انجمن سایت کلیدستان


رتبه موضوع:
 • 0 رای - 0 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
نقش سنسورهای حرکت در امنیت خانه شم

نقش سنسورهای حرکت در امنیت خانه شم

#1
سنسور حرکت (یا آشکارساز حرکتی) عنصر اصلی دستگاه امنیتی (دزدگیر) می باشد. که هنگامی که کسی در خانه نیست و دستگاه فعال باشد حرکت داخل خانه را تشخیص میدهد. حسگر حرکت از یک یا چند تکنولوژی برای تشخیص حرکت در یک منطقه استفاده می کند. راهنمای زیر تمام سوالات شما  را در مورد سنسورهای حرکتی پاسخ می دهد: انواع مختلف، نحوه قرار دادن مناسب و نحوه استفاده از آنها.
نواع سنسورهای حرکتی[عکس: motion-role.jpg]
نقش سنسورهای حرکت در امنیت خانه شما • مادون قرمز PIR
(انرژی مادون قرمز). سنسورهای مادون قرمز که به طور گسترده در سیستم های امنیتی خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.هنگامی که سیستم شما فعال  باشد، سنسور فعال می شود و می تواند گرما و حرکت را در مناطق اطراف و مشخص شده  تشخیص دهد و یک شبکه حفاظتی ایجاد کند.
[عکس: motion-types-infrared.jpg]

 • سنسورهای مایکروویو Microwaves
 سنسورهای  مایکروویو پالس های را ارسال می کنند و انعکاسی از یک شی متحرک را اندازه گیری می کند. آنها مساحتی بزرگتر از سنسورهای مادون قرمز را پوشش می دهند، اما آنها با برخی از سیستم های الکترونیکی  آسیب پذیر هستند و گران ترند.

[عکس: motion-types-microwave.jpg]

 •  سنسورهای حرکت فناوری دوگانه:
سنسورهای حرکتی می توانند ویژگی های ترکیبی داشته باشند که تلاش برای کاهش آلارم های کاذب داشته باشند. برای مثال، حسگر مادون قرمز  PIR می تواند با یک سنسور مایکروویو ترکیب شود. از آنجا که هر کدام در مناطق و طیف های مختلف عمل می کند و یکی از آن ها غیرفعال است و یکی فعال است، سنسورهای حرکت دوگانه احتمال ایجاد آلارم های کاذب بسیار پایین می آورد ، زیرا برای اینکه هشدار عمل کند باید هر دو سنسور حرکت را تشخیص دهند. با این حال، این بدان معنا نیست که هرگز آلارم های کاذب  ایجاد نشود.
[عکس: motion-types-dual.jpg]

 •  سنسور اشعه مادون قرمز :
اشعه مادون قرمز از یک LED ساطع میشود و زمانی که حرکتی در بین این سنسور شناسایی شود و اشعه مادون قرمز را قطع کند به سیستم اعلام هشدار میکند.

 •  التراسونیک:
سنسور پالس های امواج التراسونیک را ارسال می کند و بازتاب یک جسم متحرک را اندازه می گیرد.

 • سنسورلرزشی:
سنسورتشخیص لرزش اندازه گیری میکند. و ارتعاشات بوجود آمده را به سیستم اعلام میکند.
 
 
سایر ویژگی های سنسور حرکت

 • سنسورهای حرکت بی سیم:
امروزه بیشتر سنسورهای حرکت بی سیم هستند. سنسورهای بی سیم برای راه اندازی بسیار آسان و نیازبه  آنها حفاری ندارند و آنها با اجزای سیستم امنیتی به صورت بی سیم ارتباط برقرار می کنند.[عکس: motion-other-door.jpg]
 
 

 • سنسور مگنت (درب / پنجره):
بیشتر بر روی درب یا پنجره نصب مشوند و درصورت ورود غیر مجاز به دستگاه هشدار میدهند.

 • سنسور حرکت وزنی:
سنسور مادون قرمز می تواند تنظیم شود تا حیوانات تا وزن مشخصی نادیده بگیرند. حسگرحرکت با تکنولوژی دوگانه نسبت به آلارم های کاذب ناشی از حیوانات مقاوم تر می باشند، زیرا به دو سنسور نیاز دارد که به وسیله تولید کننده تعیین می شود. آنها می توانند تا یک حیوان بزرگ یا چند حیوان کوچک را بدون ایجاد زنگ هشداراشتباه نادیده بگیرند. بعضی از سنسورهای حرارتی نیزدارای این ویژگی هستند.
[عکس: motion-other-pet.jpg]
 
 
 
 
 
بهترین روش برای نصب سنسورها
اگر شما یک سیستم را انتخاب کنید که نیاز به نصباب حرفه ای دارد، نصاب می داند چگونه سنسورهای را تنظیم کند. با این وجود، شما مسئول جانمایی سنسورها قبل از نصب سنسورهای حرکت هستید، اطمینان حاصل کنید و دستورالعمل نصب را بخوانید زیرا شامل توصیه هایی جهت نصب می باشند.[عکس: motion-best-2.jpg]
به یاد داشته باشید که در سنسورهای حرکتی  مواردی وجود دارند که ممکن است ایجاد آلارم های کاذبشوند. آلارم های کاذب معمولا ناشی از شکست الکتریکی، خطای کاربر، مهندسی نرم افزاری ضعیف، رعد و برق و تجهیزات معیوب می باشند. آنها همچنین می توانند توسط حیوانات، حشرات و شاخ و برگ گیاهان ایجاد شوند.

بهترین کارهایی که می توانید برای افزایش کارآیی سنسورهای خود انجام دهید و از آلارم های نادرست جلوگیری کنید، دستورالعمل هایی است که با سنسورهایتان ارائه می شود، بخوانید. همچنین، راهنمایی های قرار دادن سنسور حرارتی زیر را در نظر بگیرید:

فاصله سنسورهای حرکت با  دریچه هاکولر یا گرمایشی رادیاتورها باید  40 سانتیمتر باشد، دور از تابش مستقیم نور خورشید باشد زیرا اگر یک سنسور حرکتی یک تغییر سریع در گرما را تشخیص دهد امکان ایجاد آلارم کاذب وجود دارد.
به یاد داشته باشید که بیشتر سنسورهای حرکت می توانند فاصله بین 12 تا 20 متر را تشخیص دهند. اکثر سارقین از طریق درب جلو یا عقب، درب پاسیو یا درب گاراژ وارد خانه می شوند، بنابراین توصیه می شود سنسورها را درنزدیکی این مناطق قرار دهید.

سنسورهای حرکت فقط برای امنیت خانه استفاده نمی شوند. در زمینه های صنعتی، آنها را در خطوط مونتاژ برای پیگیری تعداد محصولات و متوقف کردن تجهیزات خطرناک در صورتی که فرد بیش از حد نزدیک باشد استفاده می شود.

در اینجا چند روش دیگر برای استفاده از سنسور حرکت استفاده می شود:

برای باز کردن و بستن درب های اتوماتیک.
برای خاموش کردن و خاموش کردن سوپاپ های اتوماتیک تانکرهای آب .
برای روشن کردن چراغ ها وقتی فرد وارد اتاق می شود.
برای کنترل نمایشگرهای ATM
برای بعضی پارکینگها
سنسورهای حرکت فقط یک ویژگی اضافی از یک سیستم امنیتی نیستند  آنها ضروری هستند. بدون سنسورها، راهی برای تشخیص نفوذ وجود ندارد.

سنسورهای حرکتی دزدگیر اماکن
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان