انجمن سایت کلیدستان


رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هزینه لمینت دندان

هزینه لمینت دندان

#1
هزینه لمینت دندان
[عکس: -لمینت-دندان.jpg]
هزینه لمینت دندان براساس انواع مختلف آن
هزینه لمینت دندان براساس انواع مختلف آن هزینه لمینت دندان در دو مدل سرامیکی و کامپوزیتی متفاوت می‌باشد. به‌ صورت کلی هزینه لمینت دندان سرامیکی از نوع کامپوزیتی آن بیشتر است. پیشنهاد می‌شود قبل از اقدام به لمینت دندان حتماً مطالب زیر را مطالعه کرده و با یک دندانپزشک با تجربه نیز این موضوع را در میان بگذارید.
هزینه انواع لمینت دندان
اصطلاحاً لمینت به عملی که جهت اصلاح رنگ دندان و اصلاح طرح دندان انجام می‌گیرد، گفته می‌شود. هزینه لمینت دندان بر اساس نوع جنس و کاربرد آن متفاوت می‌باشد. قبل از اینکه هزینه لمینت دندان را تشریح کنیم به انواع لمینت می‌پردازیم که هر یک از آن‌ها هزینه‌های متفاوت خواهند داشت:
 لمینت سرامیکی: این لمینت ها از جنس چینی و یا همان سرامیک می‌باشند. در مجموع از لمینت های کامپوزیتی گران‌ قیمت‌تر می‌باشند. البته لمینت های سرامیکی از لمینت های کامپوزیتی از نظر جنس و مقاومت بهتر هستند.
 لمینت کامپوزیتی: این لمینت ها در مقابل لمینت های سرامیکی قرار دارند و نسبت به آن‌ها از تراش کمتری برخور دارند. بعضاً لمینت های کامپوزیتی بدون تراش دندان انجام می‌شوند.

همان‌طور که اشاره شد لمینت دندان در دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی انجام می‌شود. هزینه‌های آن‌ها در هر دو مدل متفاوت و متغیر است. البته هزینه لمینت برای نوع سرامیکی آن گران‌تر است. البته اعداد اعلام‌ شده برای یک‌دندان می‌باشد. به‌صورت کلی هزینه‌های درمان کامپوزیتی از هزینه‌های لمینت سرامیکی پایین‌تر است و البته هزینه لمینت در هر دندانپزشکی با کمی اختلاف اعلام می‌شود که در بخش بعدی به آن می‌پردازیم. از این‌ رو اگر به نتایجی در استفاده از لمینت سرامیکی رسیدید حتماً با یک دندانپزشک و کارشناس مشورت کنید.

هزینه لمینت دندان در دندانپزشکی‌های مختلف
بر اساس گارانتی و خدماتی که برخی از پزشکان ارائه می‌دهند، هزینه لمینت دندان متفاوت می‌باشد. برخی از پزشکان لمینت را تا یک سال ضمانت می‌کنند و به اصلاح خدماتی در این مدت برای بیماران ارائه می‌دهند. قیمت ارائه‌ شده این پزشکان کمی بالاتر از حد معمول می‌باشد. البته این گرانی بی‌دلیل هم نیست. اول اینکه از جنس خوب و کالای مرغوب برای ترمیم استفاده کرده‌اند و دوم اینکه خدمات مناسبی را به این‌گونه افراد در این زمینه ارائه می‌دهند.
ازاین‌ رو هزینه لمینت دندان در برخی از دندانپزشکی‌ها متفاوت است. علاوه بر این تجربه و شخص پزشک نیز در هزینه لمینت تأثیرگذار می‌باشد. پزشکان باتجربه با شرایط بهتری دندان را ترمیم می‌کنند. از این‌ رو نسبت به تجربه و کارایی هزینه لمینت نیز افزایش می‌یابد. یکی دیگر از عواملی که در هزینه لمینت دندان تأثیرگذار می‌باشد, قرار گرفتن دندانپزشکی در مناطق مختلف می‌باشد. این عامل نیز یکی از عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت لمینت دندان می‌باشد.

دلایل افزایش هزینه لمینت دندان در نوع سرامیکی
به‌ طور کلی برای ماندگاری انواع لمینت ها بهداشت فردی و توجه کامل به این موضوع بسیار حائز اهمیت است؛ اما همان‌طور که اشاره شد هزینه لمینت دندان در نوع سرامیکی آن بیشتر از نوع کامپوزیتی می‌باشد و به دلیل گران‌تر بودن جنس سرامیک نسبت به کامپوزیت هزینه لمینت دندان سرامیکی نیز بالاتر می‌باشد. البته نوع ترسیم برای دندان نیز متفاوت می‌باشد. یکی از عوامل افزایش قیمت لمینت سرامیکی نسبت به کامپوزیتی، زمان بیشتری است که پزشک برای چسباندن نوع سرامیکی نسبت به کامپوزیتی صرف می کند.
دقت در چسباندن نوع سرامیکی بیشتر از کامپوزیتی است. البته گران بودن و افزایش قیمت لمینت سرامیکی نسبت به کامپوزیتی دلیل بهتر بودن این نوع لمینت نمی‌باشد. درست است که زیبایی، شفافیت و استحکام بیشتری در لمینت سرامیکی مشاهده می‌کنیم، اما لمینت کامپوزیتی نیز دارای مزایای مناسبی برای دادن زیبایی بیشتر به دهان و دندان می‌باشد.
 در پایان توجه کنید که جهت تعیین میزان قیمت لمینت دندان حتماً با یک دندانپزشک با تجربه مشورت کنید و پس از ویزیت کامل دندان‌ها از نظرات آن‌ها در رابطه با استفاده از انواع لمینت بهره‌مند شوید. این نکته را اشاره‌کنیم که هزینه لمینت دندان در نوع  سرامیکی به دلیل تنوع اجناس این مدل متغیر می‌باشد.

عوامل تأثیرگذار در هزینه لمینت دندان

همان‌طور که در بالا در رابطه با هزینه لمینت دندان به بیان اطلاعاتی پرداختیم و در رابطه با میزان هزینه و قیمت لمینت های سرامیکی و کامپوزیتی نیز اطلاعات اجمالی در اختیار عزیزان قراردادیم، در این بخش به عوامل کلی که در میزان هزینه لمینت تأثیرگذارند، اشاره خواهیم نمود.
از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار میزان و زمان تراش دندان‌ها می‌باشد. این مورد که چه میزان دندان تراشیده می‌شود و چه مقدار زمان برای تراش آن صرف می‌شود می‌تواند در هزینه این درمان تأثیرگذار باشد. از مهم‌ترین عوامل دیگر میزان تخصص و دقتی است که متخصص برای این درمان به کار می‌گیرد. هم‌ردیف و قرینه شدن دندان‌ها نیز در میزان هزینه لمینت تأثیرگذار خواهد بود. از مواد استفاده‌شده در قالب‌گیری دندان‌ها نیز نباید غافل شد. همان‌طور که مشاهده نمودید عوامل متعددی بر روی هزینه لمینت دندان تأثیرگذار هستند که در کنار این موارد عوامل دیگری نیز می‌توانند در قیمت و هزینه این درمان تأثیرگذار باشند.
[عکس: -لمینت-دندان-و-انواع-آن.jpg][عکس: -لمینت-دندان.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان