انجمن سایت کلیدستان


رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چندین روش برای پاکسازی درب و پنجره های شیشه ای!

چندین روش برای پاکسازی درب و پنجره های شیشه ای!

#1
تميز كردن شيشه كابين دوش حمام

خانه داري: اگر شما هم در منزل تان داراي دوش هاي شيشه اي هستيد، مطمئنا تميز كردن آن ها برايتان معضل بزرگي است. هر بار كه يكي از اعضاي خانه دوش مي گيرد، شيشه ها پر از لكه هاي آب مي شود و اگر زود به زود آن ها را تميز نكنيد، سر و كله ي جرم ها و قارچ ها هم پيدا مي شود. گاهي اين مسئله آن چنان شما را مي آزاراد كه آرزو مي كنيد اي كاش در بازسازي دكوراسيون تان، به جاي شيشه از پرده ي حمام استفاده كرده بوديد؛ هرچند كه شيشه شيك تر و لوكس تر به نظر مي رسد.

اما باور دارم هميشه براي هر كاري، راهي هست كه دردسرش كمتر است. به همين دليل امروز مي خواهم براي تميزكاري شيشه هاي حمام تان راه هاي ساده اي در اختيارتان بگذارم تا بلكه اندكي از فشار و دغدغه ي روزانه تان بكاهد.

در ابتدا خبر بد اينكه در صورت انباشته شدن آب سخت و تجمع صابون بر روي سطوح شيشه اي كه به صورت شيشه رنگي مي باشد، ممكن است لكه ها و آسيب هاي دائمي بر آن ها ايجاد شود. تميزكاري در ظاهر اين انباشتگي آلودگي را از بين مي برد، اما آسيبي كه ايجاد شده است را نه. به همين دليل اولين و بهترين كار، جلوگيري از اين اتفاق با پاك كردن سطوح بعد از هر بار استفاده از حمام به وسيله ي شيشه روب (وسيله ي سر لاستيكي كه با آن شيشه را پاك مي كنند) و پارچه ي ميكروفايبر است. اگر ۸ گام ساده براي حفظ تميزي و نظم در حمام كه چيدانه پيش از اين به شما پيشنهاد داده است را رعايت كنيد، همواره حمامي تميز خواهيد داشت.

[عکس: %D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87%20%D8%B1%D9%86%...%D9%87.jpg]


شيشه روب ها و پارچه هاي ميكروفايبر براي تميز كردن شيشه
شيشه روب وسيله اي است مانند برف پاك كن كه يك دسته و يك تيغه ي لاستيكي مسطح و طويل براي پاك كردن يا زدودن لكه ها از روي سطح دارد.
پارچه هاي ميكروفايبر نيز ابزارهاي مناسبي براي مبارزه بر عليه لكه هاي آب و تجمع صابون هستند و مزيت شان اين است كه مي توان براي مكان هاي با دسترسي سخت مانند زير دسته ي درب ها يا گوشه هاي تنگ از آن ها استفاده كرد.


تميز كردن شيشه حمام با شوينده هاي روزانه
بعد از پاك كردن سطوح شيشه اي حمام (مرحله ي قبل)، كارتان را با استفاده از يك شوينده به صورت روزانه تكميل كنيد. ما پيشنهاد مي كنيم خانه خود را با شوينده هاي خانگي برق بياندازيد. بهترين بخش تميزكاري روزانه اين است كه بدون نياز به تميزكاري عميق و خسته كننده، شيشه ها درخشان باقي مي مانند.بدين منظور مي توانيد از شوينده هاي مخصوص سطوح شيشه اي كه در بازار هستند، استفاده كنيد. اگر هم مي خواهيد اسپري اي بدون مواد شيميايي داشته باشيد كه هم از نظر مالي و هم محيطي زيان نداشته باشد، ضمن اينكه ممكن است بتوانيد از پاك كننده هاي طبيعي با قدرت پاك كنندگي جادويي شان استفاده كنيد، مي توانيد از اين دستورالعمل هم پيروي كنيد:
نيم پيمانه آب اكسيژنه، نيم پيمانه الكل، يك قاشق چاي خوري مايع ظرفشويي و يك قاشق غذاخوري براق كننده ي ظروفماشين ظرفشويي را در يك بطري اسپري مخلوط كنيد. سپس بطري را با آب پر كنيد و به آرامي تكان دهيد تا مواد بدون كف كردن تركيب شوند. ضمنا آن را از تابش آفتاب دور نگه داريد.


تميزكاري عميق شيشه كابين دوش حمام
بسياري از ما در كش و قوس درگيري هاي روزمره، شايد از تميزكاري هاي روزانه بازمانيم و اين يعني تجمع آلودگي، جرم و لكه هاي سخت. بنابراين براي تميز كردن آن ها راه حلي فراتر از يك شيشه روب ساده نياز است.
براي زدودن سفيدك ها و لكه هاي آب سخت بايد از شوينده هاي قوي استفاده كرد كه چون حاوي مواد شيميايي مضر براي پوست هستند، موقع استفاده از آن ها حتما بايد دستكش پوشيد. البته پيشنهاد مي كنم از ۷ روش آسان و ارزان براي تميز كردن هر چيزي در خانه غافل نشويد.


شوينده طبيعي براي تميز كردن سطوح شيشه اي حمام
مي دانم كه ماده ي معجزه گر جوش شيرين را خوب مي شناسيد. در اينجا هم مخلوط جوش شيرين و آب، شوينده اي ضد سفيدك ايجاد مي كند. نسبت هاي لازم براي مخلوط كردن بسته به مقدار شوينده اي كه نياز داريد، متفاوت است. براي شروع، به ميزاني آب به نيم پيمانه جوش شيرين اضافه كنيد تا يك خمير غليظ به دست آيد و با استفاده از يك اسفنج غير ساينده بر شيشه بماليد و آن را با سركه بشوييد.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان