انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاهش در آمد توسعه دهندگان از بازار و تبلیغات عدد

با سلام

همینجور که می  دونید که برنامه های صفحه اول بازار بصورت دستی گلچین میشن و نمایش داده می شوند که بهشون میگن برنامه های با کیفیت
من حدود 15 ماه بود که برنامه نویسی اندروید رو شروع کرده بودم(از مهر 93 تا دی 94) که رفتم خدمت سربازی. تو این مدت بازار شروع کرده بود به تغییراتی تو صفحه اولش تا اینکه تو اوایل سال 95 کم کم صفحه اول رو تغییر داد و هر بار یه چیزی رو تغییر می داد. خلاصه سربازی من 1 ماه پیش تموم شد( Big Grin 10 ماه) قبلش وقتی برای مرخصی می اومدم مثلا هر دفعه 4-5 تا برنامه پولی که تو بازار داشتم چند تایی فروخته بود ولی وقتی که خدمت تموم شده و اومدم دیدم که فروش برنامه ها کاهش چشمگیری داشته و از طرفی تعداد کلیک های سایت عدد از روزی حداقل 50-60 تا رسیده به روزی 15-20 (گاهی کمتر) که عملا روزی 500-600 می اومد تو حسابم و برنامه های پولی هم که کلا راکد شده در بهترین حالت شاید هفته ای 2-3 تا بفروشه. برنامه های پولی که گذاشته بودم تا توی بازار انتشار دادم فروش خوبی داشتند ولی چون اون موقع ها من به شگردی(تبلیغات،کاهش ، بعد افزایش قیمت ،نظر دهی تشویقی و جایزه و...)که بقیه برنامه نویسا می زدند بلد نبودم و بعد از این که برنامه هام از دید خارج می شدند دیگه فروش هم کمتر می شد و الان دیگه به بدترین حد خودش رسیده.برنامه های رایگانم هم اکثرا دانلود بالای 10000 نصب و حتی تا نزدیک 100000 نصب هم رفته بودن و گاهی اوقات روزانه تا 100 هزار تومان هم در آمدم بود ولی وقی برنامه از دید خارج می شد در آمد هم کمتر می شد.اینم بگم که با مارکت دیگه ای کار نکردم البته فعلا.

بازار و این قوانینی که گذاشته ( مثل اینکه حق ندارید کسی رو مجبور یا تشویق به امتیاز دهی کنید، تو توضیحات برنامه تبلیغ برنامه های دیگه تون رو نکنید،از نوتفیکیشن در برنامه هاتون برای تبلیغ سایر برنامه هاتون یا برنامه های سایر توسعه دهندگان استفاده نکنید،قیمت گذاری پله ای،نظرات کاربران رو تو توضیحات برنامه ننویسید و...) رو برای این گذاشته که توسعه دهندگان برای اینکه بتونند فروش داشته باشند حتما از تبلیغات عدد استفاده کنند و برنامه شون رو تبلیغ کنند. ولی خب  ظاهرا این کارشون بر عکس جواب داده چون دیگه توسعه دهنده ها دلیلی نمی بینند که برنامه شون رو تو عدد تبلیغ کنند چون آخرش تو صفحه اول نخواهد اومد و دیده هم نخواهد شد،فقط تا وقتی که تو دسته بندی ها دیده میشه(چون تازه انتشار پیدا کرده) شاید دانلود بشه اونم زود از دید خارج میشه. از طرفی در آمد توسعه دهندگانی که از طریق عدد کسب در آمد می کنن روز به روز  داره کمتر میشه.بعضی ها که فقط برنامه رایگان انتشار میدن و به امید تبلیغات عدد هستند این وسط ضربه بزرگتری خوردند. 
حالا می خواستم از شما دوستان بپرسم که در آمد شما بعد از تغییراتی که بازار اعمال کرده کم شده یا زیاد؟ یا اصلا تا حالا بعد از تغییرات صفحه اول بازار برنامه تون از طرف بازار برگزیده شده؟اگه شده چقد راضی بودید؟
اینم بگم که بازار هدفش از این کار رو حمایت از برنامه ای با کیفیتا و همچنین راضی کردن کاربران می دونه.این که برنامه های با کیفیت حمایت بشن خوبه ولی به مرور برنامه نویسان مبتدی دلسرد شده و چون برنامه هاشون دانلود نمیشه دلسرد میشن و شاید کلا این کار رو بذارن کنار. اون موقع فقط برنامه سازان حرفه ای و تیم ها و گروه های حرفه ای بازی سازی و برنامه سازی بازار رو تو دست می گیرن این در صورتیه که همین توسعه دهنده های مبتدی بودن که بال انتشار برنامه هاشون و گرفتن انگیزه برنامه های بهتری ساختن و بازار رو بالا اوردن ولی الان محکومن به فنا...
ببخشید که طولانی شد لطفا شما هم نظرات خودتون رو بگید
با سپاااااااااااااااااااااااااااااس
پاسخ

یعنی همتون از بازار میلیونر شدید که هیشکی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ

سلام دوست عزیز

فعلا که همه مارکت های اندروید رو دوستان بازی ساز دردست گرفتن 1
پاسخ

با سلام

بنده تازه برنامه نویسی رو شروع کردم و کاملا با نظر شما موافقم.

واقعا سیاست های جدید بازار افتضاحه و برنامه های جدید اصلا دیده نمیشن ... و فک میکنم همش هم برای تبلیغات عدد هست.

واقعا جای تاسف داره....
پاسخ

سلام برادر من تابستون شروع کردم به برنامه نویسی پیشرفت خوبی داشتم برنامه گذاشتم برایه فروش ولی فروشم در حد صفر بود که برایه ازمایش رفتم برنامه رایگان منتشر کردم با تبلیغات عدد که تو این دو هفته حتی یک بار هم کلیک نشده.
وقتی درامد نباشه ادم دلسرد میشه چون دلیل نداره یه هفته وقت بذاریم یه برنامه درست کنیم و از اخر هیچ سودی نبریم فقط این وسط الاف میشیم.
گاهی اوقات هم میگم برنامه ای درست کنم خودم دوسش دارم ولی این هدف برایه یک هفته وقت گذاشتن کافی نیست بخاطر همین تو این سه ماه اخر هیچ گونه فعالیتی نداشتم فقط مشغول یادگیری هستم
پاسخ

سلام دوست عزیز من چند ساله توسعه دهنده بازار هستم, برنامه ی که میخوای فروش داشته باشه باید براش تبلیغات بکنی مثلا بکنش دو نسخه نسخه اصلی با تمام امکانات فعال با قیمت دلخواه و نسخه دوم رو هم بکن با امکانات محدود ولی رایگان اول نسخه اصلی رو انتشار بده بعده یه هفته نسخه ی محدود منتشر کن, منظور از نسخه ی محدود اینه که طرف یا برنامه و طراحیش آشنا بشه. بهترین راه همینه , از پرداخت درون برنامه ای استفاده نکن چون برنامه به راحتی قابل هکه
پاسخ
 سپاس شده توسط coleus.moon ، شماره مجازی امارات

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان