انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دریافت یک سری url تصویر از فایل php و نمایش آن در لیست ویو

با سلام
یک لیست ویو دارم که داخل اون  url تصاویری که از یک فایل   php دریافت میشه گرفته میشه و تصویر اون دانلود شده و در لیست ویو نمایش داده میشه.
نمی خوام از دیتابس mysql استفاده کنم. آیا همچین چیزی میشه؟
یک نفر کد php  زیر رو برام نوشته.
من میخوام هر بار ادمین فایل php رو روی هاست ویرایش کنه  و مثلا تصاویر بعدی که خواست اضافه کنه رو با اسم ali_3  و  ali_4 و به همین ترتیب معرفی کنه
و بعد توی برنامه اندروید با زدن یه دکمه چک کنیم که آیا اظلاعات جدیدی اضافه شده یا نه. اگه اضافه شده بود که url مربوط رو بگیره و تضویرش رو دانلود کنه و اگر هم نبود که چیزی به لیست ویو اضافه نشه.
حالا به نظر شما این کار ممکنه ؟
اگه مثالی ساده ای در این زمینه دارید لطفا بفرمایید.
با تشکر
کد پی‌اچ‌پی:
<?php
header
("Content-type:application/json");
$img['ali_0'] = "http://mostafa.ir/1.png";
$img['ali_1'] = "http://mostafa.ir/2.png";
$img['ali_2'] = "http://mostafa.ir/3.png";
echo 
json_encode($img); 
پاسخ

سلام.
1- اگر قصد شما این است که اطلاعات قبلی که دریافت شده، در برنامه ذخیره شود (تا به صورت آفلاین نیز قابل مشاهده باشند)، باید از روش های ذخیره اطلاعات مثل SharedPreferences یا پایگاه داده SQLite یا ساخت فایل و ذخیره اطلاعات در آن (مثلا ذخیره خود کد خروجی صفحه) یا ... استفاده کنید. 
برای عکس ها هم باید عکس هایی که دریافت می شوند را Cache کنید (کلید شماره 2777) تا نیازی به دریافت دوباره آنها نباشد.
برای به روزرسانی اطلاعات، می توانید یکی از دو حالت زیر را اجرا نمایید : 
الف- باید کدهایی برای چک کردن وجود URL جدید در آن صفحه نوشته شود و بعد، URL های جدید، به اطلاعات قبلی در برنامه اندروید، اضافه شوند 
ب- اگر قصد دارید که خیلی درگیر کدنویسی نشوید، می توانید اطلاعات قبلی را به صورت کامل حذف کرده و تنها با خواندن فایل php ، دوباره اطلاعات را به روش انتخاب شده، ذخیره نمایید. 

2- اما روش ساده تر این است که ساخت ListView بر اساس هر بار خواندن صفحه php مورد نظر باشد (یعنی به صورت آنلاین)، همچنین عکس ها هم Cache می شوند (کلید شماره 2777) و عکس های تکراری، دوباره دریافت نخواهند شد. در این حالت، فقط ساختار json خروجی صفحه php پردازش می شود و URL ها استخراج می شوند و دیگر نیازی به ذخیره اطلاعات و مقایسه با اطلاعات قبلی ذخیره شده در برنامه اندروید، نمی باشد.

-------------------------------------

همچنین کلید زیر را بخوانید :

کلید شماره 2651

Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط khakzad20

ممنون از اطلاعات خوبتون
پاسخ

اگه من درست متوجه منظورتون شده باشم شما تو دیتا بیستون باید فیلدی حاوی نام عکس ها داشته باشین
حالا یک فایل php که میتونه به درخواست ها پاسخ بده و نام عکس ها رو به صورت json array ارسال بکنه به اندروید

تو اندرویدم باید بتونید با سرور ارتباط برقرار کنید من volley رو پیشنهاد میکنم حالا یه avtivity بساز و توش ی recycleview اضافه کن و با سختن یه layout به عنوان نمایش دهنده عکس ها برو و یک اداپتر برای خودت بساز و با دریافت لیست عکس ها به صورت json و parse اوها و اضافه کردن مسیر ذخیره عکس ها به ابتدای هر نام عکس می تونی اونا رو توو image view نشون بدی با کتابخونه مثلا glide سوال دیگه ای داشتی بپرس
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان