انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مفدار int (ارسال int به صفحه ای دیگر) (برنامه نویسی اندروید)

سلام میشه یکی کمکم کنه خیلی گیر کردم
من یه کدی میخوام که بیاد مقدار int رو بفرسته یک صعحه ای بعد اونجا نمایش بده مرسی
پاسخ

(۱۳۹۴/۱۱/۱۳, ۱۲:۵۰ ق.ظ)hamidreza2000 نوشته: سلام میشه یکی کمکم کنه خیلی گیر کردم
من یه کدی میخوام که بیاد مقدار int رو بفرسته یک صعحه ای بعد اونجا نمایش بده مرسی

سلام
ارسال int :

کد پی‌اچ‌پی:
Intent intent = new Intent(getApplicationContext(), NewActivity.class);
int myVariable 1;
intent.putExtra("key_name"myVariable);
startActivity(intent); 

اینجا مقدار  myVariable  که یک int بوده و نیز برابر با 1 هست رو به یک اکتیویتی به نام NewActivity فرستادیم.
کافیه برای دریافتش در اون اکتیویتی اینجوری عمل کنی:

کد پی‌اچ‌پی:
Bundle extras getIntent().getExtras();
if (
extras != null) {

int myVariable extras.getInt("key_name");

در اینجا هم myVariable برابره با مقدار دریافتی از اکتیویتی قبلی.
برای نمایش این مقدار توسط یک TextView هم باید اینجوری عمل کنیم:

کد پی‌اچ‌پی:
‘textview id’.setText(myVariable); 

سوالی بود در خدمتم.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

واقعا مرسی بالاخره یکی یه جواب کامل به من داد
ببین دوست عزیز من در اصل میخوام یک برنامه ازمون درست کنم که ده تا سوال داره اگز کاربر تو هر سوال روی جواب درست کلیک کرد یه امتیاز مثلا عدد پنج بره به صقحه نمایش امتیازات به این صورت

میتونید کمکم کنید
پاسخ

(۱۳۹۴/۱۱/۱۳, ۱۲:۳۷ ب.ظ)hamidreza2000 نوشته: واقعا مرسی بالاخره یکی یه جواب کامل به من داد
ببین دوست عزیز من در اصل میخوام یک برنامه ازمون درست کنم که ده تا سوال داره اگز کاربر تو هر سوال روی جواب درست کلیک کرد یه امتیاز مثلا عدد پنج بره به صقحه نمایش امتیازات به این صورت

میتونید کمک

دوست عزیز جوابتون خیلی مفصله ولی همینقدر بگم که باید اول برنامه یه مقدار صفر در SharedPreferences ذخیره کنید بعد در هر صفحه اون رو فراخوانی کنید بعد برای دکمه جواب صحیح این کد رو بنویسید که اون مقدارو بگیره بعلاوه 5 کنه بعد دوباره اونو تو همون SharedPreferences ذخیره کنه و برای دکمه های جواب غلط هم میتونید چیزی ننویسید و فقط یه Intent برای رفتن به سوال بعد ایجاد کنید یا اگه میخاید تعداد پاسخ های غلط هم اعلام کنید باید تعداد جوابای غلط هم با SharedPreferences ذخیره کنید آخر سر هم اون مقدار رو از SharedPreferences فراخوانی کرده و به کار بر نشون بدید. اینایی رو که گفتم میتونید درلینک پایین پیدا کنید و...

آموزش برنامه نویسی اندروید
پاسخ

دوست عزیز سلام تا همین حدم کمکم کردی واقعا مرسی ولی یع سوال اینجا گفتید برای دکمه جواب صحیح این کد رو بنویسید که اون مقدارو بگیره بعلاوه 5 کنه بعد دوباره اونو تو همون SharedPreferences ذخیره کنه
میشه یع کدی بزارید که چجوری این کارو کنم
پاسخ

(۱۳۹۴/۱۱/۱۳, ۰۸:۲۴ ب.ظ)hamidreza2000 نوشته: دوست عزیز سلام تا همین حدم کمکم کردی واقعا مرسی ولی یع سوال اینجا گفتید برای دکمه جواب صحیح این کد رو بنویسید که اون مقدارو بگیره بعلاوه 5 کنه بعد دوباره اونو تو همون SharedPreferences ذخیره کنه
میشه یع کدی بزارید که چجوری این کارو کنم

سلام
شما اول باید مقدار ذخیره شده رو فراخوانی کنید.
به این صورت:
کد پی‌اچ‌پی:
SharedPreferences shared getSharedPreferences("Prefs"MODE_PRIVATE);
SharedPreferences.Editor editor shared.edit();
int int_from_sp shared.getInt("myIntName"0); 
خب اینجا int_from_sp دارای اون مقداره که باید اونو بگیرید و بعلاوه 5 بکنیدش پس اول باید یک int داخل اون اکتیویتی تعریف کنید.به این صورت که قبل متد onCreate بنویسید:
کد پی‌اچ‌پی:
private int myScore
بعد در متد onCreate بعد از SharedPreferences که فراخوانی کردید بنویسید :
کد پی‌اچ‌پی:
myScore int_from_sp

بعد در متد onClickListener اون شی مورد نظر بنویسید:
کد پی‌اچ‌پی:
int s;
myScore+5
اینجا اون عدد مورد نظر در یک int به نام s ذخیره شده پس کافیه مقدار s رو دوباره در SharedPreferences ذخیره کنید. به این صورت:
کد پی‌اچ‌پی:
SharedPreferences shared getSharedPreferences("Prefs"MODE_PRIVATE);
SharedPreferences.Editor editor shared.edit();
editor.putInt("myIntName"s);
editor.apply(); 
دوباره در اکتیویتی های بعد به همین صورت عمل کنید آخر سر هم اونو توسط TextView به کاربر نمایش بدید فقط توجه کنید که قبل از نمایش توسط TextView این مقدار رو به String تبدیل کنید وگرنه فورس کلوز میده.
سوالی بود در خدمتم... Flower
پاسخ
 سپاس شده توسط شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان