انجمن سایت کلیدستانکسب و کار الکترونیکی و معرفی برخی مدلهای رایج آنزمان کنونی: ۱۳۹۷/۰۴/۰۲، ۰۳:۲۰ ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: minikar
آخرین ارسال: minikar
پاسخ 1
بازدید 761

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کسب و کار الکترونیکی و معرفی برخی مدلهای رایج آن

کسب و کار الکترونیکی و معرفی برخی مدلهای رایج آن

#1
کسب و کار الکترونیکی تعاریف مختلفی دارد :

شرکت IBM کسب و کار الکترونیکی را به صورت زیر تعریف کرده است: کسب و کار الکترونیکی عبارت است از تبدیل فرآیندهای کلیدی تجاری از طریق استفاده از فناوری اینترنت.

به بیانی دیگر ، کسب و کار الکترونیکی استفاده از فناوری اطلاعات در حمایت از تمامی فعالیت های کسب و کار است. کسب و کار الکترونیکی، خرید و فروش کالا، خدمات رسانی به مشتریان ، همکاری با شرکای تجاری، برگزاری دوره های آموزشی الکترونیکی و انعقاد قراردادهای همکاری در درون سازمان را نیز شامل میشود.

با توجه به اهمیت کسب و کار الکترونیکی قصد داریم به مدل های رایج کسب و کار و درآمد زایی الکترونیکی بپردازیم.

۱-بازاریابی آنلاین: این مدل از کسب و کار الکترونیکی رایج ترین مدل فروش محصولات یا خدمات به صورت آنلاین است. مشتری می تواند مستقیما از تولید کننده خرید کند و در اینصورت واسطه گرها حذف میشوند.

۲- سیستم مناقصه الکترونیکی : در این روش از کسب و کار الکترونیکی ،خریداران سازمانی بزرگ، اعم از خصوصی و دولتی، معمولا اقلامی با تعداد بالا را از این روش خریداری می کنند.

۳- مزایده آنلاین : در مرسوم ترین روش مزایده آنلاین خریداران قیمت پیشنهادی خود را برای کالا و خدمات مختلف اظهار می کنند و کالا به کسی فروخته میشود که بالاترین قیمت را پیشنهاد کرده باشد.

۴-بازاریی وابسته : این مدل از کسب و کار آنلاین نوعی توافق است که در آن شریک بازاریاب، مشتریان را به وب سایت شرکت فروشنده ارجاع می دهد . این ارجاع می تواند با نمایش بنر تبلیغاتی یا آرم شرکت فروشنده در وب سایت شرکت وابسته صورت گیرد .

جک ویلچ مدیر ارشد اجرایی سابق جنرال الکتریک متذکر شد هر شرکتی ، قدیمی یا جدید که این فناوری حیاتی را نمی داند آخرین نفسهای خود را می کشد .

برگرفته از سایت
http://www.minikar.com
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان