بستن منو
۳۷
تعداد کلیدهای این موضوع
لیست همه کلیدهای این موضوع
سیستم های اندازه گیری
3
ساختار مواد
11
عنصرهای شیمیایی
15
نیروها
5
مفاهیم و کمیت ها
1
×

دانلود فروشگاه اندروید کلیدستان

808

نویسنده

علیرضا گلمکانی ( admin )

شماره کلید
دسته کلید - دسته بندی

عناصر (Elements)

هر جسم (substance) که تنها دارای یک نوع اتم (atom) باشد را عنصر (element) می نامیم. به دلیل اینکه یک اتم نمی تواند در یک واکنش شیمیایی (chemical reaction)، تخریب و یا ساخته شود، بنابراین عناصری مثل فسفر (phosphorus - P4) یا سولفور (sulfur - S8)، در واکنش های شیمیایی، نمی توانند به جسم های ساده تری تبدیل شوند.

به عنوان مثال، چنانچه از مقداری آب، یک جریان الکتریکی (electric current) را عبور بدهیم، آب به اکسیژن (oxygen) و هیدروژن (hydrogen) تبدیل می شود، ولی خود اکسیژن و هیدروژن نمی توانند به مواد ساده تری تبدیل شوند. بنابراین می توان گفت که ساده ترین مواد شیمیایی، همان عناصر (Elements) می باشند.

هر عنصر با یک نماد منحصربفرد نمایش داده می شود. نماد مربوط به عناصر را می توانیم در جدول تناوبی عناصر (periodic table of elements) بیابیم.

عناصر را می توانیم بر اساس خواصشان، به 3 دسته تقسیم کنیم. این 3 دسته عبارتند از : فلزی (metals)، غیر فلزی (nonmetals) و شبه فلزی (semimetals). اکثر عناصر، فلزی می باشند که در سمت چپ و پایین جدول تناوبی عناصر قرار دارند. نیمی از عناصر غیر فلزی در گوشه بالا سمت راست جدول تناوبی عناصر پراکنده شده اند. عناصر شبه فلزی در خط بین عناصر فلزی و غیر فلزی قرار دارند.

کپی برداری از محتوای سایت کلیدستان، ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. (تنها استفاده شخصی کاربر، مجاز است) (کپی برداری توسط سایر وب سایت ها = حرام) (بیشتر بدانید)

خوانده شد
مبحث بالا، مفید بود و سایت کلیدستان را دوست داشتم :
محبوب کردن این مبحث در گوگل :
اون چیزی که میخواستم نبود :
سوال دارم :
ارسال نظر :
نظرات 0 0 0

*** نظر بدهید

دسترسی سریع

×

شماره کلید


کلید
×

شماره دسته کلید


دسته کلید
×

جستجو


جستجو

آخرین کلیدهای غیررایگان

شما هم می توانید کلیدهای غیررایگان منتشر کنید (بیشتر بدانید)