انجمن سایت کلیدستانثبت برند محصولات دانش بنیانزمان کنونی: ۱۳۹۹/۰۳/۱۶، ۱۱:۲۶ ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: comreg
آخرین ارسال: comreg
پاسخ 1
بازدید 220

رتبه موضوع:
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ثبت برند محصولات دانش بنیان

ثبت برند محصولات دانش بنیان

#1
محصولات دانش بنیان چند دسته اصلی دارند و هریک از این دسته بندی ها نیز زیر شاخه هایی دارد. شاخه های اصلی محصولات دانش بنیان عبارتند از:
1- فناوری زیستی
2- مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری های شیمیایی
3- سخت افزار های برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک
4 – فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای رایانه ای
5- ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته
6- داروهای پیشرفته
7- وسایل ملزومات و تجهیزات پزشکی
8- محصولات پیشرفته سایر حوزه ها

از مهمترین خصوصیات محصولات دانش بنیان جدا از بر وجه علمی آن، نوآورانه بودن آن است. هنگامی که یک محصول جدید به بازار می آید، ثبت برند یا علامت تجاری نیز از اقدامات لازمی است تا محصول مورد نظر با هویت مناسب در بازار شناخته شود و در مقابل جعل و تقلب نیز از حمایت های قانونی بهرمند گردد.

جهت این منظور می توان برند یا علامت تجاری برای محصول مورد نظر را در سطح داخلی یا بین المللی به ثبت رسانید. (البته جهت ثبت بین المللی علامت نیز در ابتدا ثبت علامت در کشور مبداء الزامی است.)


اگر قصد ثبت برند محصول دانش بنیان خود را دارید، کریدور صادرات و معاونت علمی فن آوری از ثبت علامت تجاری محصول دانش بنیان و ثبت برند بین المللی دانش بنیان حمایت می‌نماید.

بدین جهت این مرکز در قالب حمایت از شرکت های دانش بنیان بخشی از هزینه های ثبت علامت تجاری در کشورهای خارجی (میزان 70 درصد برای شرکت‌های دانش بنیان تا سقف 100 میلیون ریال برای هر کشور) را پرداخت می نماید. این هزینه برای حداکثر سه کشور پرداخت خواهد گردید و همچنین لازم است اهمیت ثبت برند محصولات دانش بنیان در کشور فوق به این مرکز ثابت گردد.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان