انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کدام نرم افزار برای طراحی لوگو بهتر است

کدام نرم افزار برای طراحی لوگو بهتر است

کدام نرم افزار برای طراحی لوگو بهتر است:

نرم افزار های زیادی برای طراحی لوگو وجود داره که خیلی از متد های آمدرو دورنشون دارن اما برای یک شروع قوی باید از 3 نرم افزار adobe phtoshop/coreldraw/adobe illustrator استفاده کرد

·  نرم افزار الیستریتور یک نرم افزار جامع مییباشد که برای هرنوع فعالیت تصویری از اعمال افکت بر روی تصویر
گرفته تا طراحی کاتالوگ و بروشور و آرم و لوگو و غیره کاربرد دارد حتی تصاویر نقاشی های مدرن و تصویر سازی کتاب و دستکاری تصاویر سه بعدی را شامل میشود .

یکی از ایرادهایی که من به فرهنگ استفاده از بعضی از نرم افزارها دارم این است که همیشه بدنبال جامع ترین و یا دهن پرکن ترین نرم افزار ها میگردیم .

برای طراحی لوگو شرط اول ایده پردازی و خلق یک بداهه میباشد و اساتید بزرگ این فن در ایران معمولا از هرعاملی برای رسیدن به موضوع اصلی استفاده میکنند . نه از هر نرم افزاری که خیلی جامع باشد بلکه از ساده ترین 
وسایل برای اینکار استفاده میبرند . مثل استاد مرحوم ممیز که برای رسیدن به یک بداهه تصویری و طراحی نشانه از روش ساده کولاژ استفاده میبردندو همچنین برای ایجاد افکت تصویری عکسی را در تاریکخانه آگراندیسمان میکردند و در آن زمان نه کورل و نه فتوشاپ و نه الیستریتوری بود که بداد گرافیست برسد .

قطعا کورل و نرم افزارهای کاربردی دستکاری تصویر مثل الیستریتور که نرم افزار جامعی میباشد هردو برای یک طراحی لوگوی حرفه ای کاملا مناسب میباشد و خود بنده بارها برای کارهای سفارشی حرفه ای آرم و لوگو از آنها 
استفاده کامل برده ام ولی واقعیت این است که نزدیک به 20 سال تمام آرمها و لوگوهای انجام شده توسط این حقیر 
و خیلی از عزیزان گرافیست فقط و فقط با طراحی دستی و توسط قلم و کاغذ انجام شده است که همه آنهارا شما عزیزان در کتابهای گرافیکی مثل استاد ممیز و استاد قباد شیوا و استاد وزیریان و .... و اساتید برتر و بنام 
کشور دیده اید و آنها زیاد بدنبال بهترین نرم افزار نبوده اند .

بهرصورت نظر عزیزان این سایت گرافیکی کاملا محترم و قابل تشکر میباشد و بنده فقط بخاطر موفقیت صددرصدی شما در طراحی آرم و لوگو این مطالب را بازگو کردم.
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان