انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیدا کردن حروف تکراری در یک سری لغت از یک فایل اکسل در متلب (MATLAB)

سلام و وقت بخیر به همه ی دوستان کلیدستان
من یه فایل اکسل دارم که توش تعدادی کلمه هست... میخوام ببینم کدوم کلمه ها مثلا 3 تا حرف اخرشون باهم برابر هست اونارو جدا کنم.. هر کااری کردم نشد قاطی پاتی تشخیص میداد.. کسی میتوونه راهنماییم کنه تو کد نویسیش بدجور لنگم.. 
سپاس از همگی
پاسخ

سلام.
ابتدا برای وارد کردن اطلاعات از فایل مربوط به نرم افزار Excel به درون نرم افزار متلب (MATLAB)، کلیدهای زیر را بخوانید :

کلید شماره 26527

کلید شماره 141

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ما باید بتوانیم 3 کاراکتر آخر هر رشته (String) را به دست آورده و سپس آنها را با هم مقایسه کنیم که آیا برابر هستند با نه. بنابراین فرض کنید که یک متغیر با نام A داریم که به صورت یک رشته (String) می باشد و می خواهیم 3 کاراکتر آخر آن را به صورت یک رشته (String) جدید داشته باشیم، برای این منظور، کد متلب (MATLAB) زیر را می نویسیم :

کد پی‌اچ‌پی:
'kelidestan.com  abcdef'
A_3 A(end-2:end

در کد متلب (MATLAB) بالا، عبارت end به آخرین کاراکتر موجود در رشته (String) اشاره می کند.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

برای چک کردن برابر بودن رشته ها (String)، در صورتی که بخواهیم چک کردن به صورت حساس به بزرگی و کوچکی حروف (case sensitive) باشد، دستور strcmp را به کار می بریم (کلید شماره 2661)، اما اگر بخواهیم که حساس به بزرگی و کوچکی حروف (case sensitive) نباشد، باید دستور strcmpi را به کار ببریم (کلید شماره 2662).

با فرض وارد کردن اطلاعات از فایل مربوط به نرم افزار Excel به درون نرم افزار متلب (MATLAB) و با فرض استفاده از دستور strcmp ، کد متلب (MATLAB) زیر را به عنوان یک مثال می نویسیم :

کد پی‌اچ‌پی:
clear all
close all
clc

'kelidestan.com  abcdef'
A_3 A(end-2:end)

'kelidestan.com  cdef'
B_3 B(end-2:end)

'kelidestan.com  tkp'
C_3 C(end-2:end)

is_equal_1 strcmp(A_3,B_3)
is_equal_1 strcmp(A_3,C_3

3 خط اول کدها برای عدم تداخل برنامه فعلی با برنامه های قبلی اجرا شده در متلب (MATLAB) می باشد.
نتیجه اجرای کد متلب (MATLAB) بالا :

کد پی‌اچ‌پی:
=

kelidestan.com  abcdef

A_3 
=

def

=

kelidestan.com  cdef

B_3 
=

def

=

kelidestan.com  tkp

C_3 
=

tkp

is_equal_1 
=

1

is_equal_1 
=

0 

Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط Shahinnt ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان