انجمن سایت کلیدستانمقاله مفید مخصوص وبلاگ چگونه تهیه میشود؟زمان کنونی: ۱۳۹۷/۰۲/۰۱، ۰۲:۱۳ ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: minikar
آخرین ارسال: minikar
پاسخ 1
بازدید 698

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقاله مفید مخصوص وبلاگ چگونه تهیه میشود؟

مقاله مفید مخصوص وبلاگ چگونه تهیه میشود؟

#1
   


برای نوشتن مقاله مفید در وبلاگ باید توجه کرد که خواننده‌ها در وب مطالب را خط به خط نمی‌خوانند بلکه آن‌ها را اسکن می کنند و از بخشی به بخشی دیگر می‌پرند. آن‌ها ابتدای پاراگراف ها را نگاه می‌کنند و بعد سراغ پاراگراف بعدی می روند. خواننده‌ها در اینترنت به خاطر انبوه اطلاعاتی که با‌ آن مواجه هستند به دنبال پاسخ سؤال شان می گردند. آن‌ها وقت ندارند و کم حوصله هستند. یک مقاله خوب در وبلاگ باید به گونه‌ای باشد تا به سؤالات خوانندگان پاسخ دهدو به گونه‌ای تنظیم شده باشد تا خواننده درکوتاه ترین زمان ممکن، مفید ترین اطلاعات لازم را دریافت کند و به هدفش برسد.
برای نوشتن مقاله در وبلاگ بایدابتدا مخاطب خود را بشناسید. در مورد آن‌ها اطلاعاتی جمع آوری کنید و خودتان را جای آن‌ها بگذارید. مخاطب شما چه انتظاری دارد؟ به دنبال چه چیزی می‌گردد و چه علایقی دارد؟سعی کنید مطلب اختصاصي خودتان را در وبلاگتان بفرستيد تا برای مخاطبان جذاب تر باشد.
مقاله وبلاگ شما باید حداقل شامل ۳۵۰ کلمه باشد از لحاظ سئو مطلبی که کمتر از ۳۰۰ کلمه داشته باشد, نشان دهنده محتوایی بی کیفیت است. اگر نوشته شما کوتاه باشد از طرف موتورهای جستجو بعنوان یک مطلب سبک یا کم ارزش (thin) شناخته میشود که بر سئو وبلاگ شما تاثیر مثبتی نخواهد داشت .درمورد عنوان مقاله نیز، حداکثر طول عنوان باید ۷۰ کارکتر باشد اگر عنوان صفحه از این حد افزایش یافت موتور جستجو کاراکترهای اضافی را حذف می کند.
در ابتدا باید موضوع را برای مخاطب خود به طور واضح مشخص کنید، مقاله وبلاگ بایدکوتاه و طبقه بندی شده باشند نوشتن برای وبلاگ مانند نوشتن یک کتاب بلند نیست.
در هر مقاله روی موضوع اصلی تمرکز کنید، هنگام نوشتن به حاشیه نروید و به اصل مطلب بپردازیدبهتر است نکات مهم را در همان چند خط اول بگنجانید برای آنکه مطلب سایت شما در موتور های جستجو رتبه بالاتری را کسب کند بهتر است تا به شکلی ماهرانه از کلید واژه, در پاراگراف اول استفاده کنید. در نوشتن مقاله ، پاراگراف بندی مناسب و فضای سفید در نوشته های وبلاگ به خواننده اجازه می‌دهد تا در متن شما تنفس کند اگر متن را قسمت بندی نکنید و در آن فضا ی خالی نداشته باشید، مانند یک دژ مقابل خواننده است که از خواندن آن سرباز میزند.سایز متن را مناسب انتخاب کنید .
در نوشته های وبلاگتان از تصاویر، درست و به‌موقع استفاده کنید،تصاویر برای زیبا کردن صفحه وبلاگ نیستند. از آن‌ها وقتی استفاده کنید که مفهومی را به مطلب اضافه کند. بکار بردن تصاویر و نمودارهای مناسب علاوه بر بهبود سئو وبلاگ و افزایش اعتبار نوشته، فهم مطالب را برای خواننده راحت تر خواهد کرد در الگوریتم جدید گوگل توجه ویژه ای به استفاده از ویدئو در مطالب و تاثیر آن بر سئووبلاگ شده است، شما نیز میتوانید حداکثر بهره را از آن ببرید.
پس از اینکه محتوای مطلب خود را طبق نکات ذکر شده نوشتید نوبت به تعیین یک خلاصه ای از مطلب برای موتور های جستجو می رسد. توضیحات داده یا همان meta description به یک خلاصه از محتوای صفحه گفته می شود که در اختیار موتور های جستجو قرار می گیرد. بهتر است متنی که انتخاب می کنید برای کاربران جالب توجه باشد و بتواند موضوع اصلی مقاله را بیان کندوحتما باید با معنی باشد.
برای ارسال مقاله خود در وبلاگ عجله نکنید و حتما مطلب را دوباره ویرایش کنید. تا غلط املايي و نگارشي در آن وجود نداشته باشد

برگرفته از سایت
www.minikar.com
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان