کلیدستان

نسخه‌ی کامل: رازهای طلایی ثروتمندان که هرگز در هیچ دانشگاهی به شما نمی آموزند
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
رازهای طلایی ثروتمندان که هرگز در هیچ دانشگاهی به شما نمی آموزند؟!!

اولین باری که میخاستم بصورت رسمی توی یه شرکت مشغول بکار بشم(البته از بچگی مثل تموم بچه های دهه شصتی عادت کرده بودم که کار کنم) ، خیلی برام جالب بود که مدیر عامل شرکتی که براش کار میکردم حتی سواد درست و حسابی برای تلفظ کلمات بیزینس خودش رو هم نداشت و بزور میتونست حتی یه نامه اداری تایپ کنه و با اینحال شرکت فعال و معتبر در زمینه ای که هیچ تخصصی راجبش نداشت تاسیس کرده بود و توی کارش هم موفق بود!!!

از اون آدما بود که شنا نمیدونست ولی رفته بود و غریق نجات شده بود!

اعتماد به نفسش اعتماد به سقف بود.

همچی تو چشات زل میزد و بدون اینکه پلک بزنه از حوزه های تخصصی حرف میزد که جرات نداشتی بگی فلانی فقط ۱۰ درصد حرفات درسته و بقیش چرت!

با اینکه خیلی جوون بود ولی مسیر موفقیت رو با سرعت و بخوبی طی کرده بود و ثروت اون زمانش شاید اندازه بابای من بود!

البته قسمتی از موفقیت این آقا مربوط به نیروهایی بود که استخدام میکرد.

با اینکه بی سواد بود اما شم خوبی برای استخدام افراد کاری و متخصص داشت .

از اینکه اینقد به خودم فشار آورده بودم تا بتونم یه لیسانس بگیرم و آخرش زیر دست کسی باشم که ۱۰ درصد من هم تخصص نداشت حرصم در میومد و خودمو ملامت میکردم.

چرا من که اینقد اکتیو و کاری بودم(از همون بچگی یادم نمیاد هیچوقت بیکار بوده باشم.حتی تابستونا که بقیه بچه ها مشغول تفریح و مسافرت و خوش گذرونی بودن من مشغول فروش آلاسکا بودم!) نتونسته بودم به موفقیت مالی برسم؟

حتما دلیلی داره که ثروتمند ها هر روز ثروتمندتر میشن.

بقول قدیمیها:

“بزرگترین کمکی که میتونیم به فقرا بکنیم اینه که یکی از اونها نباشیم”

تصمیم گرفتم برم مطالعه کنم و ببینم عیب کار کجاست.

خیلی تصادفی با کتاب پدر پولدار و پدر بی پول رابرت کیوساکی آشنا شدم و آموزه های همین یک کتاب به تنهایی انقلابی در درک من از ثروت سازی و هوش مالی بوجود آورد.

تازه چشم و گوشم باز شد…

بعد از خوندن این کتاب متوجه شدم تموم این سالهای که سخت داشتم کار میکردم در حال اضافه کردن بدهی بودم و هیچ سرمایه گذاری درست و حسابی برای آینده انجام ندادم.

خب هیچ دانه ای نکاشتم و قطعا هیچ میوه ای هم نباید برداشت میکردم..

برای موفقیت شدن توی زندگی و کسب ثروت باید پا جای پای کسانی بزاری که قبلا این مسیر رو رفتن و از اونها الگو برداری کنیم.

خلاصه این کتاب رو بصورت خودمونی برای شما دوست عزیز که میخای به کارآفرین اینترنتی بعدی تبدیل بشی و بتونی یه کسب و کار اینترنتی عالی بسازی توضیح میدم.

قبل از اینکه راجب نظام های درآمدی افراد فقیر و ثروت مند توضیح بدم شما رو با چهار کلید واژه و مفهوم اساسی باید آشنا کنم:

۱-Assets یا دارایی ها:هر چیزی که پول رو وارد جیب شما کنه اسمش داراییه

۲-Liabilities یا بدهی ها:هر چیزی که پول رو از جیب شما خارج کنه بدهیه(مثل خرید خونه قسطی ۱۲ ساله!)

۳-Expense یا هزینه ها:هزینه های روز مره و ماهانه و سالانه(فیش موبایل و مالیات و غذا و ….)

۴-Income یا درآمدها:منابع درآمدی شما (مثلا طرف مغازه داشته داده کرایه)

حالا بریم ببینیم افراد ثروتمند و فقیر هر کدوم چطور فاکتورهای بالا رو مدیریت میکنند:

گردش مالی یک فرد فقیر

ساده ترین و رایج ترین گردش مالی که البته عموم مردم هم بصورت فطری!!! از این گردش مالی پیروی میکنند رو در تصویر بالا مشاهده میکنید.

براحتی با نگاه کردن به تصویر بالا میتونید آیند این شخص رو ببیند که هر روز داره فقیر و فقیر تر میشه.

تحلیل نمودار بالا:

همونطور که توی تصویر هم میبینید طرف یه شغلی داره که درآمد اصلیش حساب میشه.

طبق تصویر مستقیم با درآمد خودش میره و هزینه های زندگی خودشو باهاش صاف میکنه.

مثلا قبض موبایل و غذا و مالیات و تفریح و سرگرمی و مسافرتشو با این درامد خودش پرداخت میکنه و اصطلاحا سر به سر میشه.

یعنی درآمدی که از محل شغلش بدست میاره فقط برای پرداخت هزینه های جاری زندگی استفاده میکنه و هیچ سرمایه گذاری خاصی صورت نمیگیره.

گردش مالی افراد متوسط

گردش مالی افراد متوسط کمی با افراد فقیر جامعه فرق میکنه و کمی پیچیده تره.
افراد متوسط جامعه برای اینکه از لحاظ مالی موفقیت بیشتری بدست بیارند میان و تکنیک دیگه ای استفاده میکنند.
از محل در آمد اصلی خودشون که همون شغلشون حساب میشه میان و اول بدهی های خودشونو پرداخت میکنند.و با ادامه اون میرن و هزینه های جاری رو پرداخت میکنند.
یعنی قشر متوسط اقتصاد ابتدا میان بدهی خودشون به دولت یا به افراد رو میپردازند(مثلا اگه وام دارن و یا رفتن یه خونه با وام مسکن خریدن و یا یه اتوموبیل با وام خرید یا پولی رو از شخصی قرض گرفتند پرداخت میکنند) در گام بعدی میان و هزینه های جاری مثل قبض موبایل و غذا و … رو پرداخت میکنند.
همونطور که دیدید این افراد بر خلاف افراد فقیر که ابتدا هزینه های جاری رو میپرداختن ، افراد متوسط ابتدا بدهی ها رو صاف میکردن و با باقی مونده اون هزینه های جاری رو میپردازن…
تفاوتش با افراد فقیر اینه که افراد متوسط با خرید خونه و ماشین قسطی(بدهی ها)کمی خودشونو به زحمت میندازن تا بتونند در آینده به رفاه مالی برسند

گردش مالی افراد ثروتمند

همه این صحبت ها رو کردیم تا برسیم به سیستم ثروت سازی که همه ثروتمندان جهان در حال استفاده کردن از اون هستند.

تصویر بالا اهمیت فوق العاده بالایی داره.

نکات موجود در تصویر رو بصورت زیر براتون مینویسم:

۱- با مقایسه تصویر هزینه ها در نمودار گردش مالی ثروت مندان و افراد فقیر و متوسط متوجه این موضوع میشیم که ثروتمندان از هزینه های زندگی خودشون دارن کاهش میدن.

به همین علته که اکثر ثروتمندان به خساست متهم میشن!

۲-ثروتمندان ستون بدهی های زندگیشون خیلی کمه برعکس ستون بدهی های فقرا و قشر متوسط که بسیار بزرگه

بدهی زندگی شما میتونه هر چیزی باشه:

بدهی میتونه یه خونه باشه(اغلب فکر میکنیم خونه سرمایه است!) که بصورت قسطی خریده شده و براتون بدهی تولید کرده

یا خرید اثاث منزل بصورت قسطی که باعث میشه بدهی های شما افزایش پیدا کنه.

یا خرید اتوموبیل با شرایط قسطی چند ساله که فقط بر بدهی های زندگی شما اضافه میکنه…

افراد ثروتمند بصورت نقد خریداری میکنند و از اینکه بصورت وام و یا اقساطی چیزی رو خریداری کنند ابا میکنند.

کلا هر چیزی که باعث بشه ستون بدهی های شما رو کوچک بکنه میتونه باعث موفقیت و ثروتمندتر شدن شما بشه.

پس سعی کنید تا میتونید از بدهی های خودتون بکاهید با اینکار بزرگترین لطف رو بخودتون کردید.

۳-ثروتمندان مدام در حال خرید دارایی هستند و مدام دارن دارایی هایی رو میخرن که میتونه به افزایش در آمد آونها منجر بشه.

برعکس افراد متوسط و فقیر که با درآمد خودشون یا دارن هزینه هارو میپردازن و یا در حال صاف کردن بدهی های زندگی هستند و همش مینالن که چرا ۸ شون گرو نه مونده!

وقتی که ستون درآمد ها و دارایی های زندگی شما به اندازه کافی بزرگ شد ، بعد میتونید هزینه های خودتونو کم کم افزایش بدید و مثلا به کارهایی بپردازید که دوس دارید.

بقول قدیمیا:”دوسال بخور نون و تره ، بقیه عمر بخور نون و کره”

مهم ترین عامل برای ثروتند شدن اینه که از ستون بدهی ها و هزینه های جاری زندگی کم کنید و همین مبلغ صرفه جویی رو به خرید دارایی های جدید اختصاص بدی تا مدام ستون دارایی ها و درآمد های شما روز بروز چاقتر بشه.

بعد از اون میتونید براحتی و بدون ترس و اضطراب هر خرجی که دوس دارید بکنید.

۴ درس کسب و کار اینترنتی که اگر ندانی احتمالا موفق نمیشوی

اگه ایمیل مارکتینگ انجام نمیدی،مهم نیست چکاری داری انجام میدی

قاتل ۹۷ درصد افراد در کارآفرینی اینترنتی؟!

راه اندازی کسب و کار اینترنتی با ۱۰۰اسکناس هزار تومانی

چرا ایران بهشت راه اندازی کسب و کار اینترنتی است؟

۳ گام طلایی برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار اینترنتی

گارانتی موفقیت شما در کسب و کار اینترنتی با تکنیک برتری خفیف

احتمال موفقیت یک کسب و کار اینترنتی برای تازه کارها چقدره؟

http://meysoon.com