انجمن سایت کلیدستانبازگردانی یا restore روش بازگردانی (Restore) کردن سایت از روی نسخه‌ي بکاپزمان کنونی: ۱۳۹۸/۱۲/۰۱، ۰۹:۲۰ ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: yegane10
آخرین ارسال: yegane10
پاسخ 1
بازدید 737

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازگردانی یا restore روش بازگردانی (Restore) کردن سایت از روی نسخه‌ي بکاپ

بازگردانی یا restore روش بازگردانی (Restore) کردن سایت از روی نسخه‌ي بکاپ

#1
در مواقعی که می‌خواهید نسخه‌ي قدیم سایت یا دیتابیس آن را دوباره فعال کنید یا این‌که می‌خواهید سایتی را از هاست دیگر یا سیستم خودتان بر روی هاست یا سروری دیگر بالا بیاورید. برای این کار نیاز است که از فایل‌های موجود یک نسخه‌ي بکاپ از قبل داشته باشید، منظور از بازگردانی استفاده از یک فایل بکاپ برای راه‌اندازی یک سایت یا حساب کاربری در نقطه‌ای دیگر است.
نکته (بازگردانی سایت): برای بازگردانی سایت‌های پویا باید بکاپ کل فایل‌های سایت و بکاپ دیتابیس را در اختیار داشته باشید و هر دو را restore کنید.
در cPanel دو امکان برای بکاپ و بازگردانی تعبیه شده است: 1) ویژگی Backups و 2) ویژگی Backup Wizard که در پایین نحوه‌ي کار با هر دو تشریح شده است.
1- بازگردانی فایل با ویژگی Backups در سی‌پنل
در بخش Files در سی‌پنل خود بر روی آیکون «Backups» کلیک کنید.
در نیمه‌ي راست صفحه‌ي مدیریت بکاپ انواع فایل‌های قابل بازگردانی مشاهده می‌شود. هر کدام را که می‌خواهید می‌توانید با کلیک بر روی دکمه‌ي «Choose File» مربوط به آن فایل را در رایانه‌تان پیدا کنید. با کلیک بر روی دکمه‌ي «Upload» آن را بازیابی کنید. فایل‌هایی که می‌توانید برگردانید عبارتند از:
 کل فایل‌های سایت شماست که مستقیم در پوشه‌ي خانه‌ي هاست‌تان می‌نشیند.
برای بازگردانی کامل یک سایت پویا علاوه بر فایل‌هایی که در دایرکتوری خانه قرار می‌گیرد لازم است دیتابیس نیز بازگردانی شود. محتوای سایت شما در دیتابیس قرار دارد. 
 انواع دیگر فایل‌های قابل بازگردانی‌اند که تنها به کار مدیریت حساب‌های ایمیل می‌آیند و ارتباطی با بازگردانی سایت شما ندارند.
2- بازگردانی فایل‌ها با استفاده از «Backup Wizard» سی‌پنل
در بخش Files در سی‌پنل خود بر روی آیکون «Backup Wizard» کلیک کنید.
این wizard کار را به سه گام تقسیم کرده است. در گام اول از بین دو گزینه‌‌ی Backup و Restore دومی را انتخاب کنید:
در گام دوم «MySQL Databases» را انتخاب کنید.
در آخرین گام بر روی «Choose File» کلیک کنید و محلی را که فایل بکاپ در رایانه‌تان ذخیره شده مشخص کنید و بر روی دکمه‌ي «Upload» کلیک کنید.
در زمان بازگردانی یک صفحه‌ي وب باز می‌شود که پیغام «Restoring» در بالای آن و وضعیت کلی کار در‌ آن دیده می‌شود. اگر بازگردانی دچار خطا شود در اولین سطر این صفحه می‌توانید آن را ببینید و از دلیل مشکل مطلع شوید.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان