انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بچه ها لطفا راهنمایی کنین (نمایش رقم های اعشاری و قرار دادن کاما بین هر 3 رقم)

Heart Heart

برنامه من وقتی دو تا عدد از کاربر میگیره در هم ضرب میکنه و بعد به کاربر نشون میده من میخوام اگه جواب ضرب بزرگ هم بود همشو نشون بده مثلا اینجوری نشه 1432.23E5 من ازlongاستفاده کردم ولی اعشارش رو نمیده .یعنی فقط عدد صحیح رو میده؟
2.برا واضح و سریع خوندن اعداد بزرگ هم بینشون کاما بذاره مثلا 132,432,453,756 ممنونم؟
پاسخ

سلام.
باید از کلاس DecimalFormat استفاده نمایید که هم علامت کاما (,) در بین هر سه رقم قرار می دهد و هم تعدادی از ارقام اعشاری را نمایش خواهد داد (تعداد رقم اعشاری که نمایش می دهد را باید بررسی کنید). همچنین دقت کنید که آخرین رقم اعشاری را به صورت گرد شده در نظر می گیرد.

کد اندروید (java) :

کد پی‌اچ‌پی:
double number 123456789.123456789;
DecimalFormat three = new DecimalFormat("#,##0.00000");
String str three.format(number);
Toast.makeText(getApplicationContext(), strToast.LENGTH_LONG).show(); 

Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ

(۱۳۹۶/۰۳/۰۸, ۰۶:۱۹ ب.ظ)admin نوشته: سلام.
باید از کلاس DecimalFormat استفاده نمایید که هم علامت کاما (,) در بین هر سه رقم قرار می دهد و هم تعدادی از ارقام اعشاری را نمایش خواهد داد (تعداد رقم اعشاری که نمایش می دهد را باید بررسی کنید). همچنین دقت کنید که آخرین رقم اعشاری را به صورت گرد شده در نظر می گیرد.

کد اندروید (java) :

کد پی‌اچ‌پی:
double number 123456789.123456789;
DecimalFormat three = new DecimalFormat("#,##0.00000");
String str three.format(number);
Toast.makeText(getApplicationContext(), strToast.LENGTH_LONG).show(); 

Flower

سلام.ببخشید من تازه با اندروید کار  کردن. این کد رو باید در oncreate کلاسی  مربوطه باید بنویسم? راهنمایی کنین لطفا
پاسخ

کدهایی که در روش onCreate نوشته می شوند، به محض اجرای Activity ، اجرا خواهند شد. 
بنابراین اگر قصد دارید که به محض شروع Activity ، این کدها اجرا شوند، باید آنها را در روش onCreate بنویسید.
برای درک بهتر ساختار Activity و بخش های مختلف پروژه اندروید، مباحث دسته کلید (دسته بندی) زیر را بخوانید (مباحثی از آن که درباره ساخت پروژه اندروید می باشند) :

دسته کلید شماره 102

Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان