انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
50 سخن برتر برای تشویق به مسافرت

1-    "مخاطرات، با ارزشند." - ازوپ (داستان سرای یونان باستان)
2-    " من سفر نمی کنم تا به جایی بروم بلکه برای "رفتن" سفر می کنم. من برای هدف سفر به سفر می روم. مسأله مهم در مسافرت، حرکت کردن است." - رابرت لوئیس استیونسون (رمان نویس، شاعر و سفرنامه نویس اسکاتلندی)
3-    " مسافرت ابتدا شما را ساکت و بی حرف می کند و سپس به یک قصه گو مبدل می سازد." - ابن بتوته (جهانگرد مراکشی)
4-    "ما به سفر می رویم و برخی از ما همیشه در سفریم تا مکانهای دیگر، زندگیهای دیگر و انسانهای دیگر را جستجو کنیم." - آنیس نین (نویسنده کوبایی)
سفر را بهتر بسنجید ...

5-    "بهتر است سفر را بوسیله دوستانتان بسنجید تا بر اساس مسیری که طی می کنید." تیم کاهیل (فوتبالیست استرالیایی)
6-    "به نظر من، شادترین زمان در زندگی انسان، رفتن به سرزمینهای ناشناخته است." - سر ریچارد بورتن (نویسنده، شرق شناس و شاعر انگلیسی)
7-    "هرگز هیچ جا به آن حد بد نیست که به شما می گویند." &ndash چاک تامپسون (فردی شناخته شده در ورزش آمریکا)
8-    "من همانی نیستم که در آن سوی دیگر دنیا مهتاب را می بیند." &ndash ماری آن رادماچر (نویسنده انگلیسی)
9-    "سفر، شما را متواضع تر می کند چون متوجه می شوید که در این دنیای بزرگ، چقدر کوچکید." - گوستاو فلابرت (نویسنده فرانسوی)
ما برای فرار از زندگی سفر نمی کنیم ...

10-    "ما برای فرار از زندگی سفر نمی کنیم بلکه می خواهیم زندگی از ما نگریزد." - ناشناخته
11-    "کسی که تنهاست می تواند سفر را همین امروز آغاز کند اما کسی که با شخص دیگری به سفر می رود باید منتظر بماند تا او هم آماده شود." - هنری دیوید تورئا(نویسنده، شاعر و فیلسوف آمریکایی)
12-    "تنها از خواب بیدار شدن در یک شهر غریب، یکی از خوشایندترین حسهای دنیاست." - فریا استارک (سفرنامه نویس انگلیسی)
13-    "لازم نیست زندگی ای که تا به حال گذرانده اید، تنها زندگی ای باشد که دارید." - آنا کوئیندلن (نویسنده و ژورنالیست آمریکایی)
14-    "با زندگی مادام العمر در گوشه ای از دنیا نمی توان نگاه گشاده، خوشحال و سخاوتمند انسانها و چیزهای دیگر را جلب کرد." - مارک تواین (نویسنده آمریکایی)
انسان نمی تواند اقیانوسهای جدید را کشف کند ...

15-    "انسان نمی تواند اقیانوسهای جدید را کشف کند مگر آنکه شجاعت دور شدن از ساحل را داشته باشد." - آندره گاید (نویسنده فرانسوی)
16-    "کارکرد مسافرت این است که خیال را با واقعیت یکسان بدانید و بجای آنکه چیزها را تصور کنید، آنها را واقعاً همانگونه ببینید." - ساموئل جانسون (نویسنده انگلیسی)
17-    "دنیا مانند یک کتاب است و آنهایی که سفر نمی کنند تنها صفحه اول آنرا می خوانند." - سنت آگوستین (یکی از نخستین فلاسفه مسیحی)
18-    "سفر و تغییر مکان، توان تازه ای به ذهن انسان می بخشد." &ndash سنکا (سیستمدار رومی)
19-    "بیست سال دیگر، کارهایی که انجام نداده اید بیشتر از کارهایی که انجام داده اید ناراحتتان می کند." - مارک تواین (نویسنده آمریکایی)
سالی یکبار به جایی بروید ...

20-    "سالی یکبار به جایی بروید که تا به حال نرفته اید." - دالای لاما (راهب بودایی)
21-    "سفر تنها چیزی است که وقتی آنرا می خرید ثروتمندتر می شوید." - ناشناخته
22-    "در سفر مشخص می شود که همه ما در مورد کشورهای دیگر تصور اشتباهی داریم." - آلدوس هاکسلی (نویسنده و فیلسوف انگلیسی)
23-    "چشمانتان را از شگفتیها پر کنید. طوری زندگی کنید که گویی تا ده ثانیه دیگر می میرید. دنیا را ببینید. دنیا خیال انگیزتر از رؤیاهای ساخته و پرداخته کارخانه هاست." - ری بردبری (نویسنده آمریکایی)
24-    "مسافرت موجب وسیعتر شدن تمام احساسات بشری می گردد." - پیتر هوگ (نویسنده دانمارکی)
لازم نیست ثروتمند باشید ...

25-    "لازم نیست ثروتمند باشید تا بتوانید خوب سفر کنید." - یوگن فودور (ویلون نواز آمریکایی)
26-    "اگر تعارف غذا را رد می کنید، سنتها را نادیده می گیرید، از دین و مذهب می ترسید و از مردم دوری می کنید، بهتر است در خانه بمانید." - جیمز میشنر (نویسنده آمریکایی)
27-    "انسانها به سفر نمی روند بلکه سفر، آنها را جذب خود می کند." - جان استینبک (نویسنده آمریکایی)
28-    "وقتی در کشور دیگری هستید، بیش از آنکه در مورد آنجا چیزی بیاموزید، در مورد کشور خودتان می آموزید." - کلینت بورگن (مؤسسس و رئیس پروژه بورگن در آمریکا)
29-    "به نظر من، بزرگترین پاداش و نعمت سفر این است که هر روز بتوان چیزهایی را برای اولین بار تجربه کرد و شرایط طوری باشد که تقریباً همه چیز برای هدیه دادن، جدید و تازه باشد." - بیل برایسون (نویسنده آمریکایی)
زندگی فقط یک مخاطره جسورانه است ...

30-    "زندگی فقط یک مخاطره جسورانه است نه چیز دیگر." - هلن کلر (نویسنده و مدرس آمریکایی)
31-    "شادترین لحظات برای ما توریست ها زمانی است که هنگام پیگیری یک موضوع، بطور اتفاقی به موضوع دیگری بربخوریم." - لارنس بلاک (نویسنده آمریکایی)
32-    "نگران گودالهای جاده نباشید و از سفر لذت ببرید." - بابز هافمن 
33-    "کسی که می خواهد سفر شادی داشته باشد باید سبک سفر کند." - آنتوان اکزوپری (نویسنده و شاعر فرانسوی)
34-    "همه می توانند دنیا را از یکنواختی درآورند و آنرا هیجان انگیز سازند." - ایروینگ والاس (نویسنده و فیلنامه نویس آمریکایی)
نه تمام آنهایی که سرگردانند ...

35-    "تمام آنهایی که سرگردانند گم نمی شوند." &ndash جی. آر.آر. تولکین (نویسنده و شاعر انگلیسی)
36-    "هرچه بیشتر سفر کردم بیشتر بر من آشکار شد که ترس، افرادی را که باید با هم دوست باشند از هم دور می کند." - شرلی مک لین (نویسنده و هنرمند آمریکایی)
37-    "من بسیار سفر می کنم و بیزارم از اینکه زندگی ام با روزمرگی نابود شود." - کاسکی استینت (نویسنده آمریکایی)
38-    "ذهنی که با یک تجربه جدید گسترده تر شود هرگز نمی تواند به اندازه قبلی اش باز گردد." - اولیور وندل هلمز (نویسنده و شاعر آمریکایی)
39-    "بخاطر داشته باش که شادی، مسیر سفر است نه مقصد آن." - روی ام. گودمن (سیاستمدار آمریکایی)
زندگی در انتها آغاز می شود ...

40-    "زندگی در انتهای قلمروی آسایش شما آغاز می شود." - نیل دونالد والش (نویسنده آمریکایی)
41-    "هر چند وقت یکبار به ذهن انسانها خطور می کند که نباید دنیا را به شیوه ای که به آنها گفته شده است تجربه کنند." - آلن کیتلی (نویسنده)
42-    "مقصد هیچ کس در سفر، یک مکان نیست بلکه شیوه جدید نگاه او به همه چیز است." - هنری میلر (نویسنده آمریکایی)
43-    "من به همه جا نرفته ام اما نام همه جا در فهرست سفرهای من قرار دارد." - سوزان سونتاگ (نویسنده آمریکایی)
44-    "هیچ کس نمی تواند دنیا را برای شخص دیگری کشف کند. تنها زمانی آنرا هم برای خود و هم برای دیگران کشف می کنیم که دنیا زمینی مشترک و پیوندی مشترک میان ما شود و دیگر نخواهیم تنها باشیم." - وندل بری (رمان نویس و شاعر آمریکایی)
فقط خاطرات را نگهدارید ...

45-    "فقط خاطرات را نگهدارید و فقط ردپاها را باقی بگذارید." - چیف سیتل (سرخپوست مشهور)
46-    "من بودم و یک دوراهی در جنگل. من راهی را انتخاب کردم که کمتر کسی از آن رفته بود." - رابرت فراست (شاعر آمریکایی)
47-    "هیچ لحظه ای از یک سفر، لذت بخش تر از لحظه آغاز آن نیست." - چارلز دادلی وارنر (مقاله نویس و رمان نویس آمریکایی)
48-    "چه جاهایی خواهی رفت!" - دکتر سئوس (نویسنده آمریکایی)
49-    "آنجا در هیچ نقشه ای پیدا نمی شود. مکانهای واقعی هرگز وجود ندارند." -  هرمان ملویل (رمان نویس آمریکایی)
سرمایه گذاری برای سفر ...
50-    "سرمایه گذاری برای سفر، سرمایه گذاری برای خودتان است." - متیو کارستن (ماجراجوی جهانگرد)

منبع: 50 سخن برتر برای تشویق به مسافرت
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان