انجمن سایت کلیدستانهشدار به کاربران ایمیل‌های یاهو و جیمیل و هاتزمان کنونی: ۱۳۹۶/۱۱/۲۹، ۰۱:۲۹ ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: bazarehadaf
آخرین ارسال: bazarehadaf
پاسخ 1
بازدید 259

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هشدار به کاربران ایمیل‌های یاهو و جیمیل و هات

هشدار به کاربران ایمیل‌های یاهو و جیمیل و هات

#1
شرکت امنیتی Hold Security که در زمینه جمع‌آوری اطلاعات سرقت شده توسط هکرها در فضای مجازی تخصص دارد، اعلام کرده که یک پایگاه داده استثنایی در فضای مجازی شناسایی کرده که حاوی اطلاعات 272 میلیون آدرس ایمیل و از جمله کلمات عبور آنهاست و با توجه به اینکه بسیاری از کاربران از این کلمات عبور برای فعالیت در سایت‌های دیگری نیز استفاده می‌کنند، خطرات فراوانی آنها را تهدید می‌کند.
از جمله خدمات ایمیل که اطلاعات کاربرانشان به دست هکرها افتاده می‌توان به خدمات جیمیل، یاهو، هات‌میل و mail.ru روسیه اشاره کرد.

به نظر می‌رسد برای سرقت مشخصات این ایمیل‌ها از حرفه‌های وب‌سایت‌های کمتر ایمنی استفاده شده که کاربران ایمیل و کلمه عبور خود را در آنها وارد کرده‌اند. بنابراین کاربرانی که از آدرس‌های ایمیل خود در سایت‌های ثالث به عنوان کلمه عبور استفاده نکرده باشند، در امان هستند.

Hold Security می‌گوید، روش قطعی برای مطمئن شدن از اینکه آدرس ایمیل افراد در فهرست ایمیل‌های هک شده وجود دارد یا خیر وجود ندارد و اگر هم این شرکت بخواهد یک سرویس اختصاصی به همین منظور راه‌اندازی کند، به علت هجوم کاربران امکان از کار افتادن سایت وجود دارد، لذا بهترین کار تعویض کلمات عبور برای حفظ امنیت در برابر هکرهاست.

بررسی‌ها نشان می‌دهد هکر یا هکرها به طور جدی درصدد شناسایی کاربران روس بوده‌اند. حدود 57 میلیون آدرس ایمیل بررسی شده در این مجموعه مربوط به mail.ru بوده‌اند که مدعی است ماهانه 100 میلیون کاربر دارد. 40 میلیون آدرس هم متعلق به یاهو، 33 میلیون متعلق به هات‌میل و 25 میلیون متعلق به جیمیل هستند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

آخرین کلیدهای غیررایگان

شما هم می توانید کلیدهای غیررایگان منتشر کنید (بیشتر بدانید)