخوانی متغییر ها به صورت تصادفی (متلب - MATLAB)زمان کنونی: ۱۳۹۹/۰۵/۲۵، ۱۰:۰۶ ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: parsi
آخرین ارسال: admin
پاسخ 2
بازدید 188

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ضروری: فراخوانی متغییر ها به صورت تصادفی (متلب - MATLAB)

ضروری: فراخوانی متغییر ها به صورت تصادفی (متلب - MATLAB)

#1
سلام دوستان

من تعدادی متغیر برای متلب فراخوانی کردم به نام های C1,c2,c3,c4 میخوام هر بار که کد متلب رو ران می کنم توی محاسباتم یکی از این متغییر ها به صورت تصادفی وارد بشه. برای مثال فکر کنید ک درون این متغییر ها عدد هست و برنامه ضرب تصادفی یکی از این متغییر ها در عدد 2 هست.
پاسخ

ضروری: فراخوانی متغییر ها به صورت تصادفی (متلب - MATLAB)

#2
سلام.
می توانیم یک عدد تصادفی بین 1 تا 4 تولید کنیم و سپس بر اساس آن عدد تصادفی، مقدار یکی از آن 4 متغیر را برای به کار بردن در محاسبات، در متغیری با نام x کپی نماییم.
کد متلب (MATLAB) :

کد پی‌اچ‌پی:
clear all
close all
clc

c1 
10;
c2 20;
c3 30;
c4 40;

randi([1,4],1)

if 
r==1
    x 
c1;
elseif 
r==2
    x 
c2;
elseif 
r==3
    x 
c3;
elseif 
r==4
    x 
c4;
end

x
2*

نتیجه اجرای کد متلب (MATLAB) بالا (با یک عدد تصادفی تولید شده) :

کد پی‌اچ‌پی:
=

     3


=

    30


=

    60 

البته اگر تعداد متغیرها زیاد باشد، حجم کد روش بالا زیاد خواهد شد و در آن صورت، می توانید به جای اینکه مقادیر را در چند متغیر مختلف ذخیره کنید، همه آنها را در یک بردار یا ماتریس ذخیره نمایید و بعد یک عدد تصادفی تولید می کنید و بر اساس آن عدد تصادفی، مقدار یکی از عنصرهای آن بردار یا ماتریس را فراخوانی می کنید.

علاوه بر دو مورد بالا، در نرم افزار متلب (MATLAB)، امکان اجرای یک رشته (متن - String) به صورت کد نیز وجود دارد (یعنی کدی که باید اجرای شود را ابتدا به صورت یک رشته (متن - String) می سازیم) که وقتی می خواهیم مثلا در کدهایمان، نام متغیر مورد فراخوانی را با یک رشته (متن - String) تعیین کنیم (نام متغیر باید انتخاب شود)، از دستور eval استفاده می کنیم (مثالی از عملکرد آن در کلید شماره 154 وجود دارد). البته اگر دو مورد قبل مد نظرتان نبود، آن را امتحان کنید.

Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان