انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رسم پلات برای حلقه for

رسم پلات برای حلقه for

باسلام
من برنامه زیر را نوشته ام و می خوام بر حسب  x و M0 به من پلات بدهد چگونه باید دستور پلات را بکار ببرم؟

کد:
clc;
clear;

q0=23940;
U0=1.36;

for x=0:1:60
   y = ((6*10^-11)*(x^6)) - (2*10^-08)*(x^5) +( (2*10^-06)*(x^4) )- 0.0001*(x^3) + 0.006*(x^2) - (0.121*x) + 1.003;
   %P=y*(1.013*(10^5));
   M0=sqrt((2*q0)/(U0*y));

end
پاسخ

رسم پلات برای حلقه for

(۱۳۹۵/۱۱/۰۸, ۱۰:۱۱ ب.ظ)anzalime نوشته: باسلام
من برنامه زیر را نوشته ام و می خوام بر حسب  x و M0 به من پلات بدهد چگونه باید دستور پلات را بکار ببرم؟

کد پی‌اچ‌پی:
clc;
clear;
q0=23940;
U0=1.36;
for 
x=0:1:60
   y 
= ((6*10^-11)*(x^6)) - (2*10^-08)*(x^5) +( (2*10^-06)*(x^4) )- 0.0001*(x^3) + 0.006*(x^2) - (0.121*x) + 1.003;

%P=y*(1.013*(10^5));

M0=sqrt((2*q0)/(U0*y));
plot(x,M0)
hold on
end 
rezavalizadeh95@gmail.com
پاسخ

رسم پلات برای حلقه for

سلام
من خواستم یه تاپیک بزنم نتونستم شرمنده اینجا سوالمو میپرسم
من یه ماتریس A (ماتریس دلخواه) دارم میخوام ماتریس B رو بر اساس این فرمول bij=aii-aij-aji+ajj که درایه های ماتریس B رو بر اساس درایه های ماتریس A میده بدست بیارم میشه راهنمایی کنید که باید چیکار کنم تو متلب؟
خیلی ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه
پاسخ

رسم پلات برای حلقه for

اسمشو گذاشتین کلیدستان ولی هیچ راهنمایی در کار نیست.50بار چک کردم شاید یه راهنمایی کذاشتین ولی دریغ از یک جواب
پاسخ

رسم پلات برای حلقه for

سلام.
ابتدا باید موارد زیر را تذکر بدهم :
1- ارسالی که در مورد انتقاد از کلیدستان بود را بنده نگه داشتم اما دو ارسال دیگر که بحث در این مورد بود را حذف می کنم. زیرا در کلیدستان اینگونه موارد را حذف می کنیم چون کاربران برای یافتن مطالب مورد نظر خود به وب سایت ها مراجعه می کنند و اینگونه ارسال ها مناسب برای نمایش به کاربران نیست.
2- سوال پرسیده شده را در موضوع کاربر دیگری مطرح کرده اید، بنابراین به زودی آن را تبدیل به یک موضوع جداگانه خواهیم کرد (تذکر دادم تا در مراجعات بعدی دچار سردرگمی نشوید، زیرا ارسال ها از این موضوع حذف می شوند).
3- در کلیدستان، بنده بیشتر زمانی که در اختیار دارم را صرف درج محتوای جدید در بخش اصلی سایت می کنم و ان شاء الله اگر در آینده فرصت بیشتری داشته باشم، بیشتر به سوالات در انجمن پاسخ خواهم داد. اما دقت داشته باشید که حتی در سایت های با تعداد پاسخ دهنده بالا مثل stackoverflow.com نیز تعداد زیادی از سوالات بدون پاسخ می ماند. m-r-v نیز دقیقا همین مسئله را تذکر دادند که طبیعی است که تعداد زیادی از سوالات بدون جواب باقی بمانند.

پاسخ سوال شما :
کد مرتبط با فرمولی که ذکر کردید (راهنمای دستورات را در سایت بخوانید، در بخش آموزش متلب) :

کد پی‌اچ‌پی:
clear all
close all
clc

= [10 3 5 411 4 12 65 16 7 25 11 8 6]; % important   number of rows number of columns
a_size 
size(a);
b=a; % for same size

for ii=1:a_size(1)

for jj=1:a_size(2)

b(ii,jj) = a(ii,ii) - a(ii,jj) - a(jj,ii) + a(jj,jj);  formula bij=aii-aij-aji+ajj
    end
end

دقت شود که ماتریس a باید یک ماتریس مربعی باشد (تعداد ردیف و ستون برابر داشته باشد).

Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان