انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت بکگراند متن مثل تلگرام

سلام 
چطوری میشه یک لایه مثل بکگراند چت تلگرام درست کرد ؟
به عکس توجه کنید :

فایل‌های پیوست

عکس(ها)

پاسخ

منظورتون پس زمینه متن پیامه؟
پاسخ
 سپاس شده توسط دیب دمینی

(۱۳۹۴/۱۱/۲۹, ۰۵:۵۱ ب.ظ)دیب دمینی نوشته: سلام 
چطوری میشه یک لایه مثل بکگراند چت تلگرام درست کرد ؟
به عکس توجه کنید :

من دنبالش نرفتم ولی تجربه شخصی که دارم براتون میذارم امیدوارم که کارایی داشته باشه

اول از همه که میدونید پیام ها توی یک لیست ویو نمایش داده می شوند.

حالا شما باید یک layout درست کنید و توی اون یک گرافیک مثل بکگراند تلگرام براش بسازید.

و توی کد نویسی هاتون اون layout رو به لیست ویو اختصاص بدی

من توی عکس زیر یک ListView دارم

حالا میخوام برای هر سطر یک بکگراند ایجاد میکنم. پس یه لایه جدید ایجاد میکنم و اون رو به دلخواه طراحی میکنم
من توی عکس زیر یک لایه تعریف کردم که شامل یک عکس و دوتا TextView  هستش.

و با دستور زیر layout رو به ListView  معرفی میکنم

کد پی‌اچ‌پی:
ContanctAdapter objAdapter = new CantanctAdapterContanct.thisR.layout.[name layout], [یک لیست از آرایه]); 

و درنهایت خروجی به این صورت میشه

حالا خودت به دلخواه میتونی صفحه مورد نظرتو طراحی کنی. و ازش استفاده کنی. و اگه میخوای دقیق مثل تلگزام باشه دوتا layout طراحی میکنی یکی برای موارد ارشالی و یکی برای موارد دریافتی.

امیدوارم مفید بوده باشه.
Iran  ErfanMahigir Iran
پاسخ
 سپاس شده توسط دیب دمینی ، zanyyy ، programmerirani

دوستان ممنون از جواب هاتون اما منظورم من این بود که چطوری بکگراند متن رو به صورت یه کارت که یک سمتش یه مثلث کوچیک هست درست کنیم Smile
پاسخ

(۱۳۹۴/۱۲/۰۱, ۰۵:۰۳ ب.ظ)دیب دمینی نوشته: دوستان ممنون از جواب هاتون اما منظورم من این بود که چطوری بکگراند متن رو به صورت یه کارت که یک سمتش یه مثلث کوچیک هست درست کنیم Smile

سلام باید از تصاویر 9patch  استفاده کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط داش بهروز ، دیب دمینی

(۱۳۹۴/۱۲/۰۱, ۰۵:۰۳ ب.ظ)دیب دمینی نوشته: دوستان ممنون از جواب هاتون اما منظورم من این بود که چطوری بکگراند متن رو به صورت یه کارت که یک سمتش یه مثلث کوچیک هست درست کنیم Smile

سلام

استفاده از تصاویر 9patch برای مچ شدن بهتر تصاویر و برای ایجا تصاویر نصب به رزولیشن های دیگر layout خوبه. اما این چیزی که شما میخواید به همون روشی که برای شما فرستادم عمل کنید و توی کد نویسی هاتون تعریف کنید که وقتی یک پیام دریافت کردید از بگراند X1 استفاده کنه و وقتی پیامی ارسال کرد از بکگراند X2 استفاده کنه.
و این مچ کردن تصاویر رو باید سطر به سطر با یک ID بهش بفهمونی که پیام ارسالی یا دریافتی
موفق باشید
Iran  ErfanMahigir Iran
پاسخ
 سپاس شده توسط دیب دمینی ، programmerirani

مباحث باید باهم خلط نشه.این تصویر از9patch استفاده کرد.اصولا تصویری که میخواهد نسبت به حجم محتوا یا رزولوشن صفحه منبسط یا منقبض بشه .از این روش استفاده میشه.که شما میزان کش اومدن تصویر رو براساس فضای خالی و محتوای آن تنظیم میکنی...
و جواب سوال شما همین هست.

واسه اینکه تصویر پیام ورودی و خروجی قابل تفکیک بشه.دو عکس رو با بک گراند مختلف رو با 9patch تنظیم میکنید.و با دستور شرطی اون رو ست میکنید.(این قسمت که خیلی واضحه هست)
پاسخ
 سپاس شده توسط Mohsen.95 ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان