انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طرز نوشتن این برنامه (متلب - MATLAB)

Video 
با سلام

ممنون میشم اگه در مورد نوشتن این برنامه راهنماییم کنید

دراصل با نوشتن حروف یونانی و نوشتن زیرنویس ها در متلب مشکل دارم

از طرفی در برنامه ای که در حال نوشتن آن هستم این زیرنویس ها تغییر میکنند

ممنونم

فایل‌های پیوست

عکس(ها)

پاسخ

سلام.
I و L باید به صورت بردار شامل مقدارها تعریف شوند که اندیس v (آن حرف را برابر v در نظر بگیرید) برای ارجاع به مقادیر ذخیره شده در آنها به کار خواهد رفت.
فقط نکته مهم این است که اگر v=1 قرار بگیرد (که در فرمول از 1 شروع می شود)، آنگاه مقدار اندیس بردارها از 0 شروع می شود، در صورتی که ما در MATLAB برای اشاره به عناصر ذخیره شده در یک بردار، باید از شماره 1 شروع کنیم (نه شماره 0). بنابراین مجبوریم که به عبارت کلی اندیس ها در فرمول، یک واحد اضافه نماییم (1+ در آنها به همین دلیل می باشد). دقت شود که این روند تنها برای اندیس ها اجرا می شود و اگر خود v را در فرمول داشتیم، نیازی به اضافه کردن به آن نبود.
من بخش داخل پرانتز را کدنویسی می کنم تا بر اساس آن، روش کلی را متوجه شوید :

کد پی‌اچ‌پی:
clear all
close all
clc

I_v 
= [4 8 2 9 1 5 7 2 6 7 4 5 9 1 2 7 4]
L_v = [3 7 5 2 6 9 4 7 1 6 8 4 2 5 7 3 6]

3;
result 1;
for 
v=1:m
    result 
result*I_v((v-1)*v+1)*L_v(v+1);
end

result 

مشاهده می کنید که I و L را به صورت یک بردار تعریف کرده ایم. چون به اعداد ذخیره شده در آنها با اندیس v اشاره می شود، عبارت v_ را هم در انتهای نام بردارها نوشته ایم تا این مورد یادآوری شود.
بنابراین تنها باید بر اساس عددی که برای اندیس ها محاسبه می شود، اعداد را از آنها فراخوانی کنیم.

نتیجه اجرای کد متلب (MATLAB) :

کد پی‌اچ‌پی:
I_v =

4     8     2     9     1     5     7     2     6     7     4     5     9     1     2     7     4

L_v 
=

3     7     5     2     6     9     4     7     1     6     8     4     2     5     7     3     6

result 
=

3920 

در ضمن، اگر لازم بود که حروف یونانی را در بخشی از خروجی (مثلا در شکل یا ...) نمایش بدهید (جدا از پیاده سازی فرمول)، توصیه می شود کلید زیر را ببینید :

کلید شماره 198

Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان