انجمن سایت کلیدستان


رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چطور از سایت‌های اینترنتی کوچک، آنلاین خرید کنیم

چطور از سایت‌های اینترنتی کوچک، آنلاین خرید کنیم

#1
[عکس: online%20shopping.jpg]
 
خرید آنلاین از سایت های اینترنتی کوچک
خرید کالا از سایت‌ها و ، یک راه عالی برای پیدا کردن کالاهایی که به دنبال آن هستید با قیمتی فوق‌العاده است، اما ممکن است ریسک‌هایی را هم به دنبال داشته باشد. اولین خط دفاعی شما در برابر مواجهه با خطرات خرید اینترنتی، این است که از سایت‌ها و فروشگاه اینترنتی معتبر خرید و توصیه‌های مربوط به خرید امن را دنبال کنید.
 

توصیه های امن در خرید از سایت های اینترنتی
با آگهی‌ها چه کنیم
 

اگر آگهی بیش از حد خوب به نظر می‌رسد، احتمالا یک جای کار ایراد دارد. مرز میان یک معامله خوب و خطر کلاهبرداری یا کالای دزدی، به باریکی مو است. اگر فروشگاه اینترنتی به شما اجازه می‌دهد بررسی های فروش را مشاهده کنید، این کار را انجام دهید و از خرید از کسانی که سابقه فروش‌شان مبهم است اجتناب کنید.
اگر می‌خواهید به فروشنده اجازه دهید با شما تماس بگیرد، (در صورتی که برقراری تماس از طریق ایمیل ممکن نبود) یک شماره تلفن یکبار مصرف رایگان به او بدهید. می‌توانید به راحتی با جستجوی عبارت «شماره تلفن یکبار مصرف» و انتخاب یکی از چند شرکتی که این خدمات را ارائه می‌دهند، یک شماره تلفن یکبار مصرف دریافت کنید. شماره تلفن شخصی خود را در پاسخ به آگهی‌‌ها در اختیار هیچ کسی قرار ندهید؛ مطمئنا نمی‌خواهید بعدا برای شما مزاحمت ایجاد کنند و حتی این امکان وجود دارد از طریق شماره اطلاعات فراوانی در مورد شما بدست اورده و بعدا از آنها سوء استفاده کنند.
اگر آگهی، سرویس پست الکترونیکی ندارد، یک حساب ایمیل یکبار مصرف ایجاد کنید که هیچ کدام از اطلاعات شخصی شما مانند نام، محل زندگی، یا سن شما را نشان ندهد. چون در اینجا هم امکان دسترسی به اطلاعات شخصی و سوءاستفاده از آنها وجود دارد.

[عکس: online%20shopping-1.jpg]
 
ارتباط با فروشنده
 
فقط از طریق ایمیل یا شماره تلفن یکبار مصرف ارتباط با برقرار کنید.
مطمن باشید که تقریبا هر فروشنده‌ای که در مکانی که پیش شماره‌اش با آن هماهنگی ندارد، یک متقلب است؛ بنابراین آگهی را نادیده بگیرید.
اگر کوچک‌ترین احساس تردید کردید، تماس را با فروشگاه اینترنتی متوقف کنید.
هنگامی که احساس کردید فروشگاه اینترنتی موجه به نظر می‌رسد، از او بخواهید شماره تلفن خود را به شما بدهد (کد منطقه نشان می‌دهد که آیا آنها در منطقه گفته شده هست یا خیر). شماره تلفن را امتحان کنید تا متوجه شوید آیا معتبر است یا خیر. اگر به تلفن جواب داده شد، کمی درباره کالا یا خدمات فروشگاه اینترنتی صحبت کنید و ببینید آیا قانونی است یا خیر.
حتما این موضوع را روشن کنید که فقط به صورت نقدی و بعد از دریافت کالا هزینه را پرداخت خواهید کرد. هر گونه روش پرداخت دیگری به احتمالا خیلی زیاد نشان از جعلی بودن فروشگاه اینترنتی است. هرگز اطلاعات حساب و کارت بانکی خود را در اختیار فروشنده قرار ندهید.
 

کالاهای قابل جابه‌جایی را در مکان‌های عمومی و امن بررسی کنید
 

در طول ساعات روز و در یک مکان عمومی با فروشنده قرار ملاقات بگذارید و یکی از دوستانتان را هم همراه خود ببرید. تحت هیچ شرایطی در منزل خودتان یا فروشنده و یا مکان‌های ناآشنا قرار نگذارید.
تا زمانی که کالایی که می‌خواهید بخرید را کاملا چک نکرده‌اید، پول نقد را تحویل فروشنده ندهید. از پرداخت بیعانه یا پیش‌پرداخت خودداری کنید و فقط به صورت نقدی خرید را انجام دهید. اگر در ملاقات حضوری از شما خواست به صورت دیگری به جز نقدی پرداخت کنید، معامله را انجام ندهید.
اگر فروشنده خواست صبر کنید تا پیشنهادات دیگر را هم بررسی و بعد کالای خود را بفروشد، باز هم با او قرار حضوری گذاشته و دوباره کالا را حتی با دقت‌تر از قبل بررسی کنید.
اگر کالای فروشی ارزش زیادی دارد، در یک بانک قرار بگذارید تا همان جا پول را از حساب گرفته و کالا را تحویل بگیرید. به این ترتیب مجبور نیستید مقدار زیادی پول نقد را همراه خود ببرید. دوربین‌های مدار بسته و نگهبان بانک، یک مکان کاملا امن را برای معامله فراهم می‌کنند.
 

برای دیدن کالاهای غیر قابل جابه‌جایی، فقط به منزل فروشنده بروید
 

در طول روز به منزل فروشنده بروید و یکی از دوستانتان را هم همراه خود ببرید.
هرگز تنها به منزل فروشنده نروید و از یک نفر بخواهید همراهی تان کند.
تا زمانی که کالایی که می‌خواهید بخرید را کاملا چک نکرده‌اید، پول نقد را تحویل ندهید. اگر در ملاقات حضوری از شما خواست به صورت دیگری به جز نقدی پرداخت کنید، معامله را انجام ندهید.
اگر فروشنده خواست صبر کنید تا پیشنهادات دیگر را هم بررسی و بعد کالای خود را بفروشد، باز هم با او قرار حضوری گذاشته و دوباره کالا را حتی با دقت‌تر از قبل بررسی کنید.
 

با دنبال کردن تمام این اقدامات ایمنی و محتاطانه، شانس شما برای یک تجربه خرید مثبت و مطمئن از فروشگاه اینترنتی خیلی بیشتر می‌شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان