انجمن سایت کلیدستان


رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکات مهم فروش کولر گازی

نکات مهم فروش کولر گازی

#1
نکات مهم در خرید و فروش کولر گازی
ما بسیاری از اقلام و لوازم خانگی خود را خریداری می‌کنیم یا می‌فروشیم اما در خصوص برخی از لوازم خانگی از جمله کولر گازی باید به نکات مهمی در زمینه خرید یا فروش کولر گازی دقت داشته باشیم. زمانی که شما اقدام به فروش کولر گازی می‌کنید، باید ابتدا در مورد مشخصات فنی و عملکردی محصول خود تحقیق و بررسی انجام دهید تا بتوانید به سوالات خریداران احتمالی پاسخ دهید. در زمان فروش کولر گازی باید به برچسب فنی که شامل اطلاعات مرتبط درباره دستگاه و نوع کارکرد آن می‌باشد، دقت نمایید. به طور مثال در کولر گازی معمولی، کمپرسور بعد از هم دما شدن محیط با دمای تعیین شده برای کولر، خاموش و منتظر فرمان مجدد از سوی مادربرد می‌شود که سبب افزایش میزان مصرف جریان برق می‌گردد اما در کولرهای کم مصرف جدید سیستم به گونه‌ای طراحی شده که کمپرسور هیچ گاه از مدار خارج نمی‌شود تا برای روشن شدن، جریان زیادی بخواهد بلکه قدرت موتور یا دور حرکتی خود را به حداقل می‌رساند تا برای خنک‌سازی مجدد برق کمتری مصرف نماید. شما باید به این اطلاعات و نحوه عملکرد کولر خود در زمان فروش کولر گازی آگاه باشید تا بتوانید با توجه به ویژگی‌ها و عملکرد کولر گازی بر روی آن قیمت‌گذاری نمایید و آن را به فروش برسانید.
فروش کولر گازی و تفاوت مدل ها
در موعد فروش کولر گازی می‌توانید از طریق برچسب فنی، از اینورتر بودن کولر (کم مصرف بودن) اطمینان حاصل نمایید. در کولر گازی کم مصرف، گاز R410a می‌باشد اما در کولرهای معمولی این گاز برابر با R22 است که در برچسب فنی در حین فروش کولر گازی می‌بایست به آن دقت داشته باشید
علاوه براین، کولرهای کم مصرف در مقایسه با کولرهای معمولی با آمپر کمتر عملکرد بهتری دارند. به طور مثال کولر اینورتر (کم مصرف) حدود 3/2 میلی آمپر و کولر معمولی 12 آمپر است. بر همین اساس پیش از فروش کولر گازی می‌بایست نوع مصرف کولر گازی را بدانید. در کولرهای معمولی اگر آمپرمتر کلمپ را به کولر متصل نمایید، آمپر متر بر روی یک عدد مشخص ثابت می‌گردد و تغییرات اندکی خواهد داشت در حالیکه در کولر گازی کم مصرف این تغییرات بسیار زیاد بوده و اعداد مدام بالا و پایین می‌شوند و روی یک طیف عددی مشخص قرار نمی‌گیرند.

تست هنگام فروش کولر گازی
اگر قصد فروش کولر را دارید به سهولت می‌توانید برای اثبات کم مصرف بودن کولر گازی این آزمایش ساده را انجام دهید. باید مطمئن شد که دستگاهی که قصد فروش آن را داریم دچار نقص فنی نباشد. از اینرو پیش از فروش کولر گازی دستگاه را تست کنید. به طور مثال در زمان روشن شدن به مشکل بر نخورد یا سیستم سرمایشی آن به درستی عمل کند و سایر موارد.
می‌بایست پیش از فروش کولر دستگاه را با دقت بررسی نمایید تا از بی عیب و نقص بودن دستگاه اطمینان حاصل نمایید اگر بررسی‌های شما نتیجه مشخصی نداد می‌توانید از تعمیرکار یا تکنسین فنی با تجربه تعمیرات کولر گازی و یا تعمیرات لوازم خانگی در زمینه عیب یابی و نحوه فروش کولر گازی راهنمایی و مشاوره دریافت نمایید.
پیش از فروش کولر گازی باید حتما به صورت تخصصی عیب یابی کولر گازی صورت گیرد. اگر کولر روشن نمی‌شود، احتمالا کلید اصلی خراب است که می‌بایست آن را تعویض کرد. علت دیگر می‌تواند قطعی سیم‌های رابط باشد که در این حالت باید به بررسی صحت اتصالات بین ترموستات و کلید موتور فن پرداخت.
ممکن است کمپرسور راه نیفتد. سیم‌های رابط را برای بررسی قطعی فاز یا نول اصلی کمپرسور بررسی نمایید و اگر لازم است سیمی را از محل اتصالش خارج کرده و مجدد متصل نمایید. ممکن است ترموستات نیز خراب باشد. شما می‌توانید دو شاخه کولر را از پریز برق خارج نمایید و با اتصال رابط‌های اهم متر ببینید که اگر با حرکت ترموستات در راستای عقربه‌های ساعت، عقربه اهم متر به سمت عدد 0 و با قطعی ترموستات به سمت بی‌نهایت گرایش می‌یابد، همه چیز صحیح کار می‌کند در غیر اینصورت ترموستات معیوب می‌باشد و باید کمپرسور را نزد متخصص تعمیر کولر گازی ببرید یا تعویض نمایید.
اگر فاز یا نول اصلی فن پیش از فروش کولر گازی خراب شده باشد، احتمال قطعی نول خود فن یا فاز کلید چند حالته وجود دارد که باید به عیب‌یابی پرداخت. از آنجا که موتور فن پیچیدگی خاص خودش را دارد و جزو آسنکرون‌های چند ساعته می‌باشد، عیب‌یابی و رفع نقص آن کمی دشوار است و می‌بایست پیش از فروش کولر گازی به تکنسین فنی تعمیر کولر گازی برای انجام تعمیرات لازم مراجعه نمایید.
اگر فن و کمپرسور هر دو کار می‌کنند اما کولر سرمایش لازم را ندارد احتمالا ترموستات تنظیم نیست و باید آن را بر روی درجه مناسب قرار داد. علت دیگر آن نیم سوز شدن موتور فن است. باید موتور فن را مورد آمپرکشی قرار دهید. اگر جریان بیش از اندازه می‌کشد که موتور نیم سوز است و باید توسط تکنسین تعمیر کولر گازی مورد تجدید سیم پیچی قرار گیرد. علت دیگر کاهش سرمایش کولر می‌تواند از خرابی یاتاق‌های محور فن باشد که علاوه بر کاهش هوای خروجی، باعث ایجاد صدا و نویز می‌شود در اینصورت پیش از فروش کولر گازی باید برای تعویض یاتاق‌ها به تکنسین تعمیر کولر گازی مراجعه نمایید.
شما پیش از فروش کولر گازی متوجه می‌شوید که بادی که از کولر گازی خارج می‌شود گرم است و می‌تواند با روشن نشدن کمپرسور در ارتباط باشد و می‌بایست توسط تکنسین فنی تعمیر کولر گازی محل نشت از طریق فشاردهی مشخص کرد و پس از جوشکاری محل نشت و تست مجدد فشاردهی، به تخلیه هوای درون لوله ها توسط پمپ تخلیه هوا و شارژ مجدد گاز پرداخت. عامل دیگر بروز این مسئله می‌تواند طولانی شدن توقف‌های ترموستات باشد که سبب کاهش شدید تبرید کولر می‌گردد از اینرو پیش از فروش کولر گازی ترموستات را باید کاملا عیب یابی و تنظیم نمایید.
درک اطلاعات فنی، آشنایی با نحوه عملکرد آن، عیب یابی و تعمیر دستگاه پیش از فروش کولر گازی حائز اهمیت است. اگر تعمیرات توسط مرکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی انجام شود تا فرد، ریسک کمتری وجود خواهد داشت و شما قبل از فروش کولر گازی می‌بایست از تکنسین فنی بپرسید که کدام بخش از کولر گازی دستگاه تعمیر یا تعویض شده است.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان