انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکاتی درباره نگهداری و تعمیر لوازم خانگی

این روزها که نزدیک به سال نو میشیم حال و هوای خونه ها یه جور دیگس، از تمیز کردن گوشه کنار خونه بگیر تا لباس نو خریدن و از همه مهم تر تهیه آجیل     
یه تب و تاب دیگه ای تو مردمون وجود داره کاشکی همیشه اینجور بود
 آخه الان دیگه مردم هر روزشون پر از مشکل و مشغلس، فقط تو همین روزای عید و نزدیک به عید میشه از اون همه مشکل و مشغله دور موند و به قول طرف یکم حداقل زندگی کرد. مخصوصا با این اوضاعی که جدیدا تو کشورمون به وجود اومده    خب چیکارش میشه کرد واقعا دیگه مردم ایرانم خسته شدن از این گرونی و تورم . بخدا که ذله شدن ... بابا درآمدم که پایینه، بدبختی نزدیک عیده همه نیاز به یه پول بیشتر دارن. خب آخه این عیال وارا گناه دارن، آبرو دارن. طرف می خواد عروسشو، چمیدونم دامادشو دعوت کنه خونش، بازم میگه ندارم .... راست میگه ها  دروغ نمیگه خداییش نداره مگه بدش میاد مهمونی بگیره، عروس و دامادشم دعوت کنه. تازه فقطم همین دو نفر و دیگه کاری با دایی و عمه و مادر و پسر خاله و فلان و ببلان نداریم. خدایی رسمش نیست. یکمم انصاف خوبه ...
بگذریم اصلا چرا یهویی من اینارو گفتم. ولش کنید. ایشالله هر چی خیره همون بشه .... 
در کل که چو ایران نباشد تن من نباد.
بریم سر اصل مطلب داشتم اینو می گفتم که نزدیک عید و مردم دوست دارن که خونشون و وسایل خونشون تمیز باشه . چراکه هر مهمون و فامیلی که برای دید و بازدید میاد خونشون ، آبروشون حفظ بشه
مثلا خانواده ها فرشاشونو میدن برای شستشو یا اینکه به کمک هم در و پنجره های خونرو تمیز می کنن. جارو می کنن، لامپای سوخته رو عوض می کنن و هزاران کار دیگه که بوی عیدرو به خونه هاشون بیارن. خب برای تمامیه این کارا نیاز به ابزارشون هست. مثلا برای تمیز کردن کف خونه و فرش ها نیاز به جاروبرقی هست و مسلمه که اگه خراب باشه انجام این کارا برای خانم خونه خیلی سخت میشه. 
Tongue Tongue Tongue
در ادامه می خوام چند تا راهکار بهتون درباره سرویس جاروبرقی بگم که بتونه کارآیی بهتری براتون داشته باشه. همچنین توضیحی درباره چگونگی تعمیر جاروبرقی
 میدم که اگه جاروبرقی خونتون نیاز بهه تعمیر جزئی داره بتونید خودتون درستش کنید و گرنه که می تونید با ما تماس بگیرید.

Big Grin Big Grin Big Grin
اولین قدمی که برای کارکرد بهتر جاروبرقی باید انجام دهید خالی کرن کیسه یا همون پاکت جاروبرقیه. این کار باعث میشه که مکش جاروتون بهتر بشه و با قدرت بیشتری آشغالارو جمع کنه. وقتی مکش جاروبرقی زیاد باشه، سریع تر عمل جارو کردن به پایان می رسه. این سرعت عمل در انجام کار باعث می شه که دستگاه بیش از اندازه روشن نمونه و طول عمر بیشتری داشته باشه همچنین علاوه بر اینکه مکش خوب به جارو زدن سرعت می بخشه، موجب صرفه جویی در مصرف برق هم میشه. هر چه پاکت جاروبرقی پر تر باشه زور دستگاه کم میشه و فشار زیادی به موتور آن وارد می شه و صدای بیشتری تولید می کنه. پس با مشاهده مکش پایین، تولید صدای بیشتر و داغ کردن موتور اول از همه به سراغ چک کردن پاکت بروید.
Heart Heart Heart
نکته دومی که خانم های خونه باید به آن توجه کنند، و همیشه مراکز تعمیر لوازم خانگی
 این نکته رو گوش زد می کنند، سلیقه در نگهداری لوازم خانس. همه ما می دونیم که خراب شدن لوازم خانه مثلاا جاروبرقی چه عواقب بدی می تونه داشته باشه، از کثیف موندن خونه و تمیز کردن سخت بدون جاروبرقی بگیر، تا دردسر تعمیر و هزینه کردن. اما میشه با عمل کردن به یکسری راهکارهای ساده از اینن اتفاق جلوگیری کرد. داشتم می گفتم مهمترین امر نگهداری لوازمه. شما برای اینکه یه جاروبرقی سالم، تمیز و بدون عیب داشته باشید باید کمی بهش رسیدگی کنید. ساده ترین و موثرترین کاری که می تونید انجام بدید اینه که هر از چندگاهی فن پشت موتور جاروبرقی رو وقتی دستگاه به برق نیست و کاملا سرد است تمیز کنید. برای اینکار می تونید از یه سوشوآر برای خاک زدایی و گرد روبی آن استفاده کنید. همچنین با یک دستمال مرطوب، نرم و باریک هم می تونید باقی مونده خاکهارو از روی فن پاک نمایید.
خب برای اینکه از گفته های من خسته نشید نوشته رو همین جا تموم می کنم و در روزهای بعد در همین تاپیک به نکات دیگه در مورد جاروبرقی اشاره می کنم. اگه یه موقع از لحن من خوشتون نیومد و عرایض بنده خسته کننده بود منو ببخشید. در ضمن تو این تاپیک قراره هر چند روز یکبار نکاتی درباره استفاده و نگهداری لوازم منزل ذکر بشه. اگر عمری باقی بمونه در خدمت شما دوستان هستیم.
به امید حق

پاسخ
 سپاس شده توسط ariozandi

سلام سرکار خانم
ممنون از مطلب خوبتون. ایشالله که هر چی زودتر هم مشکل کشور عزیزمون برطرف شه
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان