انجمن سایت کلیدستاندندانپزشکی در چینزمان کنونی: ۱۳۹۹/۰۱/۲۲، ۱۰:۵۳ ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: neda555
آخرین ارسال: neda555
پاسخ 1
بازدید 243

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دندانپزشکی در چین

دندانپزشکی در چین

#1
۱۰ نکته درباره تحصیل دندانپزشکی در چین
کشور چین  یکی از پیشرفته ترین کشورها در زمینه پزشکی است و سابقه طب سنتی و پزشکی به هزاران سال قبل در این کشور می‌رسد. دولت چین برای جذب دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در چین ار سال 2007 به برخی از دانشگاه‌‌های خود مجوز ارائه دروس به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی داده است.
در حال حاضر ۴۵ دانشگاه دارای این مجوز می‌باشند که سالانه هزاران دانشجو برای تحصیل زیر شاخه‌‌های گروه پزشکی به این کشور سفر می‌کنند.
دانشگاه‌‌های چین در رنکینگ QS  و در آسیا از رتبه‌‌های بالایی برخوردار هستند و در سال 2018 شش دانشگاه چین در میان 100 دانشگاه برتر جهان جای گرفتند.
[عکس: %D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%BE%D8%...DB%8C1.jpg]
 برای مشاهده مطالب بیشتر به این مقاله مراجعه کنید
شرایط تحصیل دندانپزشکی
تحصیل در دانشگاه‌‌های این کشور در زیر شاخه دندانپزشکی با عنوان لیسانس بهداشت و دهان ارائه می‌شود و تعداد کمی‌از دانشگاه ها دوره‌‌های BDS که مطابق با واحد‌‌های درسی برخی کشور ها و ایران هستند ارائه می‌کنند.
مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در چین ۶ سال است که ۴ سال آموزشی و ۲ سال کارآموزی در بیمارستان‌‌های مربوط به دانشگاه و مراکز دندانپزشکی می‌باشد. دقت کنید دوره ها در ماه سپتامبر (اواخرماه شهریور) شروع و در ژوئن و جولای (خرداد و تیر) سال بعد ادامه دارد و بهترین زمان برای ثبت نام در هر سال در ماه‌‌های بهمن تا اردیبهشت می‌باشد.
 
آزمون ورودی و دوره ها
خوشبختانه تحصیل دندانپزشکی در چین تا الان بدون آزمون ورودی پذیرش دانشجویان انجام شده و امیدواریم به همین روند ادامه داشته باشد. در موسسه بنیاد چین توانسته ایم در سال‌‌های گذشته تعداد زیادی متقاضیان ایرانی را در این رشته پذیرش  کنیم.
توجه داشته باشید که متقاضی با هر شرایطی نمی‌تواند پذیرش بشود در ابتدا باید سن شما زیر 25 سال و نمرات دروس اصلی شما که شامل (زیست، شیمی، ریاضی، فیزیک، و زبان انگلیسی) هستند بالا باشد که پذیرش و عدم پذیرش شما را تعیین می‌کند.
در برخی دانشگاه‌‌های چین آزمون‌‌های پیش دندانپزشکی به صورت اخیاری برگزار می‌شود و در برخی دیگر دوره‌‌های اصلی برگزار می‌شود که دانشجو یک ترم زود تر از شروع دوره اصلی درچین حضور پیدا می‌کند و در مدت 5 ماه باید دروس پایه رشته خود را مانند زیست، شیمی، زبان انگلیسی و زبان چینی را بگذراند و بعد از قبولی در دروس ارائه شده در دوره اصلی دانشگاه پذیرفته می‌شود.
توجه داشته باشید که در سال‌‌های اخیر دانشگاه ها اولویت خاصی برای جذب این گروه از متقاضیان قائل می‌شوند.  این دوره ها در ماه‌‌های اسفند و فروردین شروع می‌شود.
[عکس: %D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%BE%D8%...DB%8C2.jpg]
 
برای مشاهده تصاویر بیشتر به این لینک مراجعه کنید

۱۰ دانشگاه برتر تحصیل دندانپزشکی در چین
رتبه بندی بر اساس سازمان معتبر QS  در سال 2018 می‌باشد:
۱. Tsinghua University (رتبه ۱۷ جهانی و رتبه ۴ آسیا)
۲.Peking University (رتبه ۳۰ جهانی و رتبه ۵ آسیا)
۳. Fudan University (رتبه ۴۴ جهانی و رتبه ۶ آسیا)
۴.University of Science and Technology of China (رتبه ۹۸ جهانی)
۵.Zhejiang University (رتبه ۶۸ جهانی و رتبه ۱۲ آسیا)
۶.Shanghai Jiao Tong University (رتبه ۵۹ جهانی و رتبه ۱۸ آسیا)
۷.Nanjing University
۸.Wuhan University
۹.Sun Yat-sen University
۱۰.Harbin Institute of Technology
با توجه به بزرگی چین و تعداد زیاد دانشگاه‌‌های چین در شهر‌‌های مختلف این کشور نمی‌توان هزینه‌‌های دقیقی از زندگی و تحصیل بدست آورد اما می‌توان گفت که هزینه تحصیل و زندگی در چین نسبت به کشور‌‌های دیگر کمتر است.
شهریه دانشگاه ها طبق آماری که در سال ۲۰۱۸ منتشر شده هزینه شهریه تحصیل دندانپزشکی در چین به طور متوسط ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار در سال است که در چین به شکل یوان دریافت می‌شود که معادل 35000 تا 50000  یوان است. توجه کنید که تمام مبلغ شهریه هر سال قبل از شروع دوره و یکجا از شما دریافت می‌شود. هزینه دوره پیش دندانپزشکی نصف هزینه ی یکسال خواهد بود.
تقریبا تمام دانشگاه ها به دانشجویان خارجی بخصوص تازه وارد ها خوابگاه ارائه می‌کنند و همچنین با کسب مجوز از اداره مهاجرت و اتباع خارجی اجازه زندگی در خارج از دانشگاه امکان پذیر است.
هزینه زندگی در شهری مثل پکن که یکی از شهر‌‌های گران قیمت  چین است
 
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان