انجمن سایت کلیدستاندستگاه بخور گرم در مقابل دستگاه بخور سردزمان کنونی: ۱۳۹۹/۰۷/۰۲، ۰۸:۵۹ ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mahya68
آخرین ارسال: mahya68
پاسخ 1
بازدید 283

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دستگاه بخور گرم در مقابل دستگاه بخور سرد

دستگاه بخور گرم در مقابل دستگاه بخور سرد

#1
دستگاه های بخور  ابزاری ارزشمند برای کمک به حفظ سطح رطوبت سالم در خانه ها، دفاتر و یا مناطق باز دیگر محسوب می شوند. رطوبت هوا را به اتاق شما اضافه می کند و از تکنولوژی های گرم یا سرد استفاده می کند.
از آنجایی که هر دو نوع نقاط قوت و ضعف خود را دارند، آشنا شدن با تفاوت های بین دستگاه بخور گرم و دستگاه بخورسرد ، به شما کمک می کنند بهترین گزینه برای نیازهای خود را انتخاب کنید.
صرف نظر از دستگاه بخور که انتخاب می کنید، هر دو نوع به شما کمک می کنند تا از عوارض جانبی ناخواسته هوای خشک در امان باشید که می تواند شامل تحریک مجاری سینوس، خون دماغ شدن، خشک شدن لب، خارش پوست ، گلودرد و بیماری های تنفسی باشد. هوای خشک نیز می تواند باعث آسیب به کف چوبی، مبلمان چوبی و حتی ساختار خانه یا ساختمان شما شود.
 

دستگاه بخور سرد
دستگاه بخور سرد، یک جریان راحت از دمای اتاق را در فضای خانه شما پخش می کنند. این دستگاه های بخور در فن آوری های تبخیری  موجود می باشند. مرطوب کننده های تبخیری از یک فیلتر داخلی چرخشی برای جذب آب استفاده می کنند در حالی که یک تهویه هوا را از طریق فیلتر ایجاد می کنند.

این فرآیند باعث می شود که آب در تمام اتاق شما به عنوان یک غبار ناپایدار فوق العاده خوب و ظاهری تبخیر شود. دستگاه های بخور سرد با استفاده از تکنولوژی ارتعاش  برای ایجاد یک رطوبت خوب خنک کننده در محیط اطراف شما بی سر و صدا به کار گرفته شوند.

دستگاه بخور سرد، مانند دستگاه بخور گرم 90 ساعته خالص ، گزینه های عالی برای اضافه کردن رطوبت به مناطق بزرگ و یا حتی کل خانه ها می باشند. از آنجا که آب قبل از پراکنده شدن گرم نمی شود، دستگاه بخور سرد، معمولا از برق کمتری استفاده می کنند.

بسیاری از والدین نیز از دستگاه بخور سرد ، برای جلوگیری از حوادث آب گرم در مهد کودک ها، اتاق خواب ها یا دیگر مناطق معمولی که حساسیت در مورد آنها وجود دارد، استفاده می کنند.

با این حال، یک نقطه ضعف برای این دستگاه ها وجود دارد. از آنجا که این دستگاه ها از سوی طرفداران خود استفاده می شوند تا رطوبت خود را خیس کنند، آنها می توانند نسبت به سایر نوع دستگاه بخور شتاب بیشتری داشته باشند. علاوه بر این، مایع خنک می تواند هوا را کمی بیشتر از حد معمول خنک کند.

 [عکس: Cool-Mist-Humidifiers-1.jpg]

دستگاه بخور گرم
دستگاه بخور گرم، از یک عنصر گرمای داخلی استفاده می کنند که قبل از انتشار آن به محیط شما به عنوان یک مینای نامرئی تسکین دهنده است. این دستگاه های بخور، اغلب توسط فرآیند جوش، باکتری ها و قالب های آب را از بین می برند که این فرآیند سالم باعث می شود که از ورود میکروب به هوا جلوگیری کنند. عدم وجود یک تهویه داخلی، باعث می شود دستگاه بخور گرم کننده فوق العاده خنک شود.

دستگاه بخور گرم، به اندازه مناسب مدل های غبارآلود، مناسب نیستند. در عوض، این رطوبت سازها در مناطق کوچکتر مانند اتاق خواب و دفاتر بهتر کار می کنند. علاوه بر این، دستگاه های بخور گرمایی مینای دندانه دار کمی گران تر هستند و کمی هوا را تمیز تر می کنند زیرا ذخایر معدنی اغلب در طول فرآیند جوش نگه داشته می شوند. با این حال، بسیاری از مردم این دستگاه های بخور را برای استفاده در ماه های زمستان استفاده می کنند.

دستگاه بخورسرد وگرم
بعضی از دستگاه بخور هر دو ویژگی گرم و سرد را در اختیار شما قرار می دهند که به شما اجازه می دهد روش رطوبت مورد نظر خود را انتخاب کنید. در طول ماه های زمستان شما می توانید از دستگاه بخور خود برای تنظیم غبار گرم استفاده کنید و سپس آن را در ماه های گرم تابستان تغییر دهید.

هنوز سوالی دارید؟

نگاهی به دستگاه های بخور ما بیاندازید و مدل مناسب برای خود را پیدا کنید. شما همچنین می توانید اطلاعات بیشتر در مورد راه حل های زمستانی را در مرکز دانش دستگاه بخور ما فرا بگیرید. اگر مطمئن نیستید که کدام گزینه برای شما بهتر است ما می توانیم در تصمیم گیری به شما کمک کنیم. برای مشاوره رایگان و توصیه محصول، با کارشناسان ما به طور رایگان در ارتباط باشید. ما می خواهیم برای ایجاد یک محیط سالم در محیط داخلی تان به شما کمک کنیم.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان