انجمن سایت کلیدستان


رتبه موضوع:
 • 0 رای - 0 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش بهینه سازی برای مبتدیان قسمت دوم

آموزش بهینه سازی برای مبتدیان قسمت دوم

#1
قسمت دوم آموزش بهینه سازی برای مبتدیان در سال 2016
 • وقتی در رتبه بندی به دنبال یک کلید واژه خاصی هستید استفاده از لینک ها که شامل همان کلمات کلیدی است می تواند کمک زیادی به سئو شما در ساخت سایت بکند. سعی کنید لینک های شما دارای غلط املایی نباشند.

 • متن داخل لینک های شما بسیار با ارزش هستند، ولی بصورت طبیعی آن ها را بکار ببرید. گوگل به لینک ها برای دسته بندی مطالب سایت شما نیاز دارد. از بکار گیری تعداد بالای لینک در سایت و پنهان کردن آن ها بپرهیزید.

 • موتور جستجو هایی مانند گوگل از لینک ها برای انتقال به صفحات دیگر سایت شما استفاده می کنند. که معمولا ایندکس کردن صفحات شما ممکن است تا چند روز زمان ببرد.

 • بعد از مدتی، گوگل خواهد فهمید که صفحات شما چه رفتای دارند، آیا آن ها برای تولید لینک ها ساخته شده اند یا دارای محتوای یکتای مناسب هستند. صفحاتی که دارای کیفیت پایین هستند بر روی کل سایت شما تاثیر خواهند گذاشت و کارایی سایت شما را کاهش می دهند.

 • در حالت ایده آل، شما باید صفحات یکتایی داشته باشید،همراه با عنوان های منحصر به فرد و توضیحات meta tag منحصر به فرد. به نظر می رسد گوگل برای رتبه بندی سایت شما از توصیفاتی شما استفاده نمی کند. در این روزها من به کلمات کلیدی متا توجه ندارم زیرا گوگل و بینگ از آن ها چشم پوشی می کنند.

 • گوگل یک مدتی را برای آنالیز سایت شما زمان می گذارد. لینک ها و متن ها را تست می کند. این روز ها برای بررسی بیشتر زمان صرف می کند. و شهرت و اعتبار دامنه های شما را در رتبه بندی تاثیر می دهد.

 • اگر تعدا زیادی محتوای چندگانه با کیفیت پایین که درون سایت های دیگر هم قرار دارد پیدا کند؛ گوگل صفحه شما را در نظر نمی گیرد. و اگر سایت شما از خودش سیگنال های اسپم وار تولید کند. و دیر یا زود سایت شما را پنالتی خواهد کرد.

 • شما به کلمات کلیدی ای نیاز ندارید که به رقابت شما صدمه بزند.

 • من به شخصه ترجیح می دهم که سایت بیشتر دارای کلمات کلیدی یکتا باشد تا بخواهم یک کلمه را زیاد در سایت بکار ببرم.

 • اگر بخواهید یک سایت غیر مرتبط را به سایت خودتان وصل کنید گوگل ممکن است صفحه شما را نخواند.

 • لینک های خارجی که بکار می برید تا به گوگل بفهمانید سایت شما با مطالب خارجی مرتبط است شیوه ای قدیمی است، منتها هنوز کاربرد دارد.

 • مطالب یکتای سایت شماه، شاه است. و باعث افزایش لینک های سایت شما می شود. لینک های زیادی که به سرعت به سمت سایت شما سرازیر می شود امکان دارد از ارزش سایت شما بکاهد.

 • گوگل امکان دارد از ارزش سایت شما بکاهد، همچنین امکان دارد از ارزش یک لینک در سایت شما بکاهد و یا یک صفحه را نادیده بگیرد فقط اگر تجربه بد برای کاربرانتان ایجاد کرده باشید.

 • گوگل می داند چه کسانی به شما لینک شده اند. همچنین از ارزش لینک هایی که به سمت سایت شما می آیند نیز آگاه است.

 • گوگل تصمیم می گیرد که کدام لینک سایت شما مهم است و بیشترین ارتباط را دارد. شما با لینک کردن سایت خودتان به صفحه ی مورد نظر به گوگل در این کار کمک کنید.

 • خیلی اهمیت دارد که صفحه هایی را که مهم هستند بیشتر انتشار دهید. و کیفیت لینک های آن ها را بالا ببرید.

 • از صفحه اصلی سایت خودتان به قسمت های مهم سایت لینک بدهید.

 • ابتدا روی ارتباطات تمرکز کنید، سپس، روی بازاریابی تمرکز کنید تا اعتبار شما افزایش پیدا کند. این کار در سال 2016 بسیار کارآمد است.

 • هر چند ماه گوگل الگوریتم های خود را آپدیت می کند. تا صنایع معتبر را پیدا کند. گوگل پاندا و گوگل پنگوئن از این قبیل بروز رسانی های مهم گوگل هستند.

 • روی سرعت بارگزاری سایتتان تمرکز کنید و همیشه به دنبال افزایش آن باشید.

به بهینه سازی مدرن وب سایت ها خوش آمدیدبسیاری از تجارت ها می توانند بازدید بیشتری از طرف گوگل داشته باشند. اگر این موارد زیر را به سادگی دنبال کنند.

 1. مطمئن شوید هر صفحه حداقل به یک صفحه خارجی لینک شده باشد.

 2. معمولا به صفحات مهم سایتتان لینک دهید.

 3. لینک ها معمولا برای جایجایی نیستند، برای آن ها از کلمات مناسب استفاده کنید.

 4. سعی کنید هر صفحه و لینک را یکتا نگه دارید.

 5. سایت را برای کاربران بسازید، ممکن است از آن ها بعدها برای فروش استفاده کنید.

 6. با کلمات کلیدی که کاربران ممکن است به سایت شما لینک بدهند، صفحه ایجاد کنید.

 7. در قسمتی از سایت لینک های مرتبط به صفحات دیگر ایجاد کنید و متون لینک ها را غنی بنویسید.

 8. همیشه به دنبال محبوب ها باشید.

 9. محتوای لاغر و چندتایی را کم کنید.
اگر به دنبال دوستی گوگل هستید. بعد از خواندن این مقاله به دنبال ایجاد محتوای بهتر و برای کاربران باشید. من در این اواخر تکنیک های ساده ای را دیدم که خوبی کاربرد دارد. به نظر من این ها همیشه بهتر از تکنیک های پیشرفته هستند. این ها قابل اجرایی شدن، دارای هزینه های کمتر، و امنیت هستند.تعقیب الگوریم هادر اینجا هیچ گلوله جادویی و یا یک فرمول مخفی وجود ندارد تا به وسیله آن بتوان به رتبه 1 گوگل دست پیدا کرد.

وسیله قانونی به رتبه اول گوگل رسیدن کار سخت است.

در اینجا همیشه یکسری موضوع و تاپیک وجود دارد. که بعضی از آن ها از دیگری نسبت به الگوریتم پاندای گوگل بهتر کار می کنند. ولی راز خاصی در این زمینه وجود ندارد. (حداقل در کلاه سفید ها وجود ندارد). ولی وقتی گوگل متوجه می شود که یک سایت به سرعت به نتیجه بالا در گوگل دست پیدا کرده آنرا بررسی و در ضورت لزوم آنرا پنالتی می کند.

قرار گیری در رتبه بالای گوگل مراحل ساده ای دارد. و آن اینست که مدام تغییر کنید. سئو حرفه ای به جمع آوری مهارت ها، متدها و تکنیک ها گفته می شود. بیشتر، در مورد انجام دادن کار است تا نگاه کردن به اندازه سایت ها.

به نظر من سئو اینست که کارهای ساده را درست انجام دهیم.

ساخت متن خوب، مسیرهای خوب درون سایت و لینک های باکیفیت. که این ها باید با همدیگر مرتبط باشند و اعتبار پیدا کنند البته مانند هر کار دیگری در این دنیا با اندکی شانس هم همراه است. این چیزی است که گوگل می خواهد.چه مقدار طول می کشد تا به نتیجه برسید؟بعضی ار نتایج در چند هفته و بعضی از استراتژی ها چند ماه به طوب می انجامد. گوگل دوست دارد این کار زمان بر باشد. منتقدان موتور جستجوی گوگل بر این باور هستند که گوگل در ابتدا به دنبال استفاده کاربران از سرویس adwords خودش است. تا کابران ابتدا به این روش به نتیجه برسند.عنوان بکار برده شده در صفحهعنوان یک سایت یکی از مهم ترین بخش های طراحی سایت است که بالا ترین اهمیت را در رتبه بندی گوگل دارد. عنوان باعث می شود تا صفحه شما در بالاترین رتبه گوگل قرار بگیرد. و در صفحه نمایش نتایج گوگل، عنوان سایت به کاربران نمایش داده می شود. برای من موارد زیر از اهمیت زیادی برخوردار است.
 • عنوان سایت باید به متن سایت بیشترین ارتباط را داشته باشد. این عنوان در مرورگر نیز به نمایش در می آید.

 • یک عنوان خوب باید با ارزش ترین کلمات درون آن صفحه را دارا باشد.

 • آخرین چیزی که در گوگل مشاهده کردم نتایج در طول 512 پیکسل نمایش داده می شود. باید طوری عنوان سایت نوشته شود که تمام آن در طول یک خط نمایش داده شود.

 • اگر می خواهید تمام عنوان شما نمایش داده شود طول کاراکتر آن باید کمتر از 55 کاراکتر باشد.

 • در سال 2016 گوگل تماما به دنبال خرسندی کاربران است. به همین دلیل عنوان هایی با طول کاراکتر بیشتر از 64 کاراکتر امکان دارد از نظر گوگل خیلی خوب فهرست بندی نشود.

 • عنوان بهتر است به دنبال یک فعالیت باشد یا اینکه تحریک کننده باشد

 • یکی از معیارهای گوگل کلیک به ازای مشاده است. اگر عنوان شما کلیک زیاد نشود امکان دارد از اعتبار آن کم شود.

 • عنوان باید هم برای ربات های گوگل باشد و هم برای کاربران سایت

لینک به سایت های خارجیبرای بهینه کردن سئو داخلی سایت من معمولا به سایت های خارجی باکیفیت لینک دهی می کنم. اینکار را از داخل صفحات خانگی خودتان و یا داخل موضوعات سایتان نکنید.تغییر مسیر سایت بدون www به سایت با wwwیک سایت مانند http://www.parsaya.com و یک سایت مانند http://parsaya.com ممکن است برای گوگل متفاوت باشد و گوگل رفتارهای متفاوتی را برای آن هانشان دهد.

می توانید این کار را به وسیله فایل .htaccess که داخل مسیر اصلی سایت شما قرار دارد انجام دهید:

اضافه کردن www به ابتدای سایت شما

Options +FollowSymLinks

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^hobo-web.co.uk [NC]

RewriteRule ^(.*)$ http://www.hobo-web.co.uk/$1 [L,R=301]وقتی در حال لینک دهی به سایتتان هستید این دو مورد را با هم ترکیب نکنید. و فقط از یک مدل استفاده کنید.آدرس url های بهینه سازی شده برای سایتآدرس های تمیز خیلی راحت قابل خواندن هستند.

از نظر گوگل url های تمیز برای موفقیت سایت مورد نیاز نیست(گوگل در سال 2008) و لی همچنان من از این url ها استفاده می کنم.

به عنوان یک استاندار، باید تا جایی که امکان دارد آدرس های سایتتان را ساده نگه دارید.کلمات کلیدی در حالت bold یا italic

همان طور که قبلا اشاره شد کلماتی که تو پر و یا کج هستند برای گوگل دارای اهمیت هستند.

امروزه این کار یکی از کارهایی است که گوگل برای آن اهمیت زیادی قائل شده زیرا به وسیله آن می توان اهمیت قسمتی از متن را متوجه شد.کدام برای گوگل دارای اهمیت است asp,php ویا HTML ؟گوگل به زبان برنامه نویسی سایت اهمیتی نمی دهد. به محض اینکه سایت ظاهر شود گوگل شروع به خواندن محتویات آن می کند.لینک های خراببه طور جدی سایت خودتان را بررسی کنید تا لینک خراب نداشته باشند. این لینک های خراب می تواند به سایت شما لطمه بزند. گوگل یک موتور جستجو بر اساس لینک است پس باید لینک های شما به خوبی کار کنند.آیا به یک نقشه سایت نیاز دارید ؟نه، ندارید، از نظر تکنیکی برای بهینه سازی سایت نیاز به نقشه سایت دارید تا گوگل لینک های شما را به خوبی شناسایی کند. به هر حال، در سال 2016 شما حتما باید نقشه سایتتان را در سیستم مدیریت سایت های گوگل به ثبت برسانید.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان