انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یه متد جاوا (java) برای تغییر سایز (برنامه نویسی اندروید)

سلام دوستان
من یه متدی برای جاوا میخام که بره اندازه طول یک دکمه رو بر واحد dp محاصبه و get کنه و یه متد دیگه که بتونم این طول رو برای عرض یک دکمه set کنم.
این که میگم طول رو محاصبه کنه به خاطر این میگم که تو properties اون دکمه خاصیت layout_height رو match_parent قرار دادم و مقدار Xdp نداره...
هست همچین کدی؟

[عکس: Untitled-1.png]
پاسخ

اینم اضافه کنم که من با این متد سایز رو میگیرم
getWidth()
و خروجی گرفتم دیدم که مقدار رو درست دریافت میکنه
اما با setWidth(); که قرار هست مقدار رو ست کنه این کار رو نمیکنه و هیچ تغییری پیدا نمیکنه سایز دکمه.

این کد ها رو هم کاملا قدم به قدم رفتم و خروجی هارو با Toste نشون دادم متد getWidth() درست کار میکنه اما متد setWidth() اصلا هیچ عکس العملی نداره.

پاسخ

اینم بگم که با این کد میخام چیکار کنم شاید جوابش راحت تر شه

ببینید
من یه دوتا دکمه دارم که این دوتا دکمه تویه لاینر vertical هستن و اینا height صفحه رو به دو قسمت درمیارن که یکی دکمه شماره یک م یره و یمی دکمه شماره دو
حالا چون دکمه ها دایره ای شکل هستن خواصیت widht شون در صفحه های مختلف فرق میکنه و این شکل دایره ای به بیضی تقیر میکنه من میخام در جاوا در اولین متد اجرایی کدی بنویسم که مقدار height دکمه رو دریافت کنه و ست کنه برای مقدار width بزاره اینجوری در تمام صفحه ها دکمه من به شکل دایره درمیاد چون مقدار height و width یک اندازه میشه...
حالا با این تفاسیر ممنون میشم بگید چیکار باید بکنم

پاسخ

(۱۳۹۵/۰۵/۱۲, ۰۹:۳۳ ب.ظ)broken.heart نوشته: اینم اضافه کنم که من با این متد سایز رو میگیرم
getWidth()
و خروجی گرفتم دیدم که مقدار رو درست دریافت میکنه
اما با setWidth(); که قرار هست مقدار رو ست کنه این کار رو نمیکنه و هیچ تغییری پیدا نمیکنه سایز دکمه.

این کد ها رو هم کاملا قدم به قدم رفتم و خروجی هارو با Toste نشون دادم متد getWidth() درست کار میکنه اما متد setWidth() اصلا هیچ عکس العملی نداره.

سلام.
از کد زیر برای تغییر اندازه استفاده کنید (اعداد بر اساس پیکسل) :

کد پی‌اچ‌پی:
Button b1=(Button)findViewById(R.id.button1);
b1.setLayoutParams(new LinearLayout.LayoutParams(400100)); 

توضیحات کامل تر را در موضوع زیر بخوانید :

http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=5439

Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط broken.heart

ممنون از شما

مشکلم رو حل کردین

پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان