انجمن سایت کلیدستان


رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لباس کودک

لباس کودک

#1

نکات مهمی که در انتخاب لباس کودک باید مورد توجه قرار گیرند
با توجه به اینکه کودکان پوست لطیف و بدن حساسی دارند انتخاب لباس مناسب برای آن‌ها اهمیت بسیاری دارد. زیرا در طول شبانه روز لباس کودک بیشترین سطح تماس با بدن او را دارد، بنابراین باید کاملا استاندارد باشد. از این رو انتخاب لباس مناسب یکی از دغدغه‌های اصلی مادران جوان است. توجه داشته باشید که با توجه به حساسیت این موضوع، در خرید لباس کودک باید فاکتورهای مختلفی بررسی شوند و در نهایت بهترین آن‌ها از میان گزینه‌های موجود انتخاب شود. در این مطلب نکات مهمی که در ارتباط با انتخاب لباس کودک باید مورد توجه قرار گیرند را در اختیار شما قرار می‌دهیم.
۱) جنس لباس کودک
شاید بتوان گفت جنس لباس کودک مهمترین فاکتوری است که در انتخاب لباس باید مورد توجه قرار گیرد. زیرا کودکان پوست بسیار لطیف و حساسی دارند. خشکی پارچه یا بافت سفت آن می‌تواند سبب ایجاد حساسیت پوستی در کودکان شده و آن‌ها را اذیت کند. بنابراین بهتر است جنس لباسی که برای کودکان انتخاب می‌شود نخی پنبه‌ای باشد. همچنین توجه داشته باشید که جنس پارچه‌ای که برای تهیه لباس کودکان استفاده می‌شود باید حالت کشی داشته باشد. زیرا کودکان مدام در حال حرکت و افت و خیز هستند. بنابراین کشی بودن پارچه لباس سبب راحتی و آرامش خاطر آن‌ها خواهد بود.
۲) سایز لباس کودک
بچه‌ها عاشق راحتی و لطافت هستند. بنابراین سایز لباس کودک باید متناسب با سن او انتخاب شود. لباس گشاد یا تنگ و کوتاه آرامش و راحتی را از کودک می‌گیرد. جالب است بدانید که در بسیاری از موارد بهانه‌گیری و کم حوصلگی کودکان به دلیل راحت نبودن لباس آن‌ها است. نکته مهمی که در ارتباط با سایز لباس کودک باید مورد توجه قرار گیرد چسبان نبودن آن است. هر چند لباس‌های چسبان زیبایی خاصی دارند اما در انتخاب لباس کودک راحتی شرط اول است.
۳) رنگ لباس کودک
همانگونه که می‌دانید کودکان عاشق رنگ‌های شاد هستند. انتخاب لباس با رنگ‌های شاد سبب تقویت روحیه‌ی آن‌ها شده و تاثیر روانی مثبتی بر ذهن آن‌ها دارد. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد کودکانی که بیشتر با رنگ‌های شاد مواجه می‌شوند احساس رضایت و شادی بیشتری دارند. بنابراین با توجه به این‌که شخصیت و نگرش انسان از دوران کودکی او شکل می‌گیرد. بهتر است با انتخاب رنگ‌های شاد و آرامش بخش برای لباس کودک شخصیت او را به بهترین حالت ممکن شکل داد. نکته مهم دیگری که در ارتباط با انتخاب لباس باید مورد توجه قرار گیرد ثابت بودن رنگ آن است. توجه داشته باشید که رنگ پس دادن پارچه‌ی لباس به معنی استفاده از رنگ‌های شیمیایی در رنگرزی آن است که برای کودکان مضر خواهد بود.
۴) مدل
همانگونه که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد راحتی لباس کودک اهمیت زیادی دارد. بنابراین والدین در انتخاب مدل مناسب برای لباس کودک بهتر است اول راحتی آن را مد نظر قرار دهند. زیرا بسیاری از مدل‌ها هر چند زیبا و شیک به نظر می‌رسند اما آرامش کودک را تحت تاثیر قرار می‌دهند. بنابراین بهتر است مدل شیک و در عین حال راحتی انتخاب شوند تا آرامش خاطر و رضایت بیشتری را در کودکان ایجاد کنند.
۵) دوخت لباس کودک
دوخت لباس ارتباط تنگاتنگی با جنس پارچه‌ی آن دارد. اگر جنس لباس نرم بوده و از نخ مناسبی نیز برای دوخت آن استفاده شود راحتی بیشتری خواهد داشت. با توجه به لطیف بودن پوست کودکان، این موضوع در انتخاب لباس کودک بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. همانگونه که می‌دانید بچه‌ها به دلیل فعالیت بدنی زیاد معمولا بیشتر عرق می‌کنند. بنابراین باید دوخت لباس به گونه‌ای باشد که به پوست آن‌ها آسیبی نرسد. زیرا ممکن است دوخت نامناسب لباس یا سفتی نخ آن باعث ایجاد ساییدگی در پوست کودک شده و یا قارچ پوستی ایجاد کند.
۶) قیمت لباس کودک
انتخاب لباس معمولا رابطه‌ی مستقیمی با قیمت آن دارد. زیرا در نهایت توان اقتصادی فرد است که انتخاب او را رقم می‌زند. با توجه به این که معمولا قیمت لباس کودک به دلیل موغوبیت جنس و حساسیت آن نسبت به لباس بزرگسال بیشتر است. بسیاری از والدین در انتخاب لباس مناسب برای کودک خود دچار مشکل می‌شوند. اما بهتر است بدانید که انتخاب جنس مرغوب در لباس کودک باید بیشتر از قیمت آن مد نظر قرار گیرد. البته با توجه به رشد سریع کودکان می‌توانید تعداد محدودی لباس را در هر مرحله برای او خریداری کنید تا از حساسیت قیمت آن نیز اندکی کاسته شود.
۷) خرید لباس کودک متناسب با فصل
یکی از مشکلاتی که مادران جوان در انتخاب لباس مناسب برای کودک خود با آن مواجه می‌شوند انتخاب لباس مناسب هر فصل است. همانگونه که می‌دانید کودکان بدن حساس و ضعیفی دارند و نامناسب بودن لباسشان با فصل ممکن است باعث ناراحتی و بیماری آن‌ها شود. این مشکل در خرید لباس عید و مهمانی بیشتر از سایر موارد خود نمایی می‌کند. اما این نکته باید مد نظر قرار گیرد که نازکی و ضخامت پارچه‌ی لباس باید متناسب با فصل و دمای بدن کودک باشد. در حقیقت می‌توان گفت تنها در انتخاب لباس تابستانی تا حد زیادی آزادی عمل وجود دارد. اما در سایر فصل‌های سال باید لباس مناسب و نسبتا گرمی برای کودکان انتخاب شود.
۸) ست کردن لباس‌های کودک
با توجه به این که لباس هر فرد نشانگر شخصیت او است. بنابراین انتخاب لباس برای کودک نیز اهمیت زیادی دارد. زیرا انتخاب لباس والدین در کودکی تصویری از کودک را در ذهن اطرافیان ایجاد می‌کند که رفتار آن‌ها را پس از بزرگ شدن کودک نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. از این رو ست کردن لباس‌ها و به اصطلاح خوشتیپ بودن کودک نقش به سزایی در شکل‌گیری شخصیت کودک و ایجاد ذهنیت مثبت در اطرافیان خواهد داشت.
۹) خرید لباس کودک متناسب با سن
نکته دیگری که در رابطه با انتخاب لباس مناسب برای کودکان باید مد نظر قرار گیرد تناسب مدل لباس با سن کودک است. زیرا هر سنی لباس مخصوص و مناسب خودش را دارد. به عنوان مثال اگر کودک شما زیر یک سال است شلوار جین برای او مناسب نخواهد بود. بلکه بهتر است شلوارهایی با پارچه‌های کتان که می‌توانند در تمام فصول سال استفاده شوند
 
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان