کلیدستان

نسخه‌ی کامل: استفاده از تگ های html در داده های JSON (در برنامه نویسی اندروید)
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام دوستان اگه کسی در رابطه با این که چه طوری از تگ های html در بین داده های جیسون در وب سرویس استفاده کنم (مثلا از تگ img در بین متنم استفاده کنم و در اپ اندرویدم اون عکس و متن را نشون بده!!) اطلاع داره لطفا کمکم کنه...مرسی

سلام.
در این موارد، مشکلی که با آن روبرو می شویم این است که تعداد زیادی علامت " در کدهای HTML وجود دارد. در صورتیکه علامت " خودش برای ساختار json دارای معنی می باشد و اگر مقادیر دارای آن باشند، کل ساختار json به هم می ریزد. برای اجتناب از این مشکل، کلید زیر را بخوانید :

کلید شماره 2901

(۱۳۹۴/۰۵/۲۱, ۱۰:۴۷ ق.ظ)'admin' نوشته: [ -> ]سلام.
در این موارد، مشکلی که با آن روبرو می شویم این است که تعداد زیادی علامت " در کدهای HTML وجود دارد. در صورتیکه علامت " خودش برای ساختار json دارای معنی می باشد و اگر مقادیر دارای آن باشند، کل ساختار json به هم می ریزد. برای اجتناب از این مشکل، کلید زیر را بخوانید :

کلید شماره 2901

ممنون ادمین جان,اما فک کنم منظورم رو بد بیان کردم.من دقیقا میخوام از تگ img در بین داده های دریافتی(ازجیسون) استفاده کنم اما در قسمت اندروید(جاوا) نمی دونم چه کدی رو باید بنویسم تا اون عکس هم به نمایش در بیاید.مرسی
باید عنصر WebView را به کار ببرید. این عنصر، مشابه مرورگرهای اینترنت، حاصل اجرای کد HTML را نمایش می دهد. یعنی مثلا در تگ img ، اگر آدرس عکس مشخص باشد، خروجی به صورت یک عکس خواهد بود.
در مورد WebView ، دسته بندی زیر را ببینید :

http://kelidestan.com/keys/categories.ph...Category=6

و کلید زیر :

کلید شماره 226

پس اطلاعات با روش json دریافت شده، بخش مورد نظرمان را در یک رشته (String) ذخیره می کنیم و بعد نمایش حاصل اجرای آن در WebView (چارچوب HTML را هم به آنها اضافه کنید).

(۱۳۹۴/۰۵/۲۰, ۱۲:۳۱ ب.ظ)'so2011' نوشته: [ -> ]سلام دوستان اگه کسی در رابطه با این که چه طوری از تگ های html در بین داده های جیسون در وب سرویس استفاده کنم (مثلا از تگ img در بین متنم استفاده کنم و در اپ اندرویدم اون عکس و متن را نشون بده!!) اطلاع داره لطفا کمکم کنه...مرسی

لطفا کمک کنید...