انجمن سایت کلیدستاناهمیت برون سپاری ( OUT SOURCING ) در استراتژی مدیریتزمان کنونی: ۱۳۹۷/۰۳/۰۱، ۰۳:۵۶ ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: minikar
آخرین ارسال: minikar
پاسخ 1
بازدید 547

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اهمیت برون سپاری ( OUT SOURCING ) در استراتژی مدیریت

اهمیت برون سپاری ( OUT SOURCING ) در استراتژی مدیریت

#1
   


امروزه، مسایلی همچون افزایش فشارهای رقابتی، دشواری های کسب و کار، محدودیت منابع، پیچیدگی های تکنولوژیک، تخصصی تر شدن کارها، شتاب تحولات محیطی، عدم اطمینان به آینده، افزایش هزینه هاوبزرگ شدن بیش از اندازه برخی سازمان ها ، باعث شده اند تا سازمان ها در الگوهای مدیریتی خود تجدید نظر کرده و برای دست یابی به مزیت های رقابتی در دنیای کنونی کسب و کار، به استراتژی های جدیدی روی آورند.
تغییرات سریع در کسب و کار، مدیران ارشد را مجبور کرده است تا استراتژی هایی را اتخاذ کنند که هم بر موفقیت های جاری سازمان تمرکز داشته باشند و هم بر سرمایه گذاری در فعالیت هایی که باعث ارتقای توان رقابتی به منظور موفقیت های سازمان در آینده می شوند. مدیران بسیاری برونسپاری را به عنوان تنها راه حفظ موقعیت رقابتی کسب و کار می دانند و معتقدند جمع سپاری و برون سپاری یک ابزار قدرتمند است که توان مقابله شرکت ها رادر برابر فشارهای موجود در بازارهای رقابتی راافزایش می دهد و راهی برای موفقیت بنگاههای اقتصادی خواهد بود.
در تعریف معنای برون سپاری می توان گفت «تفویض برخی از وظایف و اهداف بخش‌های مختلف سازمان به افراد یا شرکت‌هایی خارج از آن که در صنعت مورد نظر از تخصص کافی برخوردار است و در مقایسه با نتیجه نهایی با هزینه کمتری وظایف مورد نظر را انجام می‌دهد.» .
انگیزه های برون سپاری برای مدیران متعدد است در ذیل به برخی از آنها اشاره می کنیم :

۱ –امكان تمركز روي فعاليت هاي اصلي سازمان
این نه عملی است و نه امکان پذیر که همه کارها توسط یک شرکت انجام شود و در همه زمینه ها فعالیت داشته باشد. به این ترتیب تنها بر فعاليت هايي تمـــــــركز مي كنند كه در آنها دارای تخصص هستند،‌ كارهايي را انجام مي دهند كه دقيقاً به اهداف سازماني آنها مربوط است.این نکته مزیت اصلی و دلیل عمده برونسپاری از دیدگاه مدیریتی است.

۲ – استفاده از منابع داخلی برای مقاصد دیگر
شما ممکن است در دفتر خود فردی را داشته باشید که به خوبی حسابداری می کند یا با کامپیوتر کار می کند، اما به احتمال زیاد این کارها شغلی نبوده که وی به خاطر آن استخدام شده است. اگر آنها وقت خود را با انجام این کارها بگذرانند، پس کارهایی که آنها برای انجامشان استخدام شده بودند چه می شود؟ برون سپاری اجازه می دهد تا شما از کارکنان خود به بهترین نحو استفاده کنید، و وقت آنها را بر روی کارهایی که ممکن است کسانی که در این زمینه خاص آموزش دیده اند، سریعتر انجام دهند تلف نکنید.

۳ – زمانی که منابع داخلی در دسترس نیستند
شاید شما در شرکت کسی را نداشته باشید که نیازهای شما را مدیریت کند. این مسئله را هم می دانید که استخدام یک کارمند نیازمند بودجه لازم است. برون سپاری می تواند به صورت موقت و یا در دراز مدت یک جایگزین مناسب باشد.
۴ – دسترسی به آخرین تکنولوژی
چگونه کارمندان خود را به روز نگه می دارید؟ برون سپاری به شما این امکان را می دهد که بیش از یک کارمند حرفه ای داشته باشید. هر چه کارمندان حرفه ای بیشتری داشته باشید، می توانید توصیه هایی بیشتری را در مورد کسب درآمد از آنها دریافت کنید.

۵ – انعطاف پذیری
افرادی که کار شما را خارج از شرکت به عهده می گیرند منابع متعددی را در اختیار دارند، در حالی که کارمندان داخلی ممکن است منابع و قابلیت های محدودی داشته باشند.

۶ – صرفه جویی در هزینه
برون سپاری مزایای مالی بسیاری را برای شما فراهم می کندو یکی از دلایل عمده شرکت ها در برونسپاری هزینه های بسیار سنگین روزامد ماندن در گستره ای وسیع از فعالیت های زنجیره ای است که برای بسیاری از شرکت ها امکان سرمایه گذاری در آنها وجود ندارد.

۷ – دسترسی به قابلیت های استثنایی
زمانی که شما به شرکت هایی که در زمینه های مورد نیاز شما متخصص هستند برون سپاری می کنید، بازگشت سرمایه به شما بسیار بیشتر می شود. به جای استفاده از آگاهی و دانش یک نفر، می توانید از تجربه یک تیم از متخصصان بهره مند شوید. شرکت های برون سپاری معمولا به کارکنانی نیاز دارند که آموزش لازم را دیده باشند و گواهی نامه معتبر دریافت کرده باشند.

و مواردی از قبیل ترويج فرهنگ كارمزدي به جاي روزمزدي و دسترسی به آخرین تکنولوژی و کارکنان متخصص و امنیت شغلی و کاهش فرسودگی شغلی کارکنان و…… که باعث ترغیب مدیران سازمان ها برای برون سپاری برخی از وظایف می شوند.

برگرفته از سایت
http://www.minikar.com
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان